Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez a tandíjemeléses izé...

Ez a tandíjemeléses izé azokat is érinti akik már most bennt vannak a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Min vannak? Állami vagy költségtérítéses?

Államist biztos nem érinti. (Bár ez értelemszerű volt)

A KT-st nem hiszem, hogy érinti. Szerintem ez felmenő rendszer lesz.

2011. szept. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Látni kéne a pontos szöveget. Én a Bokros-csomag alatt jártam egyetemre, és 3. éves voltam, amikor bevezették. Nekünk is. Az volt az ideológia, hogy egy átlag egyetemista cigire többet költ ennél havonta. Ja, én láttam az átlag egyetemistát, kajára sem volt pénzük. Volt olyan évfolyamtársam, aki emiatt hagyta abba.

Útiköltség, kollégium, tankönyvek, kaja, stb... Ez már sok volt.

2011. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
gondolom igen.
2011. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Államisokat is érinti, mert meg fognak szűnni állami szakok. Legalábbis ha igaz a hír.


Akkor az lesz, hogy aki államin volt idén, jövőre hopp, fizessen mondjuk 300-400 ezret félévente.


Aki meg fizetett eddig is, hopp fizess kétszer ennyit.


Ha ez megvalósul kiváncsi vagyok hányan hagyják ott a felsőoktatást.

2011. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a tandíjemeléses izé nem lesz hosszú életű.
2011. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Államisokat is érinti, mert meg fognak szűnni állami szakok. Legalábbis ha igaz a hír.


Akkor az lesz, hogy aki államin volt idén, jövőre hopp, fizessen mondjuk 300-400 ezret félévente."


Ilyenre azért ne számítsunk. Mivel ez felmenő rendszer. Nem lehet olyat megtenni, hogy felvettek államira és csak úgy átraknak. A felvehetők számát csökkentik.

2011. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát remélem, hogy a bent lévőknek nem számít.


2010-ben érettségiztem, egyetem előtt még maradtam a középsulimban egy 2 éves FSZ-en, vagyis 2012-ben felvételiztem volna. Mondom, annyi variálás van itt, felvetetem magam inkább 2011-ben pótfelvételin, halasztok egy évet, aztán megpróbálkozom az államival 2012-ben, ha meg nem sikerül, akkor meg benn vagyok ktg. térítésesen. Életem egyik legjobb döntése volt, ha nem lesz érvényes a már bent lévőkre.

2011. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az újakra fog vonatkozni csak, de mindazonáltal én is aggódom, mert ettől a kormánytól nem idegen, hogy visszamenőleg is törvénykeznek. A röghöz kötés a másik, ami aggaszt.
2011. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem se tetszik a röghöz kötés...

Direkt azért mentem angol nyelvű szakra, hogy külföldön dolgozhassak és ez is hozzásegítsen! Költségtérítésesen vagyok most! És nekem se mindegy, hogy fél milliót vagy egy milliót kell fizetnem félévente... A Mastert meg nagy valószínűséggel már nem ebben az országban fogom elvégezni:)

2011. szept. 28. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!