Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az új Himnuszr...

Mi a véleményed az új Himnuszról? És az új Szózatról?

Figyelt kérdés

[link] (klikk a lejátszókra!)


A zene, a szöveg marad, de az énekszólamokat lentebb vitték 4 hanggal, így többen képesek kiénekelni a nem kevés, 17 hangnyi terjedelmet.


Ahogy a Honvéd Férfikar előadta, volt benne valami nyers erő. Ez egy ált. isk. évzáró ünnepélyen nyilván hiányzik majd...


2011. jún. 8. 21:06
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

„arról ír Kölcsey,hogy ez a rossz kor örökké tartani fog”


Bal sors akit régen tép,

Hozz rá víg esztendőt,

Megbűnhődte már e nép

A múltat s jövendőt!


Inkább arról ír hogy most már bőven elég volt a rosszból, jöhet a jó.

2011. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim válasza:
Nekem nem tetszenek az "új" verziók. Lejjebb vették a hangokat? Fapados is lett egyből. Mindkét nemzeti énekünk gyönyörű úgy, ahogy van, a szövegük pedig tökéletes. Amikor hallom a Himnuszt, ahogyan a kórus kiénekli a magas C-t, na akkor olyan érzésem van, mintha nem is tudom...az angyalok kórusa énekelne Istennek a magyarokért. Szerintem nem kell rajta semmit változtatni, s aki azt merészeli mondani, hogy ezek szánalmas művek, más nemzetek dalai jobbak, az szépen költözzön el és húzzon a fejére egy zsákot hazaáruló felirattal...
2011. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

„Amikor hallom a Himnuszt, ahogyan a kórus kiénekli a magas C-t”


A kórus. De én például nem éneklem ki, és elég sokan mások sem. Ilyenkor két lehetőség marad:


1.: Olyan falsul éneklem hogy komolytalanná teszi az egészet.

2.: Egyáltalán nem éneklem.


A két rossz közül melyiket válasszam?

2011. jún. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim válasza:
Ma Magyarországon, ha épp nem egy "jobboldali" rendezvényről van szó, akkor még az is csodaszámba megy, ha az emberek nyugodtan tudnak vigyázzban állni a Himnusz hallgatása közben. Aki tud énekelni, az énekelje, aki szégyelli a hangját, az dúdolja, akit pedig nem érint, még az is álljon csöndben és egyenesen, DE SENKI NE MOCSKOLJA. Egyébként meg mindegy, hogy milyen farsul énekled, ha azzal az énektudással tiszta érzelmeket bontakoztatsz ki. A mai világ túl sokat ad a külsőségekre. ;)
2011. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Mindegy, az a lényeg hogy ebben a formában könnyebben énekelhető, ha tetszik, ha nem.
2011. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Könnyebben de más.
2011. jún. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Azért még rá lehet ismerni.
2011. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

*A Hímnusz 3szólamú, ezáltal van alt, mezzo és szoprán szólam, tehát mindenki megtalálja a maga hangfekvésének valót.


Ja, persze, basszusok, baritonok és tenorok előnyben. :) Majd biztos fognak neked altot énekelni...

Akkor 3 szólamú, ha női kar énekli. Ha vegyeskar, akkor 4 (szoprán, alt, tenor, basszus).

És amatőrök baromi nehezen tudják elénekelni, vagy mindenki altot meg basszust énekel, de akkor meg hova lesznek a szólamaid? :)

Hiába van szoprán hangod, ha képzelten, vinnyogni fogsz. Én konzit végeztem, szoprán vagyok, de még én is küzdök vele rendesen.


A vokális műveknél megengedett a transzponálás - nem mindenkinek jó az eredeti hangfekvés, még profi énekeseknél sem. Operaáriákat nem szoktak transzponálni, de dalokat gyakran. Ettől nem csorbul a mű egysége.


A mi énektanárunk már 20 éve is néhány hanggal lejjebb énekeltette a Himnuszt, mert magától érzékelte a problémát. Úgyhogy ez a mostani megint csak egy műbalhé.


Megjegyzem, hosszú í-vel írni a Himnuszt (meg láttam kisbetűvel is) sokkal nagyobb vétség, mint néhány hanggal lejjebb elénekelni.

2011. jún. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

*Erről még nem is hallottam. De felháborító. Azt direkt írták meg úgy. Hogy jön ahhoz bárki is, hogy megváltoztassa! Az ilyen embert le kéne lőni, bár kár lenne belé az ólom is.


Ld. fent, amit a transzponálásról írtam. Attól, hogy te tájékozatlan és tudatlan is vagy, még semmit nem követtek el a Himnusz ellen.

2011. jún. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Egyetértek.
2011. jún. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!