Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Honnan van ez a sok drága...

Honnan van ez a sok drága autó? A keresetek meg a béka segge alatt. Mégis miből?

Figyelt kérdés

Eddig külföldön, egy másik EU-s országban éltem, ott annak ellenére hogy minden de tényleg MINDEN (a tej, kenyér árától a benzin áráig) minden egyforma, egy szakképzettség nélküli munkavállalónak az órabére 12 euró vagyis 3600 forint. Idehaza, ahogy tapasztalom ez 1,5 euró!!! Hát mit ne mondjak... a szavam is elakad.


Az utak mégis tele vannak drágábbnál drágább kocsikkal. Ezeknek nem csak az alap ára, de a fenntartása is a csillagos egekben van. És nem értem akkor miből?? Bemegyek egy Tesco, Auchan, bevásárlóközpont parkolójába és mást se látok mint több száz sokmilliós autó.


2011. dec. 3. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Szinte kivétel nélkül mind hitelből van.
2011. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Először is Magyarországon egy középkategóriás autó 4-5 milliónál, de inkább többnél kezdődik.

Attól, hogy a minimálbér relatíve alacsony, még van néhány tízezer ember, aki a nyugatiak közül is a magasabb színvonalon keres és él.

Nem tudom, mit értesz a "minden egyforma" alatt. A termékek és szolgáltatások ára ott is jelentősen differenciált, az eltérés hozzánk képest nem ez, hanem ott az embereknek a biztos jövedelmük alapján megvan a kellő nyugodt öntudatuk, és nem tűrik el a silány munkát. Ennek támogatására pedig adottak a stabil érdekérvényesítő szervezetek. Nálunk ezeknek a szervezeteknek éppen most takarítják el a még létező roncsait, az emberek többségét pedig éppen most félemlítik meg végképp. Ezért a silány munkavégzéshez minden adottság megvan nálunk. Például ezért is alacsony az órabér. Úgy gondolom, sok munkáért még a 1,5 € is sok, én fizettetnék a munkavégzővel, de elsősorban a vezetőjével. Ha meg tudnám tenni. De ez csak akkor menne, ha lenne összefogás. Annak az eltakarítása is folyamatban van.

2011. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Bodza gyüjtésből. Neked is lehet csili-vili autód ha sok bodzát gyüjtesz.
2011. dec. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

„minden egyforma” alatt gondolom azt értette, hogy minden országnak van egy relatív árszínvonala. Ez az árszínvonal nyilván nem fillére (centre) pontosan ugyan akkora, de közel van egymáshoz.

És van egy átlag keresett is. Míg mondjuk egy osztrák átlagkeresett valahol a 2000€ környékén van, addig a magyar kb 400-450€. Ez a 4-5szörös különbség pedig nincs meg a két ország árszínvonala között. Azt pedig nem hiszem el, hogy ekkora termelékenységbeli különbség lenne.

2011. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Hitelbol. Es hiaba mondjak sokan,hogy Nyugat-Eu uszik a hitelben,ez nincs igy szerintem...OKe mindenhol vannak habzsi-dozsi emberek,de en 20eve kint elek, eleg sok embert ismerek,alairom ez nem jelent semmit,de otthon ram mindig hulyen neztek,mivel a hiteltol ugy ockodtam,mint a tuztol, itt meg szinte csak hozzam hasonlo emberekkel talalkoztam. Nem ertem nalunk miert hiszi azt ennyi ember,hogy a hitel barmire is megoldas,ez a tipikus" szar a helyzeted,de legyen meg szarabb", mert van par ember,akiknek ez bejon,pl. a hazra felvett hitel,de akkor mar eleve olyan magas jovdelemmel kell rendelkezned,es olyan stabil allassal,hogy tudd ezt vissza tudod fizetni. Ez keveseknek adatik meg otthon. Csak nem kepesek belatni,hogy inkabb a tulajnak jobb fizetni,mint a banknak,mert a bank tobbszoroset nyulja le az evek alatt. Es sajnos mar a kevesbe fontos dolgokkal is igy vannak,nem csak a hazzal. Autoval,de meg a tv-vel,telefonnal es sorolhatnam. Nemetorszagban elek,nem reg voltam otthon,hat kapaszkodjatok,en nem talaltam otthon olcsobb termeket az elelmiszerboltban,altalaban az arak azonosak voltak,vagy az itteniek sokkal alacsonyabbak!!! Minosegben meg oriasi a kulonbseg. Mondok egy peldat,megveszem itt a legolcsobb nemet teliszalamit (zacskos),otthon nem is vehetnek zacskosat,mert a szeleltet a legdragabb,de oke tegyuk fel megveszem azt. Ha picket veszek kb 5x dragabb mint a legolcsobb,hamar elfogy,ha a legolcsobbat veszem,akkor meg mehet a kukaba olyan "darabkak" vannak benne,hogy az elettol is elmegy a kedvem. Itt meg megveszem a legolcsobb nemet teliszalamit,kb mint a pick vagy meg jobb is az ize, es az ara olyan mint otthon a legszarabb...hat erdekes.
2011. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

nem hitelből, hanem elsősorban jövedelemadó-csalásból vannak azok.

A KSH szerint 156ezer ember keresett tavaly bruttó 6millió Ft-nál többet. Az nettó havi 250ezer Ft volt 2010-ben. Ebből a megélhetés mellett is évekig kellene takarékoskodni egy egy alsó középkategórás autóra, tehát egy felsőközepest még hitelből sem lehetne elvileg kifizetni belátható idő belül.

A rengeteg felső közép és felsőkategóriás 80%-a adócsalásból van. A nagy részüknek nagy lakásuk vagy házuk is van mellé, az sem 2 fillér, nem sokan költik minden pénzüket autóra.

Minimálbérre vagy az alá bejelentettből van a legtöbb, majdnek 28%, közben mindenki autókázik ezerrel, na persze. Itt a cikk az adózásról:

[link]


Tehát ki van zárva, hogy ezek nagy része legális jövedelemből van. Nagyon sokan szeretnek panaszkodni, de mellé suttyomban nem fizetik be az adót. Az adó persze túl magas, ezért ez nem meglepő.

2011. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
En nem egy felsokategorias 20-30millios autora gondoltam. De rengeteg ismerosnek van 3-6millios autoja ugy,hogy enni alig tudnak, persze van haz a szuloktol,arra felveszik a hitelt es csokolom. Nyilvan sokaknak van adocsalasbol, es kb ugyan olyan soknak lehet hitelbol. Jo,most nem arra gondolok,aki minimalbert keres,es egy garzonban lakik,ahol csak alberlo,es a szulok se segitik.
2011. dec. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Szemely szerint nekem a 3-6millios auto is draga mar,pedig az csak egy "egyszeru" auto,semmi extra.
2011. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem itt a kerdezo a sok uj autora gondolt,amin latni,hogy tenyleg frissen vettek. De majd felviagosit minket.:)
2011. dec. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

12:12 ok persze, a túlzásba vitt hitelezés is hatással volt a dologra, de az adócsalásra is fel akartam hívni a figyelmet.

Ezzel kapcsolatban még annyit, hogy korábban egy szoftverfejlesztő multinál dolgoztam, ahol az emberek mind legálisan dolgoztak bejelentve és a jövedelmük vastagon benne volt a legmagasabb 30-80 ezerben a NAV statisztika szerint, de a parkolóban 5-10 éves alsó középkategóriás autók voltak szinte kivétel nélkül. A legtöbbet használtan vették, csak a céges autók voltak jobbak. Ott nagyon látszott a hatalmas kontraszt a valóság és hivatalos jövedelemi adatok között, mert elvileg az ott dolgozók a legjobban fizetettek között voltak az országban, de mégis "roncsokkal" jártak. Azokhoz képest sokszázezer drágább autó van az országban, amit akkor csak illegális jövedelemből vehettek, mert egyszerűen nincs annyi legális jövedelem, amiből azokat ki lehetne fizetni.

2011. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!