Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sajnálod a svájci frank...

Sajnálod a svájci frank hiteleseket?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 14:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem sajnálom őket!Sőt oldja meg ahogy akarja.


Miért?Kocsit lehet használtat is venni 50.000-350.000 -ig elég pofásak is vannak,csak nem luxus kategóriák pff... ez van.Pár havi törlesztőből már zsupsz és lenne is SAJÁT kocsija!

2011. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Gusztustalan az egész hozzáállás. Elmegy az életkedvem is attól, h milyen emberek élnek itt.
2011. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem. Nagyobb nyereség miatt nagyobb kockázatot vállalt...nem jött be. Az üzleti világban ez mindennapos esemény, hogy valaki rosszul jár.
2011. aug. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

Milyen emberek?Mert beérem egy használt kocsival is?De tudom,hogy enyém?!


Mi ebben a gusztustalan?Hogy nem kölcsönből akarok boldogulni és ha az se megy akkor mindenki hibás de Én meg nem?


Ugyan már

2011. aug. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs frank hitelem, de nagyon átérzem a problémáikat. Látom, h mi történik körülöttem a családokkal, egytől egyig tragédia. Nem mindenki dorbézolásra vette fel a hitelt. Ha a gyerekem hibázik, attól nem mondom neki, h nesze ez van, szenvedj, a te hibád te hülye. A hitelesekkel kapcsolatban is így érzek. Igen, én sajnálom őket.
2011. aug. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én azokat sajnálom, akik azért nem tudják fizetni, mert pl. baleset/betegség/leépítés miatt kiesett valamelyik családtag jövedelme.


De azokat nem, akik bármilyen autóra vettek fel (jól leírták korábban, hogy ha valakinek tényleg létszükséglet, akkor 300-500ezerért is lehet venni használtat) és azokat sem, akik azért vállalták túl magukat, hogy megmutassák a szomszédnak, hogy milyen "jól" megy nekik. A túlvállalás alatt azt értem, hogy kicentizték a hitelt, a lehető legnagyobbat vették fel, amit megadott a bank, nem pedig azt, amelyik a tényleges igényeiknek megfelelt volna.

2011. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 tetris ***** válasza:
70%

Tragédia ami velük történik, de én mégis úgy gondolom, hogy saját maguknak keresték a bajt.

A legnagyobb konzekvencia az egészből az, hogy mindenki csak és kizárólag csak addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. Ha nem telik lakásra, akkor meg kell elégedni az albérlettel, vagy valami szerényebb lakással. Ha nem telik pénz kocsira, akkor nem kell venni, vagy meg kellett volna elégedni egy többéves, használt járgánnyal.

Ahogy a póker veszteseit se tudom igazán sajnálni, így őket sem. Buta döntést hoztak, amikor felvették a hiteleket, és most fizethetnek a butaságukért. Inkább éhen halnék, de semmi áron nem vennék fel semmilyen hitelt! Amire futja, arra futja.

2011. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%
Azokat, akik azért nem tudják fizetni, mert pl. megszűnt az állásuk, azokat sajnálom. Azok, akik viszont 100 000 Ft-os jövedelemre vettek fel 50 000 hitelt, azt nem. Vagy a múltkor volt a TV-ben egy nő (+2 gyerek, akik időközben egyetemre mentek, tehát gyakorlatilag egyedül lakott a nő), aki azért vett fel hitelt, hogy egy kétszintes családi házban lakhasson, és amikor a riporter megkérdezte, hogy ha ennyire nem bírja fizetni a hitelt miért nem költözik kisebb lakásba, akkor közölte, hogy ő nem hajlandó innen elmenni, na ezt nem sajnálom.
2011. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Istenem,de tudják itt osztani az észt a használt,régebbi kocsikról.Ja,vegyél 500.000-ért,de fizess benzinre 40-szer annyit,mint egy újabbra...Van aki szűken fogja a gyatyót,nem vesz kocsit,vagy használtat,nem vesz luxus élelmiszer ipari cuccokat,de hopp,férj feleség állásának lőttek,ott van két gyerek,esetleg a kocsit is kell fizetni,rezsi egekben,fűtésért fizet,csak éppen hideg a ladiátor (télen),meló nincs,semmi segítség,és akkor mit tud csinálni,minthogy kölcsönt vesz fel??Vagy lehet hogy előtte is vett fel kölcsönt azért,hogy a gyerekeknek,feleségnek,anyukának hagy tudjon már venni valami szépet karácsonyra,vagy esetleg rohadtul nem volt pénzük már AKKOR ebédre sem...És ha régebben ette fel a kölcsönt akkor ige,számolhatott azzal,hogy többet is kell fizetni a kezdeti összegnél,de azzal nem,hogy mindketten elvesztik a munkahelyüket,és rohadtul nem talál másikat...


Ahogy látom itt csak azok fikázzák a svájci frankosokat,akiknek közük nincs hozzá...

2011. aug. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
37%

"Szánalmas...Mi az,hogy "tojok rájuk",meg,hogy valakit nem sajnálok???

Ha egy becsületes,tisztességes,12 órában dolgozó állampolgár vett egy kocsit részletre, -mert ugye csak arra tudta - ,mert szüksége volt rá,ja meg persze nem gondolt bele abba,hogy a dupláját,esetleg a tripláját kell visszafizetni,akkor azt miért szarjuk le????"



Ez az, miért nem gondolt bele, hogy a valuták értéke folyamatosan változik és ezzel együtt a hitelük is. Felelőtlen h.ülye az ilyen és a legtöbbje ok nélkül sajnáltatja magát. Mire vettek fel hitelt? Plazma tv-re, új kocsira (saját pénzből vehetett volna használtat, ami igazából pont hogy kevesebbet fogyaszt, mert nincs tele fölösleges elektronikával) meg külföldi nyaralásra. Gratulálok az ilyennek. Már régen is tudta mindenki, hogy bármikor változhat a helyzet, amikor felvették a hitelüket akkor ők röhögtek a forinthiteleseken és kioktatták őket, hogy ez mennyivel jobb...hát akkor most örüljenek.


(Akik tényleg szükségből vették fel, azokat sajnálom, de kevés az ilyen, az átlag honpolgár butaságokra vesz fel hitelt...)

2011. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!