Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elhagytam az irataimat, mi...

Elhagytam az irataimat, mi történik ha valaki pl a bkv ellenőrnek azokat mutatja fel és megbüntetik sorozatosan vele?

Figyelt kérdés
rendörségen bejelentettem a dolgot, körözik az iratokat
2009. máj. 10. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy Mo.-on van-e erre lehetőség, de Romániában pl. meg lehet jelentetni egy hirdetésben, hogy semmisnek nyilvánítod az iratokat. Illetve a rendőrségi jegyzőkönyvről is van másolat. Abból kiderül, hogy mikor jelentetted be az eltűnést. Ha utána büntetik meg azt, aki visszaélt vele, akkor nyilvánvaló, hogy nem te használtad.
2009. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az elvesztés bejelentésével éppen ez ellen véded magad. Aki viszont visszaél az irataiddal, azt a törvény ettől függetlenül is bünteti, csak így még könnyebb bizonyítani (ez alól viszont te sem vagy kivétel).
2009. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!