Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az elmélet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről az elméletről?

Figyelt kérdés
Van a szerelem. Azt szokták mondani, hogy van aki megtapasztalja, de van aki nem. Felteszem a kérdést, hogy mi van akkor, ha a szerelem nem más, mint a buták játéka? Úgy értem ha valaki nagyon intelligens, akkor is beindul egy szép nő látványától, de nem lesz szerelmes. Szóval az elmélet lényegében az, hogy aki nem annyira intelligens, érzelmekkel teli ember, nem érdeklik a tudományok stb és ha meglát 1 kívánatos nőt vagy férfit azt a szerelemmel azonosítja, pedig ilyen nincs is igazából, csak vonzódás semmi több.
2010. júl. 24. 21:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha megkívánsz valakit, az vonzódás, ezt jól látod. Ha viszont adsz magadból szeretetet, törődést, odafigyelést stb. a másik felé úgy, hogy nem vársz tőle viszonzást, az szerelem.
2010. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom... de akkor én azt mondom, ha ez igaz, hogy inkább hiszek a szerelemben, és leszek buta, minthogy érzelmek nélkül, de logikusan lássam a világot, és az embereket, meg azt a személyt, akit szeretek.
2010. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

Hallod, voltál már szerelmes?


Mert a szerelem első látásra jön, a többi csak blabla......

Az igaz szerelem nem gondolkodik, nem filozofál, és nincs elmélete, szeretünk, érzünk, rajongunk valakiért, mert érezzük, hogy minden csak vele jó, ez a szerelem!


A testi vonzódás az igen más, és talán néha előfordul, hogy átcsaphat szerelembe, de az soha nem tart a sírig, csak az igaz szerelem!

2010. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

21:52

Pont ez az elmélet lényege, hogy nem gondolkodik, filozofál egyik fél sem, tehát nem túl okosak, remélem érted mire gondolok. :)

2010. júl. 24. 21:57
 5/19 anonim ***** válasza:
Az érzések nem függnek ilyen szempontból az intelligenciától. Két külön dolog. Ha feltétlenül tudományos szempontból nézed, akkor kémiai folyamatok okozzák a szerelem érzését, amik ugyan úgy lejátszódnak IQ szinttől függetlenül az emberek nagy részében. Persze van, akiben nem olyan erőteljesen. Valószínűleg neked meg fogalmad sincs mi az a szerelem, ha egy szép nő által kiváltott fizikai vágyat kevered vele.
2010. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Akkor sajnos valóban nincs, de amíg nem lesz ilyen, kénytelen leszek ezt feltételezni. :S
2010. júl. 24. 22:51
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség, mert én magamat az átlagnál okosabbnak tartom. (mások véleménye szerint is) Mégis sokszor voltam már szerelmes. A tudományok is érdekelnek. Szerintem nincs összefüggés a kettő között.
2010. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

tény,hogy van benne igazság.Elég mély érzésűnek kell ahhoz lenni,hogy elmondhasd szerelmes vagy.Lásd ezen az oldalon is tele van hasonló válaszokkal:

"2éve járunk.elmúlt a tűz.unalmas a szex.amúgy jó a kapcsolat,unom a találkákat,elmúlt a szerelemde most mit tegyek,elhagyjam?" na ezektől tudok falra mászni.

Én is 2 éves kapcsolatban vagyok,de nem hogy enyhülnének az érzelmek,egyre csak erősödnek,egyre jobban szeretjük egymást az idő múlásával,én el sem tudom képzelni,hogy lehet azt szerelemnek nevezni,amit fentebb leírtam.Mi az,hogyha minden rendben van,akkor is unalmas már?Bár lehet,hogy csak én voltam szerencsés,mert a párom a legjobb barátom is egyben.Tisztában vagyok,hogy ritka az ilyen és nem is akarok ítélkezni mások fölött,de tény,hogy elcsépelt már ez a "szerelmes vagyok" dolog.

21/L

2010. júl. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
amúgy szerintem félreértettétek a kérdezőt(vagy én értettem félre?) de nem azt írta pont,hogy a kevésbé intelligens emberek azonosítják a vonzalmat a szerelemmel?
2010. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Na még egy ostoba, aki megette a materialista rizsát. Túl sok "brit kutatós" rovatot olvasol.
2010. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!