Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A "Mengele boncolóorvosa...

A "Mengele boncolóorvosa voltam az auschwitzi krematóriumban" című könyv valós eseményeken alapszik vagy csak egy újabb propaganda?

Figyelt kérdés
Dr. Nyiszli Miklós: Mengele boncolóorvosa voltam az auschwitzi krematóriumban
2011. júl. 30. 12:25
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
55%

Nyiszli Miklós


A jeruzsálemi Eichmann-perrel egyidőben a „Quick” nevű müncheni magazin öt folytatásban közölte egy Dr. Nyiszli Miklós nveű egyén visszaemlékezéseit, ai azt állította, hogy Mengele asszisztense volt. Nyiszli könyve, "Orvosa voltam Auschwitzban", az első hiteles auschwitzi beszámolónak számított egy szemtanú tollból[46]. A könyv magyarul 1947-ben egy romániai kiadónál jelent meg.


Aki azonban Nyiszlitől a gázkamrák részletes leírását várja, az csalódni fog. Aki állítása szerint számtalan elgázosítást látott közvetlen közelről, olyan beszámolót írt, amely hemzseg az abszurd túlzásoktól és ellentmondásoktól. Nyiszli tudósít például négy db 200 m hosszú gázkamráról, amiket a mai napig nem találtak meg, és a szövetségesek egyetlen légifelvételén sem láthatók. A titokzatos gázkamrákban állítólag naponta 25.000 zsidót gázosítottak el, tehát a láger egész működése alatt összesen 36 milliót.


Hogy a világ zsidóságának összlétszáma csak kb. 16 millió volt, nem zavarta Nyiszlit fantasztikus leírásainál. Nyilván kiadói sem tartották fontosnak a leírtak valószínűségének vizsgálatát.

2011. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként meg azok tagadják a legjobban a Holokausztot, akik a legjobban örülnének, ha újra megtörténne. Lehet lepontozni, nácikák.
2011. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
76%

"Nyiszli tudósít például négy db 200 m hosszú gázkamráról, amiket a mai napig nem találtak meg"


Még a google earth is megtalálja, igazából Auswiztban tényleg 4 db gázkamra van, de ez nem azt jelenti, hogy 200m-en gázosítottak el embereket, csak annyit, hogy maga az épület akkora volt. Igazából a pumpák, tartályok és vastag falak rengeteg helyet foglaltak el.


A kuruc.info-n pedig azt olvastam, hogy a krematórium nem bocsájt ki füstöt, ami igaz is, csakhogy a krematórium nem volt éppen hatékony, és a nagy igány miatt egyszerűen ástak egy gödröt és meggyújtották a benne lévőket. Az már füstöl.


A 36 millió pedig természetesen hülyeség, Auswitzben még túlzással is csak 1,5 millióan haltak meg.


A lényeg, hogy több oldalról közelítsd meg a történelmet, például a második világháborúban ki kell máshogy kell kezelni az Orosz és a Német irodalmat, mert mindkettő szépít. A katonák emlékei pedig a propagandát tükrözik vissza. Szerintem olvasd el, majd nézz utána (ne annyira elfogult oldalon mint a kuruc, de ha ott valamit leírnak amit máshol is találsz, akkor általában úgy van)

2011. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
42%

Hát... én voltam Auschwitzban, szerintem igaz. Mármint a megölt zsidók száma lehet, hogy nem, mert a holokausztról tényleg minden szart összehordanak, főleg az szokott kérdéses lenni, hogy mégis hány főt végeztek ki. Mindegy, nekem már fel se tűnik az a baromi nagy szám, annak utólag utána tudok nézni, semmit se változtat a lényegen. Amúgy minden, ami erről, vagy bármilyen háborús, vagy politikai dologról szól, azt torzítják többé-kevésbé. Ez tagadhatatlan. Mindegy, engem az olyan részletek, hogy pl. hány gázkamra volt, meg hány barakk, az nagyon nem izgat. Szörnyű volt, és kész.


Amúgy én semleges politikai megnyilvánulású vagyok, és nem értem, minek támadtak rád, kedves kérdező, a politikai megnyilvánulásod miatt. Undorítóak az ilyen esetek.


Ja, és még hozzáteszem, hogy biztos én vagyok hidegvérű, kegyetlen, náci, meg minden szar (ugyan nem vagyok fajgyűlölő, de hát...), de hidegvérrel olvasom. Nem új számomra Auschwitz atmoszférája, ott helyben hányingerem volt, az biztos (5-6 éves lehettem "Anyaaa, miért olyan soványak ezek a gyerekek?" "Mert nem volt mit enni").


Most 13 éves vagyok. Aki akar nekem bármit is mondani, vagy csodálkozott azon, amit írtam, vagy bármi baja van, privátban nyugodtan írjon. Nem harapok :))


PÍSZ ^^

2013. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!