Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt egyesek,...

Miért hiszik azt egyesek, hogy az ember csak azért megy egyetemre, mert nem akar dolgozni és még pár évig lébecolni akar?

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha azért megy mert csak ott lehet az belőle ami akar. Már lassan az jön le, hogy aki nem akar középiskola után munkába állni azt máris utálják. Vannak még akik úgy gondolják, hogy aki továbbtanul az ne szórakozzon, ne igyon (persze mértéket tartva), hanem csak tanuljon, ha már nem dolgozik.
2011. júl. 10. 17:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem azt mondom hogy ne igyon és bulizzon, de az nem állapot, hogy hetente 3-4 buliba is elmegy egy átlagos egyetemista. Azt meg lehet érteni, ha egy egy nehéz, tanulással töltött hét, vagy egy húzós vizsga után elmegy és kitombolja magát az még teljesen rendben van. De hogy előadás közben alszik, mert előző éjjel bulizott, az megengedhetetlen viselkedés. És sajnos ilyen lesz az új "értelmiség".
2011. júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Villamosmérnöknek, gépészmérnöknek, építészmérnöknek, vegyészmérnöknek, orvosnak, gyógyszerésznek, jogásznak, közgazdásznak biztosan nem azért megy az ember, mert szeretne még pár könnyű, vidám évet magának, illetve mert lusta dolgozni. Egy csomó büfészak esetén viszont az a meglátásom, hogy a beiratkozók úgy gondolkodnak, hogy már lassan a takarítónőt is diplomával veszik fel, és mindegy, milyen szak, csak könnyű legyen és adjon egy papírt...
2011. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
40%

Azért mert sok embernek büdös a kétkezi munka és úgy képzelik el a jövőjüket,hogy elvégeznek egy szociológia szakot ami semmire se jó és életük végéig egy íróasztal mögött ülhetnek majd felrakott lábba havi fél millió forintért.

Ez persze nem csak az ő hibájuk,részben a katasztrofális oktatási rendszer az oka.

Már majdnem az elégséges tanulókat is felveszik a felsőoktatásba.

Persze politikailag meg van ennek is az oka,mégpedig az,hogy adott párt kormányzása alatt minél kisebb ütemben nőjön a munkanélküliség és amikor jön az új kormány akkor persze megy a fröcskölés,hogy megint miattuk nőtt a munkanélküliség.

2011. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Utóbbi években csökkent az érettségi, felvételi és sok egyetemen az oktatás színvonala. Olyanok is bekerülnek a felsőoktatásba, akiknek igazából semmi keresnivalójuk sem lenne ott.
2011. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

"Villamosmérnöknek, gépészmérnöknek, építészmérnöknek, vegyészmérnöknek, orvosnak, gyógyszerésznek, jogásznak, közgazdásznak"

Kiegészíteném még informatikussal.


" már lassan a takarítónőt is diplomával veszik fel,"

A vicc, hogy már volt olyan ahol (nem diplomát) érettségit kértek. Viszont vannak olyan munkák ahol elvárás a diploma. Mindegy milyen csak legyen.

2011. júl. 10. 17:34
 6/29 A kérdező kommentje:

"Azért mert sok embernek büdös a kétkezi munka és úgy képzelik el a jövőjüket,hogy elvégeznek egy szociológia szakot ami semmire se jó és életük végéig egy íróasztal mögött ülhetnek majd felrakott lábba havi fél millió forintért. "


Szerintem ezt inkább azok hiszik akik szapulják azt aki egyetemre megy. Több ismerősöm is van aki már végzett de egyik se gondolta így. Bár teljesen más szakon.

2011. júl. 10. 17:36
 7/29 anonim ***** válasza:
78%

ma 17:36


Én már nem egy flegma visszajelzést kaptam,miszerint "Tudod ki menjen szakmát tanulni,én nem fogok sz*rt lapátolni,meg nem leszek bolti eladó"

Kiegészíteném azzal a mondanivalómat,hogy nem csak,hogy büdös a kétkezi munka,de még szégyenlik is.

Mellesleg találkoztam már olyannal is aki azért ment el egyetemre,hogy miután elvégezze azt a szabad bölcsész szakot ne kelljen szégyenkeznie mások előtt,hogy leragadt egy bolti eladói szinten.

Így lett egy papír a kezében amit alibinek használhat ,és fröcsöghet,hogy "bezzeg én végig tanultam azt a 4-5 évet és ez az eredménye".

Nem állítom,hogy minden egyetemista ilyen,van olyan nem is egy aki tud boldogulni a papírjaival,de vannak az általam említett kategóriából is bőven.

2011. júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"Én már nem egy flegma visszajelzést kaptam,miszerint "Tudod ki menjen szakmát tanulni,én nem fogok sz*rt lapátolni,meg nem leszek bolti eladó"

Kiegészíteném azzal a mondanivalómat,hogy nem csak,hogy büdös a kétkezi munka,de még szégyenlik is.

"


Erről az a véleményem, hogy a fiatalok látták, hogy mennyit keresnek szakmunkások (van kivétel, de az kevés) vagy aki gyárban melózik. Meg semmi megbecsülés. És úgy van vele, hogy ezt ne. És inkább elmegy továbbtanulni. Diplomával se fog milliókat keresni, de még mindig többet mint szakmunkásként.

2011. júl. 10. 17:51
 9/29 anonim ***** válasza:

"Kiegészíteném még informatikussal."


A felsorolásom nyilván nem teljes. Az informatikus is e sorba illik, azzal a kikötéssel, hogy az illető nem abba a suliba jár, ahol a felvételihez elég egy elégséges érettségi, valamint ha van elég pénze fizetni 5-6 évig a tandíjat, biztosan el is végzi...

2011. júl. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Van bolti eladó ismerősöm és szakmunkás is, de nem nagyon keresnek 100-110-nél többet. Míg van olyan aki azt végezte el amit én akarok és annál a kezdő bér is 250-300-nál van. Így inkább tanulok, sőt még szeretem is.
2011. júl. 10. 17:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!