Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják a magyarok a...

Miért utálják a magyarok a szlovákokat és fordítva?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 16:10
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
48%
Csak kevesen gyűlölködnek mindkét országban. Tudod, hülyék mindenhol vannak, csak a politika felnagyítja az egészet.
2011. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Toncsi63 ***** válasza:
100%
Egyébkén még az is lehet, hogy szúrja a szemüket a '68-as incidens is. De akkor nekünk is megmondta a nagytesó, hogy mit kell tennünk.
2011. szept. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nem utálok egy népet vagy nemzetet sem, így a szlovákokat sem. Aki így általánosít, az nagyon egyszerű ember lehet, sok esélye nincs, hogy megérthessen egy-egy bonyolultabb kérdéskört...


A normális emberek képesek tisztelni a másikat és problémák esetén megpróbálják megérteni a másik felet is.


Na, ez az, ami a hétköznapok szintjén másképpen működik, mint a politikai gondolkodásban. A 90-es évek óta fennálló problémákat döntően a politika szította és szítja ma is. Az úgynevezett régebbi történelmi ellentéteknek ehhez nem sok köze lehet, mivel sem Magyarországon, sem Szlovákiában nem ismerik a tömegek sem a maguk, sem a szomszédos népek történelmét. Legtöbbször még a saját családjuk történetéről is alig tudnak valamit.


A rossz értelemben vett szlovák nacionalizmus abba az irányba indult el, hogy mielőbb nemzeti kultuszt teremtsenek és megtagadják a magyarsággal való együttélés jelentőségét és hatását. A szlovák identitás részévé akarják tenni a magyarokkal szembeni ellenszenvet. Ebből jól megélnek egy csomóan és választásokat nyerni is sikerült már náhányszor.


Szlovákiában ennek a politikának a leglátványosabb megnyilvánulásai az alábbiak:

- nyelvtörvény, a szlovák nyelv favorizálása

- több előre szervezett erőszakos rendőri ill. szurkolói fellépés szlovák részről labdarúgó mérkőzéseken

- Malina Hedvig ügye

- állampolgársági (ellen)törvény a szlovák-magyar kettős állampolgárság felvételének akadályozására

- és még hosszan sorolhatnánk


Magyarországon a rossz értelemben vett nacionalisták azt súlykolják, hogy minden, ami a történelmi Magyarország területén volt, csakis magyar és a magyar etnikumhoz köthető, ami sok feszültséget szül, amellett, hogy nem is igaz. Néhányan a szlovákiai magyarellenes megnyilvánulásokért a magyarországi szlovákokat szorongatnák, pedig azok többségének nincs semmilyen érzelmi kötődése Szlovákiához. Magyarországon is elfogadottá vált, hogy a magyar nemzet és Magyarország határai nem esnek egybe és nem szeretnénk lemondani a határon túli magyarokkal való összetartozás intézményesítéséről. Ez sokaknak nem tetszik Szlovákiában, mivel a kb 5,2 millió állampolgárukból kb. 520 000 nyíltan magyarnak vallja magát (benne van az okmányaiban, ott erről van állami nyilvántartás) valamint további sok százezer ember kétnyelvű, és bár nem vallja magát magyarnak az állami nyilvántartásban, mégis részben vagy egészben magyar felmenőkkel rendelkezik. Ha ezek az emberek mind magyar állampolgárságot kérnek és kapnak, akkor az azért nem lesz egy nagy örömünnep pl. J. Slotának és barátainak....


Az is fájdalmas pont lehet, hogy a szlovákiai magyarok többsége nagyon erősen kötődik a magyar nemzethez, míg a magyarországi szlovákok jelentős része bár kötődik a szlovák kultúrához, de legalább olyan erősen kötődik Magyarországhoz is, és jellemzően nincs ellenérzése a magyar identitással szemben.


Remélem egy napon sokkal közelebb áll majd egymáshoz a két ország, mint manapság és előbb jön el az, hogy mindannyian tudunk egymással valamilyen közös nyelven, egyetértésben kommunikálni, mint az, hogy Szlovákiában csak szlovákul, Magyarországon pedig csak magyarul beszélnek majd az emberek.

2011. szept. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
100%
Azért mert a háttérhatalomnak ez az érdeke. Divíde et impera azaz oszd meg és uralkodj, amíg az egymásra utalt népek egymást marják, addig nem ismerik föl az igazi ellenséget.
2011. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
45%

A szlovakok egy resze 68 ota utal minket. A magyarok egy resze pedig azota utalja a szlovakokat, amiota nagy magyarkodas van.


Amugy meg nem szabad altalanositani. "A magyarok" vagy A szolovakok" - egyik sem igaz igy. Ahogyan a becsi boltokban sem volt igaz az altalanositas, hogy "magyar ne lopj" - ugye???

2011. szept. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
30%
Ha hallgatod a beszédüket, olyan, mintha visszafelé beszélnének.
2011. szept. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Szia én lennék a nem utálok egy nemzetet sem kiírója. Igen egyszerű embernek tartom magam, de nyugodj meg tisztában vagyok a szlovák-magyar ellentéttel, és annak előzményekkel amik ide vezettek, és képzeld értem miért alakult ki ez a helyzet, joggal utálhatnak minket a szlovákok, és joggal utálhatjuk mi is a szlovákokat. De attól, hogy mindig a múltat emlegetjük állandóan, fog valamit is változni a helyzet? Meg leszünk ennyitől nyugodva? Legfeljebb jól felhúzod magad rajta, többet úgyse tudsz tenni. Attól nekem nem lesz jobb, sőt ellenkezőleg, ha elkezdek mindenkit leáltalánosítani, jelzőkkel ellátni, vagy ellenségnek tekinteni a múlt miatt. Egyébként nem kell messzire menni, itt is van gyűlölködés bőven, és utálkozás, át se kell menni a határon, vagy akár egy lépést is utazni...
2011. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 izidorkata ***** válasza:
100%

Én magyar vagyok, de a magyarok egy részét én is útálom: pl. akik ellopták, meg eladták az ország 90 százalékát, akik genyónyós undokoskodó firkászokal kedvetlenítik el az embert (nem átalják baloldali sajtónak nevezni magukat, miközbe csak a tőkés mafiát szolgálják teljes nyelvbevetéssel, segnyalással)

Szóval magyar gyűlöletbe a Szlota, meg a Ficó kismiska hozzánk, átvert, becsapott magyarokhoz képest.

2011. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
A tévedés lényege: a magyarok nem utálják a szlovákokat, a szlovákok utálják a magyarokat, éspedig azért, mert kisebbségi komplexusaik vannak. Az ő nemzeti létük nincs még két évtizedes sem, a miénk már több, mint 1000 éves. Ők most megpróbálták bebizonyítani, hogy ők a felsőbbrendűek, s valóban pár évig jobban haladt a szekerük. Ma már nem. Hazánk a versenyképességi világranglistán a 48. helyen van, Szlovákia a 67.-en. A tótoknak sose volt országuk, diaszporákban éltek 1992-ig. Náluk most van a "nemzeti öntudatra ébredés" időszaka, ami nálunk a Rákóczi Szabadságharckor kezdődött. Tótok mindig is léteztek Magyarországon, a legnagyobb létszámban (paradox módon nagyon messze Szlovákiától) Békés megyében. Én azt javaslom, nem kell őket provokálni. Nemzeti identitásra törő nép, ebben még segíteni is kellene őket. Nekünk nincs miért utálkoznunk, neki8k pedig az egyetlen ok a már említett kisebbrendűségi komplexus. Javaslom, hagyjuk őket békén, még akkor is, ha ők nem fognak. Most őszintén: ki nem nem szarja le, hogy a szlovákok mit gondolnak rólunk. Engem annyira nem érdekel, hogy a kedvenc éttermeim egyike a mátraszentimrei szlovák étterem (k...t jól főznek!!!Az összes többi "ki a legény a gáton" kérdésen meg röhögök
2011. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Azért mert Szlovákiának nincs történelme se.Királyuk sem volt soha
2011. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!