Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az elmélet...

Mit gondoltok erről az elméletről? (megcsalás)

Figyelt kérdés
Ha megcsalnak minket,könnyebben bocsájtunk meg egy egyéjszakás kalandot,mint egy érzelmeken alapuló viszonyt. De szerintem aljasabb húzás lefeküdni mással,mert a testünknek tudunk parancsolni,hiszen nem vagyunk állatok.De az érzelmeinknek nem,azokat nem tudjuk befolyásolni. Ha engem csalna meg a párom,lehet hogy túltenném magam rajta ha engem szeret,de kevésbé haragudnék rá,ha szerelmes lenne másba.természetesen ez esetben szakítanék,de az érzelmeit nem kérhetem rajta számon. Mit gondoltok erről?
2011. márc. 5. 15:07
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja,és induljunk ki abból,hogy mindkét esetben bevallotta magától,nem hazudott,nem vert át.
2011. márc. 5. 15:08
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

csak úgy tud valaki félrelépni

csak úgy tud valaki másba szerelmes lenni


ha nem szereti azt, akivel van


nálam egyik sem megbocsáthatóbb

2011. márc. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

"De az érzelmeinknek nem,azokat nem tudjuk befolyásolni."


Ezt nem hiszem... a szerelem nem inflenza, amit úgy elkapsz. Kell hozzá egy nyitottság. Ha van egy párod, akit szeretsz, akivel törődsz, akkor nem nyitsz más felé. Se testileg, se lelkileg. Ennyi.


Mindkét dolog árulás.

A "nem kérhetem számon" csak önhitegetés.

2011. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval. Ahhoz hogy valaki szerelmes legyen nem elég az h pl: sétál az Árkádba, ránéz egy lányra és már fülig szerelmes belé.......

Ha igazán szereti a párját, akkor nem úgy néz a többi lányra hogy "na, hátha ez jobb, mint a mostani szerelmem, menjünk, ismerkedjünk meg vele közelebbről"


Bár mindettől függetlenül mind két verzió, az egy-éjszakás kaland és az állandó szerető is épp olyan megalázó és bántó a másik félnek.

2011. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én nagyjából a kérdezővel értek egyet. Részemről egyik dolog sem megbocsátható, hiszen harmadik csak akkor kerülhet a képbe, ha az egyik fél már nem szerelmes igazán..

Ettől függetlenül sokkal jobban elítélem azt a férfit (vagy nőt), aki "mert megtehetem, akkor miért ne?" alapon ugrik ágyba egy másikkal, mintha tényleg szerelemről lenne szó. Mindkét eset fájna, de az első esetben sokkal nagyobb szerepet kap a másik fél tudatos átvágása, nem tisztelése.

2011. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
de átvert...hiszen ahogy irták a többiek is nem egyik pillanatrol a másikra történik egyiksem..meg kell szervezni az összefekvésüket is ha meg szerelmes lesz találkoznak,beszelgetnek..ez mind idő.és ez idő alatt átvert,hülyének nézett/tek
2011. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem bocsátanám meg!

Ugyan olyan megcsalás,minden megcsalás!

2011. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A szerelemnek nem lehet parancsolni. Bárkivel előfordulhat, hogy olyan munka/iskola/akármilyen társa lesz, akibe beleszeret, hiába jó otthon minden.

A testi megcsalás a legdurvább szerintem, mert vannak olyanok, akik elvileg szeretik a párjukat, de mégis meg tudják tenni.

Az érzelmek ellen (általában) nem lehet tenni, hiába jó egy kapcsolat, ha a sors úgy hozzá, bele is szerethet a másikba.

2011. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint, ha egy nő lép félre, akkor neki már nagyon hiányzik valami a kapcsolatban. Nem érzi már magát "NŐ"-nek; odafigyelésre, szeretetre, megbecsülésre van szüksége, amit a kedvesétől nem kap meg. A férfit pedig inkább kalandot keres. Őt a női test szépsége, az újdonság varázsa vonzza. Az előző kapcsolatomban 11 év után léptem félre. Ellenben nem a szexuális kaland miatt. Nekem már az is baromi jó érzés volt, hogy végre valakihez odabújhatok és megsimogatnak. A mostani párommal beszélgettünk már a megcsalásról. Ő csak annyit mondott, ha valaha lesz úgy, hogy elkap a vágy és megteszem, akkor se érzelemből tegyem, mindig csak őt szeressem. Részemről egy egy éjszakás kaland megbocsájtható. De miért is kell elmondanunk a másiknak?! A testet megkapni könnyű, de a lelket, szívet nem. Ez az én véleményem.
2011. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

én ha szeretek valakit, nem tudnék sehogysem szerelmes lenni másba


és volt már, hogy engem megcsaltak olyan srác, aki szerint a félrelépősszex csak fizikai szükséglet, nincs érzelmi alapja, amikor meg megcsalt mégis elhidegült tőlem....

2011. márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!