Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Máshol is ilyen elkeserítő a...

Máshol is ilyen elkeserítő a helyzet? Hol lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Alföldi kisváros,3000 munkanélküli,álláskínálat kb 20db összesen.Mondja már meg az a nagyokos aki állandóan azt hajtogatja hogy munka nélkül ne adjanak pénzt,hogy ezt hogy oldjuk meg. Itt még a teszkóba sincs felvétel még árúfeltöltőnek se. A munkaügyibe meg a vállukat vonogatják hogy nincs közmunka igy egy rakás ismerősömnek nem lesz m eg a 30 napja se,és jövőre még a bérpótlót se kapják.
2011. okt. 6. 09:20
 1/9 anonim válasza:
Azért Pest mellett jobb a helyzet, de ott is nehéz találni, a munkaügyisek meg kiakasztóak, vársz rájuk órákat, h aztán jelezzék, nincs semmi,amiben tudnának segíteni, a következő időpont, amikor meg kell jelenned, ha nem találtál semmit xx.yy aztán csá... :( emiatt vagyok én is külföldön...
2011. okt. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy nem tud mindenki Pestre, vagy külföldre menni.
2011. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is az Alföldön élek egy nagyobb városban, de nem találok munkát már 7 hónapja.Elég elkeserítő a helyzet.Ja még értelmes álláshírdetés sincs, ahova belehetne adni így volt olyan hónap hogy be sem adtam önéltrajzot sehova.Előtte is voltam már munkanélküli, de akkor hamarabb találtam álllást.Nagyon elegem van már az itthon ülésből és abból, hogy mindenki azt kérdezgeti, hogy hol dolgozok aztán meg lesajnálóan néznek rám ha megmondom hogy sehol.
2011. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyébként én is az alföldön lakom.Sok a kamu álláshirdetés, amelyik meg igazi, ott megvan a veszélye, hogy csaló munkáltatóba botlik az ember, aki jobb esetben feketén dolgoztat, rosszabb esetben ki sem fizet.

Ajánlhatnának néhány állást azok, akik folyton azt mekegik, hogy van munka, csak keresni kell.Mondják meg, hol van és megyek.

2011. okt. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Nincs itt semmi probléma, csak a magyar lusta és nem akar dolgozni. De nem baj, majd a gazdagok támogatásával arra ösztönözzük őket, hogy legyenek ők is gazdagok és keressenek ők is sokat. Mert mind tudjuk, hogy akinek nincs semmije, az annyit is ér.


Lázár Jancsi voltam, sziasztok!

2011. okt. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lázár Jancsi szíjja ki a péniszt.
2011. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lázár Jani Te nagyon h.lye vagy!
2011. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lázár Jani egyszer te kerülj olyan helyzetbe!

Délnyugaton se rózsás a helyzet!Sajnos én sem dolgozom ,amióta táppénz alatt elküldtek,2 hét után!!Nem találok semmit,(érettségivel)pedig nincs olyan hely ahova nem jelentkeztem volna.Elhiheted,hogy dolgoznék,mert nem könnyű a frankos hiteles lakásunkat kifizetni!!Egy nagy cég van a városban (ahol voltam),ahova még Alföldről is jönnek dolgozni.Aki 100km-es távolságból jön,annak fizetik az albérletét.Nekik még meg is éri!Én is kiszeretnék menni külföldre a párommal,de az sem egyszerű!MO-n mindenhol szar a helyzet!

2011. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szintén délnyugat. 3 műszakban egy gyárban egy diplomával a zsebemben, illetve remélhetőleg még eggyel amiből most írom a szakdolgozatot.

Más munka egyszerűen nincs, igaz mázlista az az ember aki legalább egy gyárba, egy multihoz bekerül a sorra, így szerencsésnek mondhatom magam, azzal szemben akinek lehetősége sincs sajnos.

Vannak hirdetések, de vagy olyan ihaj csuhaj hű de szuper végzettséggel keresnek, amilyet a Jóisten sem tud produkálni, vagy olyan állásokat hirdetnek amiről én azt sem tudtam eddig, hogy létezik egyátalán olyan. Azt sem hogy van olyan iskola ami olyan végzettséget ad.

Aztán vannak olyan "munkák", amikbe jómagam minimum 15-ször (a 10. alkalommal abbahagytam a számolást) belefutottam, nevezetesen a piramisjátékok, hogy szervezz be 60 embert és kapsz 100 forint jutalékot. De természetesen egy sejtelmes, csupa jót ígérő álláshirdetést adnak fel, telefonon semmit sem mondanak, csak személyes beszélgetés folyamán, amivel elmegy az embernek az utazással együtt fél napja. A tizedik ilyen során borítottam fel az asztalt és küldtem el a jelenlevő hölgyet és urat az anyukájuk valamely részébe.

Továbbá az abszolút kedvenceim a Magyarországon feladott, Magyarországon lévő állás betöltésére magyar munkavállalót kereső teljesen angol nyelvű álláshirdetések. Kicsit jól példázza ezt az országot, hogy még arra sem becsülnek minket hogy a saját országunkban a mi nyelvünkön adják fel a hirdetéseket. Jó azt azért hozzáteszem, hogy ezeknél fontos a nyelvtudás, de akkor is idegörlő, legalábbis számomra.

Kicsit elkanyarodtam a témától, de példázza az állapotokat, hogy ha van is 20 állásajánlat, abból nagyon kevés az ami egy adott ember saját szakterületéhez köthető. Pl. egy villanyszerelő nem megy el asztalosnak, mert nem ért ahhoz a munkához.

Még így utólag hozzáteszem a legutolsó típust ami most ugrott be: a már betöltött álláshirdetések. Amikor egy cég felad egy hirdetést az újságban, de közben már rég megvan az emberük arra a munkára.

2011. okt. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!