Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Büszkék vagyunk arra, hogy...

Büszkék vagyunk arra, hogy magyarok vagyunk? Én eddig emelt fővel jártam a magyarságom miatt, de lassan szégyellnem kell. Ki hogy van vele?

Figyelt kérdés
Én mindig azt hittem, hogy magyarnak lenni egy felemelő dolog, de most egyre jobban megerősödik bennem, hogy nem. Szlovákok agyonvernének ha tehetnék, az osztrák ki se szolgál, mert azt hiszi, hogy lopok. Az autós "kolléga" barom állatnak nevez, mert betartom a kresz szabályait, majd a parkolót nézve megállni se lehet, mert teszünk róla, hogy a másik ne férjen oda. Eldobjuk a szemetet, a cigi csikket, tönkre teszünk mindent, ami értékünk lenne. Nincs nemzeti összefogás, csak hatalomvágy. Mi vagyunk a segélyeken élő kulturálatlan nemzet, aki még lop is. Mit csinálunk jól?
2009. máj. 2. 08:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
56%

Mem igazán, nincs rá okunk, valahogy nemzeti szokásunk az önmagunk szivatása, erény a bűn, és gátlástalanság, nemzeti hiuságunk van, koholt és szépített történelmünk, ami valőjában szinte csak szégyenteljes dolgokból állna.

Mások adták a "nagyságunk" jelentős részét, vagy csak magyarítottuk őket. Tövig nyaltunk, de mindíg rossz helyekre, de amikor jó oldalon álltunk volna gyáván megfutottunk, mások vívták ki a magyarok győzelmét sok csatában de ezt elhalgatjuk, mohácson idegenek veszetk oda míg a nagy magyarok megfutottak saját hazájukban, Nagy magyarország térkép, hahaha és közben német a hivatali nyelv, meg lengyel a király, meg osztrák a császár, stb, stb. stb. aki nem hiszi járjon utánna.


Most hazaáruló vagyok???

Sokak szerint igen

Azért mert bevállalom, nem titkolom és látom mi is a valóság?

Mondhatnak rám bármit ezek a tények nem változnak...

De majd ők ujrairják....

Akkor ujra magyar lessz Attila, igaz Lehel kürtje, sőt a sumérok is ősmagyarok néven iródik a világtörténelembe...

Napestig sorolhatnám a szánalmas dolgaink...

De helyette csináljunk mást,

Ne csak én hanem mindenki:


Fizesse meg az adót melyet be kellene

Ne lopja a gázt, vizet, áramot, közvagyont.

Ne legyen korrupt, és ne korrumpáljon másokat

Tiszteleje a mások értékeit, és védje a sajátját

Legyen toleráns, és várja el ezt másoktól

Tegye a kötelességét amit az alkotmány rögzített

ezt is sorolhatnám tovább........


Találtatok benne valamit ami jellemző ránk???

2009. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
24%

tudás népe????????????????


Az összehúzott szemet ki volt az a barom aki erre fordította le???

Csak nem a röhejes Dés Nagy?

2009. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
83%
Gondolkozzunk már reálisan. Szerintetek van 100% magyar? Maximum 1-2. Rengeteg féle népcsoport ment át rajtunk, szóval keveredtünk rendesen. Mellesleg az ember arra legyen büszke amit elér, ahogy él, ahogy másokkal viselkedik. Ennyi erővel arra is büszke lehetnék hogy szép vagyok(persze ez így nem igaz), ez is emberfüggetlen, mint a születés helye. Egy tényező a sok közül.
2009. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nos igen! Barátnőm azt mondja, hogy rengeted dolgot ellopnak az egyik üzletláncnál a dolgozók (neki az a dolga, hogy ezt ellenőrizze) és egy cigány származású sincs közte. Igaz minimálbérért dolgoznak, de vajon ok ez a lopásra? A minap két nagyobb gyermek előttem borított ki egy utcai szemetest. Megkérdeztem, hog miért tették, ha le se írom, mit mondtak, nekik állt feljebb, majd tüntetően még bele is rúgak a szemétbe. Megjegzem látszólag ők sem az etnikumhoz tartoztak. Idősebbek tisztelete? Már meg sem említem. Egy Audiban feszítő vagány fiatalember épp előttem kiálltott rá meglehetősen becsmérlő módon egy idősebb úrra, amiért az elengedte a zebrán átkelőket, mivel számára annyira sürgető volt, hogy nyilván a bácsi helyében elütötte volna az átkelőket? Én a közép korosztályt képviselem, keveset élttem az államszociálizmus idején, de azt biztos, hogy fegyelemre és tiszteletre tanítottak. Én is ezt adom át a gyermekemnek. Még egy pici történet. Kirándulni voltunk és egy óra leforgása alatt 600 FT-al akartak átverni. Először a fornettis adott 100 Ft-al kevesebet vissza, majd a fagyis. Kétszázzal akart az egyik ruhaboltos megrövidíteni, majd
2009. máj. 11. 09:03
 25/29 A kérdező kommentje:
(folytatom, mert véletlenül küldtem el), tehát a hamburgeres és végül a csemegés adott 100 Ft-al kevesebbet vissza. Megdöbbentett. Felelőtelnül nem szokásom a visszaadott aprót megszámolni, mert a pénztárnál erre időm sincs. Véletlenül megtettem és azzal szembesültem, hogy 1-200 Ft-al mindne üzletben megakartak rövidíteni. Vita nélkül a kezembe nyomták a hiányzót, van aki elnézést sem kért. Nem állítom, hogy nincsenek becsületesek, de egyre kevesebben. Nem beszélve a nagy üzleláncokról. Szinte minidg van valami ami nem stimmel a leszámlázott tételeknél. Vissza adják, de csak ha észre veszi az ember. Egyébként nem. Nem beszélve azokról, akik remek országimázsunk propagálását követően eljönnek és azt veszik észre, hogy több százezerrel rövídítik meg. Nem arról beszélek, hogy mennyire vagyunk jók vizilabdában és vannak remek sportolóin, jó borunk, stb, de hányan vesszük észre ezeket, amiket felsoroltam? Pedig ez a sor igen hosszúra nyúlna, ha össze szednénk, nem-de-bár?
2009. máj. 11. 09:10
 26/29 anonim ***** válasza:
Én büszke vagyok ara hogy magyar vagyok,és aki nem büszke erre az téved. Sajnos a politikusaink hazaáruló senkik akik szétlopják több mint 1000éves hazánkat. Ha Szent István látná....
2009. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
Büszkének kell lennünk midnenesetben arra, hogy magyarok vagyunk!!! és nem tántoríthat el jó pár h...e ember ettől akik vakarjáka s..güket a parlamentben!!!! de ha ez neked nem elég akár elkezdhetsz tenni egyedül is ez ellen, mert lehet h sikerrel jársz!!! kérdés hogy én akkor mért nem teszem, szntem még egy idejig a 20 évemmel nem tudok túl sokat, mivel lehet hogy komoyltalannak vesznek, de midnenkinek meg vana joga ahhoz hogy ugy alakítsa környezetét, hogy abban jól érezze magát.
2010. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

Szerintem aki segélyen él, nem feltétlen költi szenvedélydolgokra.

Én vidéken élek, foglalkozásomat tekintve számítógépes grafikus vagyok. Jelenleg munkanélküli már két éve, mivel kisvárosban nincs jövőm. Nem örököltem vagyont, nem születtem nagy családba.

Elmenni nem tudok, mert anyám rokkantnyugdíjas, tulajdonképpen csak én vagyok neki, aki segíti, így nem mehetek el nagyvárosba ahol több lehetőségem lenne.

Amiből megélek= fekete munka, bedolgozás, segély.

Jobbat nem tudok.

Akik ezt a segélyt megvonnák tőlem, azok 10 évig azt mondták rám, hogy büdös ROMÁN vagyok.

A rendszerváltás után költöztünk ide, Erdélyből. Csíkszeredán születtem magyar családban, anyanyelvem magyar, soha egy szót nem tudtam románul.

Köszönöm magyar föld!

2010. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Bárki mondhat bármit én akkor is BÜSZKE vagyok és az is maradok. Persze vannak, akik egyből lehülyéznek, meg elkezdik sorolni milyen hibáink vannak stb. És aztán nem jobb büszkének lenni, mint negatívumokat mondani, arról, ahova te is tartozol? Vannak olyan emberek, akik lopnak csalnak, hazudnak, félrevezetnek, és? Melyik országban, államban nincsenek? Ne mondja nekem senki, hogy nincs okunk büszkének lenni. Már miért ne lenne? Más népek is büszkék saját hazájukra, annak ellenére is, hogy annak rengeteg hibája van. Lehet, hogy az országunk jelenleg nincs valami jó gazdasági helyzetben, de ez ellen mindenki tehet a maga módján valamit nem?

Persze sokan sipákolnak, hogy ez az ország milyen szar stb. Csak egy példa a városunkban polgármester választás volt, és nem azt választották meg akit sokan akartak. Aztán, amikor kérdeztem, hogy voltak-e szavazni azt mondták, hogy nem, pedig csak 5-6 szavazaton múlt, hogy a "rosszabbat" választották meg. Most az ilyeneket fel kellene világosítani, hogy ha nem mennek el mondjuk 50-en szavazni, akkor ne csodálkozzanak, hogy nem úgy van, ahogy azt ők akarták.

Annak ellenére, hogy ez az ország kicsi (és csupa barom irányítja) nem azt jelenti, hogy nem jó semmire.

De igenis jó "nem a méret számít"!!!!!!!!

Csak tennünk kell valamit, és jobb lesz...

2012. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!