Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják a magyarok a...

Miért utálják a magyarok a szlovákokat és fordítva?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 16:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom a szlovákokkal, nem utálom őket. Persze van szlovák-magyar ellentét, én nem veszem ki a részem belőle, nem érdekel.
2011. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
100%
Én felvidékiként mondom,hogy van sok rendes szlovák,de (sajnos) sok Slota-féle is.Azt vettem észre,hogy mi magyarok nem utáljuk őket(holott ott van Trianon),de ők utálkoznak.Egy szerény példa:jövünk a vonaton,leül mellénk egy szlovák ember meg az anyja.Jöttek magyar iskolások is,a másik négyesben ültek,elkezdtek enni meg beszélgetni,erre a pasi az anyjának megjegyzi:"Szlovákiában vagyunk minek beszélnek magyarul?És mért nem elég nekik az az asztal minek kell szétpakolni a kajával?"A végén kiderült,hogy a "kajás rész" csak irigység volt mert 1 kiflit ettek ketten az anyjával-.-".13/L
2011. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
85%
Nem valami jól volt feltéve a kérdés,mint ahogy a válaszokból is kiderül.A szlovák vezetők szitják az ellenségeskedést a magyarok ellen,ami állati dühitő.Ha jól tudom/de lehet,hogy nem/a Nagymagyarország idejében nem volt a szlovákoknak külön hazájuk.A magyarok területén élő nép volt.Trianon idején elraboltak nekik a magyaroktól egy darabot és még nekik jár a pofájuk?Ez állati nagy mocskosség a részükről.Csak azt nem értem mi az ellenségeskedés oka?
2011. szept. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Toncsi63 ***** válasza:
88%
Nem létezik olyan, hogy: Szlovákia. Vannak ellenben tót nemzetiségűek (mint ahogy palócok, tirpákok, székelyek, stb.)Van ismerősöm, rokonom Tót, Tóth vezetéknévvel. Szlovák vezetéknevű emberről nem hallottam soha. Egy mesterségesen létrehozott állam, amelynek nincs saját történelme sem. A himnuszuk is Bartók Magyar népdalgyűjteményéből származik. Nincsenek 19.(vagy korábbi) századi zeneszerzőik, művészeik, íróik. Egy nemzetet a TÖRTÉNELME határoz meg. Legyen bár szomorú, dicsőséges vagy mindkettő együtt. Nem a tótokkal van a baj, hanem azokkal a felsőbb vezetőkkel, akik az ellentéteket szítják. DE! Hányszor is volt Pozsonyban országgyűlés? És kiknek az országgyűlése is volt? A komáromi Erzsébet-híd miért régebbi mint szlovákia?
2011. szept. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés ennyire nem egyszerű és túlmutat a habzó szájú Magyarkodáson is. Ahol én lakok /a Dunán innen/ viszonylag meghatározó a helyi Szlovákság. Amennyire megismertem őket, ki merek jelenteni általánosságokat, amelyek tetten érhetőek Szlovákia politikájában is. Amennyire én megtapasztaltam, jellemzi őket egyféle irigy pimasz erőszakosság. Fukarok és irigyek. Teljesen találó a közmondás, hogy "ereszd be a tótot és kiver a házadból". Szlovákia számára Magyarország puszta léte is állandó fenyegetés. Hiába próbáljuk mi megmutatni, hogy jó fejek vagyunk. Őket ez nem izgatja. Szerintem a Magyarok és a Magyar fél sokkal intelligensebben áll hozzá, mint ők. Bár az ő politikájuk a sikeresebb és eredményesebb. Mindenki szempontjából jobb lenne, ha nem ellenségek volnánk, hanem együttműködő partnerek, de ez nem a Magyar oldal hibája.
2011. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Külön kell választani a szlovák népet és a szlovák politikai vezetést.

Az egyszerű szlovák embereket én nagyon tisztelem, mert szorgalmasak, szerények, és általában becsületesek. A legtöbb kérdésben teljesen egyet értünk, mert ők tényleg testvérnemzet (nincsenek köztünk olyan szakadékok, mint pl. a német, román, szerb, vagy francia mentalitás.

Szóval, azt tapasztaltam, hogy egészen eddig nincs baj a szlovékokkal, amíg a magyar kérdés szóba nem kerül. Annyira átmosták az agyukat, hogy képtelenek ebben a kérdésben normálisak maradni.

A politikai vezetés részéről meg "érthető" a magyargyűlölet: egyrészt nagyon jól tudják, hogy valamit elloptak, másrészt meg könnyű ezzel a kérdéssel leterelni a nép figyelmét a nagyobb problémákról.

2011. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
73%

Jah.. Fura eza z általánositás..

Én nem utálom se a szlovákot sem pedig a magyart, vannak itt is ott is rossz emberek, na őket utálom.De ha engem kérdezel a politikusok miatt van ez az egész dolog, őke utálom :D

2011. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Rossz kérdés....csak a politikusok szítják az ellentétet.Máskülönben semmi gond a szlovákokkal. Nacionalista pedig van itt is ott is.
2011. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
66%
Azt azért tisztázzuk, h. az ott élő Magyarokat is szlováknak hívják tévesen, ergo szlovák nemzetiségű, szlovákiában élő hegyi tótokról van itt szó! A szlovák nem beszél Magyarul véletlenül sem! Nos beléjük van táplálva, h. bennünket Magyarokat utáljanak, és amíg olyan nacionalista vezetőjük van, mint Jan Slota, aki büszke azon kijelentésére, h. "tankkal kéne megtámadni Budapestet" (és ezt ha jól tudom 2010-ben jelentette ki)akkor addig ne számítsunk testvériségre, csak utálatra!
2011. szept. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 izidorkata ***** válasza:
66%

Én nem útálom a szlovákokat, de azt tapasztaltam hogy ők egyenesen gyűlölködve néztek ránk, szlovákiába, annak ellenére hogy nem is ismertük egymást.

Az utcán, a boltokba is valami elenszenvet éreztem szlovákiában.

Pedig nekem igazán semmi bajom,a szlovákokkal, meg a határ huzigálás sem érdekel túlságosan.

Szerintem az elenszenv egyoldalú: csak a szlovákok bizalmatlanok, meg gyűlölködőek a magyarokkal szembe.

A magyarok töbségét nem igazán izgatja az hogy ki szlovák, ki tót, meg egyébb tisztes nációhoz tartozók.

Azt hiszem hogy ellehet mondani hogy Magyarországon toleránsabb, józanabb légkör van mint Szlovákiában.

2011. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!