Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A cigányok miért kapnak egy...

A cigányok miért kapnak egy csomó pénzt amiért felsőoktatásban tanulnak?

Figyelt kérdés

Másodéves hallgató vagyok, vidéken élek. Egy régi ismerősöm Pesten lakik, vele futottam össze a napokban. Beszélgettünk, és kiderült, hogy egy volt általános iskolai osztálytársam (akit ő is ismer) Budapesten jár főiskolára, amin teljesen ledöbbentem, mert nagyjából ugyanolyan szerényen él ő és a családja, mint az enyém. Meg is kérdeztem hogy lehetséges ez, diákhitel+annyit tanul hogy szép ösztöndíjat kap? Ekkor jött a döbbenet. A lány minden hónapban 70ezer forintot kap az államtól, amiért felsőoktatásban tanul, azért, mert ő cigány származású. Minden egyes hónapban megkapja a 70ezer forintot, pedig nem is tanul jól, állítólag több tantárgyat ismétel és a kreditje is alig jön össze 1 évben.

Én amikor beadtam a jelentkezésemet a főiskolára, én csak azért maradtam a városomban, mert a Budapesti szakra ha felvettek volna, a szüleim nem tudtak volna támogatni (utazás, költőpénz, kollégium) és én emiatt maradtam itt egy másik szakot választva. Semmivel sem érzem magam kevesebbnek, szánalomra méltóbbnak, mint bárki más ember, ez esetben egy roma. És egy romát sem érzek magamtól többet. Akkor most én mint magyar, beszélek most a negatív diszkriminációról. Mi az hogy még neki fizetnek azért hogy alig legyen kettes, nekem meg azért kellett más szakot választanom, mert képtelenség kifizetni a költségeket? Diákhitelt vegyek fel én is mint a többi, és akkor legyen tartozásom a diploma után, míg egy romának 3,5 milliót fizetett ki a diplomájáért az állam 5 év alatt??

Megdöbbentem és azóta is csak erre tudok gondolni.


2009. máj. 4. 09:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Ez van, nézz körül a pafi-n pl., hogy mennyi-mennyi pályázat van kinn romák felső és középiskolai oktatásának támogatására. :(((
2009. máj. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%

szerinted egy cigány családból jövő, tanulni akaró gyereket támogatnak otthonról?nem hinném.

Az a baj, hogy a magyar embereknek semmi se jó, ha a cigányokról van szó. Az se ha tanulnak, az se ha nem tanulnak.

Ki kell őket emelni, ha normális társadalmat akarunk, nem értem ezzel mi a baj.Vagy nem ez a cél?

Ja, hogy te sem lsz jobban.És?Én meg kolit nem kaptam , és a hozzám hasonlók sem, csak a minimálbéres vállakozók gyerekei.De ilyen a világ, igazságtalan.Az meg hoyg te 5-ös átlagú leszel, csak a te hasznodra lesz, mert lesz tudás a diplomád mögött, és lesz szép ösztöndíjad is.

2009. máj. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem ez a baj. Hanem egy magyar szerinted kap bármit csak mert egyetemen tanul? A frászt ... oda közdi magát, aztán meg nem egyet ismerek aki csakis anyagi okok miatt hagyta abba, pedig nagyon értelmes. Na most itt meg toljuk a pénzt, hogy a kevésbé értelmes is had tanuljon már szerencsétlen .... nagyon durva ....

"Kicsit" túlzásba visszük itt a nagy anti-diszkrimációs szellemiséget, és szokás szerint átesünk a ló túlsó oldalára.

Nem csak úgy pofázok, én is ismertem egyetemista koromban egyetlen cigány csajszit akit benyomtak hogy legyen már cigány is az évfolyamon, sztem csak hog yelmondhassák, ők nyitottak és stb, na hát mit mondjak, kritikán aluli volt amit művelt, de persze mindig átengedték, mert h anem, akkor jött azzal, hogy persze mert őt diszkriminálják, holott egyszerűen csak sík hülye volt, ennyi. Szal egy agyrém, aztán ahogy mondtam, a "fehér" elsős meg vagy nyomorogva valahogy megoldja éppen hogy vagy nem is tudja megoldani.

Én eleve azt nem értem, miért kell különbséget tenni? Legyenek ugyanazok a feltételek, és kész... mi az hogy plusz pénzt is kap mert ő cigányként tanul az egyetemen? Megcseszi, tanuljon, de mi a frászért kap ezért plusz pénzt? Ez olyan kb h elismerjük, oké, ő gyengébb meg idiótább, de sebaj, benyomjuk, segélyezzük, hát végezze csak el. Mondom, egy agyrém. És akkor összehasonlítani meg ne is akarjunk képességeket, egyszerűen szintén tapasztalatból mondom, hiába értelmiségi elviekben mert szerzett X diplomát, én valóban ugyanolyan módon értelmezett értelmiségi cigányt még nem láttam.

Mondjuk szttem ne aggódjatok, mert a komolyabb helyekről azonnal kipotyognak, mondjkuk ELTE, BME-n nézz körbe .... aztán az más kérdés, hogy napjaunk felsőoktatása olyan amilyen és X és Y kamuegyetemen meg vígan elvannak olyanok is akik egy hétig nem maradnának meg komolyabb elvárások között. Ez a mai magyar realitás sajnos. Nem véletlenül nézik nagyon sok helyen, honnan is való az a diploma, sőt mi több már olyan hirdetést is láttam, hogy "keresünk ezt meg azt, de X egyetemen végzetteket nem várunk", szóval azért .... ez se véletlen.

2009. máj. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
59%

"szép ösztöndíj" ????

Tudod te mi az?

2009. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
29%

Nem értem, hogy a cigányság, és a szellemi képesség hogy nem jöhet össze? Ez a diszkrimináció.Miért kell kő butának tartani az összes cigányt?

Tudod, eddig is megvolt a lehetősége, hogy tanuljon mindenki.A cigánynak is, de nem tanult.Vagy mert nem volt pénz, vagy mert nem ezt látta, vagy mert nem volt elvárás tőle.Most támogatja ezt az EU. Nem az állam, félreértés ne essék.Így aki akar, tud.A szegény magyar gyerekek meg kaphatnak szoctámot, ösztöndíjat, lakhatási támogatást.

Tényleg nem az a cél, hogy kiemelkedjenek, értelmiségi cigányok legyenek?Egyébként meg, ha valaki ennyire irigy azokra az emberekre akik ki akarnak törni, vallja magát cigánynak.

Sajnos el sem tudjátok képzelni, milyen nehéz kitörni.

2009. máj. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
59%
Igen, tudom.Én is kaptam, bár csak 4,6 körül volt mindig az átlagom.
2009. máj. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%
Én azt mondom, hogy aki onnan, olyan körülmények közül eljut főiskolára, mert el akar jutni, az igenis megérdemli azt az ösztöndíjat. Mert ki akar kerülni abból a közegből, ő más, ő jobb, ő ember szeretne lenni. Ez az az 1% alatti rétege a cigányságnak aki megérdemli, hogy magyar emberként tekintsenek rájuk. Aki viszont gyakorlatilag hereként az adófizetőkön élősködik, attól mindenféle segélyt megvonnék. Ha éhen hal - éhen hal... Tudom, hogy kegyetlenség, de sajnos a jó szó, az úgynevezett "integráció" nem segít rajtuk.
2009. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
26%

Nem gondolod hogy ez a leggyerekesebb viselkedés egy vitában, lepontozni a nem hozzád hasonló véleményeket?Ettől sokkal okosabbnak tűnsz, valóban.

Nem is hiszem hogy a cigányok miatt tart itt az ország, hanem az ilyen szemléletű emberek miatt.Ezek miatt nem tud előbbre jutni az előbbre akaró cigány.Ez magyarország.

2009. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
52%
Igen, az az 1% ki akar törni, a maradék akkor sem fog, ha fizetnek neki, hogy iskolában járjon.Ez az amit nem ért meg a többség.
2009. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy a cigányság, és a szellemi képesség hogy nem jöhet össze? Ez a diszkrimináció."


Sajnálom hogy nem olvastad el amit írtam, egy szóval sem írtam hogy nem jöhet össze. Csak azt írtam, hogy ez a lány alig üti meg a kettes szintet, és bukja sorra el a tárgyakat, mégis megkapja a havi 70et. Nekem eddig minden tárgyam sikerült, 3,5 az átlagom keményen tanulok, nagyon sokat kell ezen a szakon tanulnom, és még most se érem el az ösztöndíj alsó határát ami havi 7ezer forint! Pedig emögött a 3,5 mögött kőkemény tanulás van, én tudom a legjobban! És a diszkrimináció az hogy különbséget tesznek magyar és cigány között, kérdem én: miért?? Ahogy írta is fenntébb valaki, mindenki induljon EGYENLŐ FELTÉTELEKKEL!!! De még így sem akarnak tanulni hogy pénzeli őket az állam! Akkor meg minek támogassanak egy olyan embert aki csak a pénzért megy oda?


Valamelyik válaszoló félreértette: az ösztöndíjat az kapja meg aki jól tanul. Ez a 70ezer nem ösztöndíj hanem támogatás a semmibe.


És szálljatok le a pontozásról, nem is voltam a gép előtt mert kinnt locsoltam, ti magatok pontozzátok le egymást, én ezzel nem foglalkozok!!!


Úgy gondolom hogy mindenkinek az lenne a legjobb ha egyenlőnek vennének cigányt és magyart, azonos feltételekkel, nem kell itt cigányozni meg rasszistázni, tegyen meg mindenki mindent az egyenlő feltételekért, na akkor majd meglátjuk hogy ki mit kezd vele, és azalapján kell ítélni! Mert ez felháborít, az egyiket támogatni a másik kárára, úgy hogy az előbbi sem tesz egy fűszálat sem keresztbe azért hogy előre jusson!


Most pedig megyek órára, úgyhogy választ ne várjatok tőlem estig!

2009. máj. 4. 10:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!