Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » "Ha beszállhatnál egy időgépbe...

"Ha beszállhatnál egy időgépbe és visszamehetnél 1932-be, megölnéd-e Hitlert? "

Figyelt kérdés

(Azért van a kérdés idézőjelbe téve mert idéztem Stephen King Holtsáv c. könyvéből...)


Mióta olvastam a Holtsávot nagyon foglalkoztat ez a kérdés...Akár igen, akár nem a válaszod, légyszi indokold meg...


2009. ápr. 7. 12:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Minek?Lenne helyette más hitler.
2009. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Hintalow ***** válasza:
100%

Én sokat olvastam Hitlerről, és ezek alapján úgy gondolom, nem lenne ennek jelentőssége.

Sokan úgy tartják, hogy Hitler személye egyáltalán nem volt fontos a Német nemzetiszocializmus diadalában és a háború kimenetelében.

Sokszor elgondolkodtam azon, hogy a modern időnkben hogyan tudott egy ember, még ha kiválós szónok is volt, egy egész népet ennyire befolyásolni. A válasz: sehogy. A Hitler mögött álló apparátus volt az, aki ezt lehetővé tette, a tömegmanipuláció nagyon változatos eszköztárával.

Sok történész és korabeli leírás szerint Hitler önmagában még a párt vezére sem lehetett volna alkalmas, lobbanékony volt, gátlásos, és a hallgatóság legkisebb nemtetszésére is elveszítette a fejét. Továbbá eszméit minden tudományos alap nélkül kovácsolta össze több forrásból.

Van egy könyv, ami kiváltképp ezzel foglalkozik, Hitler életét taglalja, ha érdekel valakit, előkeresem a címét.

Egy szó mint száz: Hitler csupán kapóra jött azoknak a köröknek, akiknek érdekük volt a késöbbi események kirobbantása

2009. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
86%

ha megölném akkor sem sikerülne megölni...

mert:

1 visszamegyek hogy megöljem

2 megölöm

3 megváltozik a történelem, valószínűleg meg sem születek ezért vissza sem tudok menni, hogy megöljem

4 tehát Hitler él

1 ezért visszamegyek hogy megöljem...

és jön a 2-es aztán a 3-as aztán a 4-es és újra az 1-es

2009. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az utolsó nagyon tetszett...:D
2009. ápr. 9. 11:04
 15/30 -Pimpike- válasza:
90%
Valamelyik tv csatornán volt egy műsor amiben a Hitler elleni merényleteket mutatták be és volt olyan hogy csak perceken múlott az élete. kb 40körül volt a merényletek száma de egy se sikerült.
2009. ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
90%
Hitler nélkül - bármilyen nehéz is elképzelni - ez a világ ma nagyon más lenne és nem biztos, hogy jó értelemben. Emellett ha nem ő, akkor talán más használta volna ki az adott helyzetet és ugyanúgy lett volna népirtás. Volt körülötte sok más hatalomvágyó. Sajnos az ember így a nemzetállamok is a saját kárukon tanulnak. Ha nincs Hitler, nincs EU, NATO. Ezt akár a saját szintemre is levezethetem: Ha nincs Hitler, nincs második vh, nincs hidegháború és ha nincs hidegháború, soha az életben nem találkoztam volna a férjemmel. Nem mondom, hogy hálás vagyok neki, de én azt a mondást, hogy "minden rosszban van valami jó" nagyon igaznak tartom.
2009. ápr. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
89%
sőt elképzelhető hogy még ma is szép piros lenne Európa, mivel a SZU minimális ellenelásba ütközne.
2009. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
"Biztosan nem, mert a múltba nem szabad belepiszkálni, annak beláthatatlan következményei lehetnének." --> Olvastad a könyvet, én is olvastam. Mindketten tudjuk, mi lenne... És ennek a válaszolónak van igaza!
2009. ápr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
56%
Nem , csak kiherélnám és a heréit odadobnám a macskáknak.
2009. ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
48%
nem, inkább idehoznám h tüntesse el a cigókat
2009. ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!