Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Büszkék vagyunk arra, hogy...

Büszkék vagyunk arra, hogy magyarok vagyunk? Én eddig emelt fővel jártam a magyarságom miatt, de lassan szégyellnem kell. Ki hogy van vele?

Figyelt kérdés
Én mindig azt hittem, hogy magyarnak lenni egy felemelő dolog, de most egyre jobban megerősödik bennem, hogy nem. Szlovákok agyonvernének ha tehetnék, az osztrák ki se szolgál, mert azt hiszi, hogy lopok. Az autós "kolléga" barom állatnak nevez, mert betartom a kresz szabályait, majd a parkolót nézve megállni se lehet, mert teszünk róla, hogy a másik ne férjen oda. Eldobjuk a szemetet, a cigi csikket, tönkre teszünk mindent, ami értékünk lenne. Nincs nemzeti összefogás, csak hatalomvágy. Mi vagyunk a segélyeken élő kulturálatlan nemzet, aki még lop is. Mit csinálunk jól?
2009. máj. 2. 08:23
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
100%
Én Szlovákiában élek és büszke vagyok hogy magyar lehetek. Igaz nem a legegyszerűbb a helyzetünk igy szlovákok között, de szeretek itt élni és szeretem a magyar nyelvet is. És nem arra kell büszkének lenni hogy milyen az ország és a helyzete, kik a vezetők, hanem arra hogy kik élnek abban az országban.
2009. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Büszke vagyok a magyar tehetségekre, büszke vagyok arra, hogy vannak remek sportolóink, büszke vagyok arra, hogy a tavalyi kórusolimpián Graz-ban a magyar indulók igencsak jó eredményeket értek el, és büszke vagyok arra, hogy én is egyik ilyen csapat tagja lehetek, és mi is elhoztunk egy ezüstdiplomát. Büszke vagyok arra, amit a törekvő jó szándékú magyarok próbálnak tenni azért, hogy jó legyen legalább a környezetükben a helyzet, én is így teszek. Büszke vagyok a nyelvünkre, mert egy kivételes nyelv.

DE sajnálom, hogy a tehetségek nincsenek eléggé észrevéve, és hogy a butaságokkal tömik azok fejét, akiknek nincs jobb dolguk és ráérnek. Mi, akik törekszünk, úgy tűnik, még mindig nem vagyunk elegen, hogy országos szinten feltűnjön a jó és változzon a helyzet. És ennek semmi köze politikához meg gazdasághoz. Az emberek cselekednek jól vagy rosszul, és a jókra igenis lehet büszkének lenni.

2009. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
98%

Büszke vagyok rá!Nem minden magyar miatt kell szégyenkezni és akkor is az embert kell szégyellni,nem azt hogy magyar!

Bár még nem éltem más országban,de nekem tökéletesen megfelel ez a hely ahová születtem.

2009. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
73%

Miért kéne büszkének lennem rá? Nem direkt lettem magyar, így születtem, akik a magyar sikereket a sportban, tudományban elérték, nem voltak hozzátartozóim, semmilyen módon nem segítettem a felkészülésüket.

Miért kéne szégyellnem? Akik a rossz dolgokat tették/teszik magyarként, szintén nem a hozzátartozóim, nem segítettem nekik.

Az egy tény, hogy magyar vagyok. Hogy ebből mit hozok ki, hogy úgy élek-e, hogy büszke lehessek magamra, vagy szégyenkeznem kell, az nem a származásomtól függ, hanem hogy mit hozok ki a lehetőségekből.

Amúgy pedig, mivel kérdés volt, hogy mit csinálunk jól: rengeteg tudóst adtunk a világnak, sok fontos találmány kifejlesztésében magyaroké (is) az érdem, jók vagyunk vízilabdában, magyar kutyafajtáinkra is joggal büszkék lehetünk az egész világon... És még sorolhatnám.

2009. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
97%

20:38 -hoz eszembe jutott valami, írta, hogy nem rokonai azok, akik elértek eredményeket és nem járult hozzá semmivel a sikerükhöz... Nem tudom, jár-e valahova, koncertre, színházba, van-e kedvenc műsora tévében, rádióban, él-e valamely tudós vívmányával...

De én 10 éve énekelek, és kijutottunk a kórusolimpiára, úgy érzem, hogy a közönségünk (sportolóknak a szurkolóik, és még sorolhatnám) igenis nagyban hozzájárult ahhoz, hogy mi ott tarthassunk, ahol, és hogy olyan eredményeket érjünk el, amit. Nem mindegy, hogy egy olyan közönség elé állunk ki, akik mosolyognak és örömmel tapsolnak, és várnak, vagy egy olyan közönség elé, akik fapofával unottan ülik végig a műsort. És ez érvényes másokra is érvényes, akik eredményeket értek el. És mindegy, hogy azok, akik hozzájárulnak, rokonok, ismerősök, vagy idegenek. Én egy olyan műfajban zenélek, amit sajnos a kereskedelmi rádiók nem játszanak, pedig vannak köztük népszerű filmzenék is. És büszke vagyok mindazokra, akik mégis felvállalják 1-1 rendezvény szervezését, támogatását ebben a műfajban is, és ezáltal a hírét is terjesztik, hogy a sok butítás között ilyen is van.

2009. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy többen azt írjátok, hogy büszkék vagytok, mert nem tettetek olyat amire ne lennétek azok. Én sem! Én a nemzetünkről beszélek. Én a 8 éves kisfiamat arra nevelem, hogy becsületes legyen, ne szemeteljen, jó legyen segítsen másoknak és állítom a gyermekek többségénél ő számít deviánsnak, mert nem verekszik, nem káromkodik, stb. Ilyen téren az a véleményem, hogy a jövő generációját magunk neveljük ki, de ugyan hányan tesszük???? Büszkék vagyunk a sportolóinkra és a nagy magyarjainkra, akik külföldön lettek naggyá, mert ebben az országban nem adatott meg számukra. Nézzünk szét és látni fogjuk hová tartunk!!!!! Talán elég a szomszédnál kezdeni, a z utcánkban, a településünkön, stb. Lehet, hogy észre se vesszük a mindennapi rohanásunkban, pedig van mit észrevennünk.
2009. máj. 3. 07:44
 17/29 anonim ***** válasza:
66%

Bárki vagy, két dolgot nagyon jegyezzél meg.:)

1. Magyarnak lenni egy lélekminőség. Ezt nem lehet adni vagy venni.

2. Más ember hülyesége téged ne bántson.


Ha ezt a kettőt megérted, nagyon sokat fogsz előre lépni. A Tudás népe vagyunk. Legyél büszke!

2009. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
56%

Hát azért sajnálom, hogy a magyar bor senkinek nem jutott eszébe. :( Én ezért is büszke vagyok!

Egyetértek azokkal akik szerint a pesti emberek savanyúbbak az átlagnál, sőt, én annyira megutáltam bp-t az elmúlt egy éves egyetemi pályafutáson során, hogy inkább átjelentkeztem vidékre...

2009. máj. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%
Pedig felemelő dolog magyarnak lenni, az ország minden hibájával együtt, ha van következő élet, én ide szeretnék születni megint. Sok mindenen mi is tudunk változtatni, például a külföldiek emlegetik, hogy a magyarok nem tudnak más nyelvet a magyaron kívül, meg hogy nem segítőkészek, én magam részéről próbálom ezt oszlatni személyes példával. Lehet nem sokat érek ezekkel így egyedül, de már tettem valamit.
2009. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
71%
én szeretek magyarnak lenni:DDD olyan érzésem van, ha ilyesmi dologról van szó, hogy mi jobbak vagyunk bármely népnél...:SSS:DDD
2009. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!