Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » "Ha beszállhatnál egy időgépbe...

"Ha beszállhatnál egy időgépbe és visszamehetnél 1932-be, megölnéd-e Hitlert? "

Figyelt kérdés

(Azért van a kérdés idézőjelbe téve mert idéztem Stephen King Holtsáv c. könyvéből...)


Mióta olvastam a Holtsávot nagyon foglalkoztat ez a kérdés...Akár igen, akár nem a válaszod, légyszi indokold meg...


2009. ápr. 7. 12:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Nem. az emberiség egy tanulsággal lenne szegényebb, ami azt illeti, hogy hová vezethet a szélsőséges náci ideológia.
2009. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%

Nem, inkább vinnék neki egy töri könyvet.

Érdekes lenne megnézni, mi lenne, ha ő győz.

2009. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
89%

Nem.

Mit érnék vele?Akkor más hajotta volna végre ugyanazon szörnyűségeket....ilyen alapon ki lehetne nyiffantani a fél világot

2009. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem, mert a múltba nem szabad belepiszkálni, annak beláthatatlan következményei lehetnének. Nem lehet tudni, hogy nem történtek volna akkor sokkal nagyobb szörnyűségek.
2009. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%

Nem ölném meg.

Ha akkor valaki nem állt volna ellen a mindent uralni akaró, nemzetek feletti rétegnek, akkor most még rosszabb lenne a világ helyzete.

Én még inkább az első világháború idejére mennék vissza, és szétlövetném Manhattan-t. Valamikor akkor romolhatott el valami az egész világban. Mostani ismereteim szerint.


1932-ben inkább a többi ország fejével, népével beszélnék.

2009. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem ölném meg, mert nem jönnék rá, hogy ő a főveszélyes. Mire rájönnék, már nem lehetne megölni (ahogy pl. von Stauffenbergnek sem sikerült).

Azért van ma is népirtás (Afrikában, Dél-Amerikában, Óceániában), mert az emberek nem jönnek rá időben, honnan bűzlik a hal. Érdekes kérdés, hogy a történelmi helyzet meghatározó-e, vagy a nagy formátumú ember? Szerintem fele-fele. Ha nincs Hitler, nem lett volna Sztálin? És Lenin? És Mao? És Mussolini? És japán kamikazék? És Dunába lövés? És kitelepítés? És Recsk? És '56? És '89? És 2002?

Hitler kártékony zsenije viszont sokat számított a dolgok eldurvulásában: először patthelyzetbe tárgyalta a nagyhatalmakat, aztán a zsidótanácsokkal készíttette el a deportálásokat lehetővé tevő nyilvántartást. Közben mindenki folyamatosan úgy gondolta, hogy az adott helyzetben lehetséges optimális döntést hozza, mikor együttműködik...

Képletesen szólva, engem az foglalkoztat, mit tudok mondani a jövő heti lottószámokról? Kevésbé hoz lázba, hogy ha elolvastam a Sportfogadást, és visszamehetnék időben, megtenném-e a nyerő kombinációt...

2009. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Nem lehet tudni, lehet, hogy mégrosszabb helyzetben lennénk most.
2009. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

Hehe... Ajánlom figyelmébe a kérdezőnek a Red Alert c. stratégiai játékot. Pont ez a háttérsztori: egy tudós visszamegy és kiiktatja Hitlert.


Mi történik?


Méltó ellenfél hiányában Sztálinék elfoglalják egész Európát.


Amúgy a magam részéről EZT és ÍGY nem tenném meg, mert egyrészt lehet, hogy tényleg bejönne a Red Alert-féle sztori, másrészt meg ha már, akkor sokkal messzebbre és sokkal szervezettebben kell visszamenni és intézkedni: több ezer évvel ezelőtt, még az ókorban elkapni az összes nép vezetőit, és folyamatosan terelni őket a helyes irányba (béke, barátság, egység, együttműködés, felfedezés, kutatás, tanulás) és folyamatosan tanítani, nevelni őket, kezdettől fogva kialakítani a világbékét és az egységes emberiséget, és azt folyamatosan fenntartani. Így már lenne értelme visszamenni.


De ha csak egy embert lehet kiiktatni, az túlságosan is kevés.

2009. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
58%
Bizony. Holokamu ide, holokamu oda. Azt, hogy Sztálinék nem foglalták el egész Európát Hitlernek köszönheti a Nyugat.
2009. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%
Én abban hiszek, hogy nem egyes emberek irányítják a történelmet, haenm folyamatok, tömegek. Ha Hitlert kinyírnánk, jönne helyette valaki más. Nem változna a helyzet. Maximum egyéni sorsokra lenne hatása, népcsoportokéra nem igazán.
2009. ápr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!