Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Honnan van ez a sok drága...

Honnan van ez a sok drága autó? A keresetek meg a béka segge alatt. Mégis miből?

Figyelt kérdés

Eddig külföldön, egy másik EU-s országban éltem, ott annak ellenére hogy minden de tényleg MINDEN (a tej, kenyér árától a benzin áráig) minden egyforma, egy szakképzettség nélküli munkavállalónak az órabére 12 euró vagyis 3600 forint. Idehaza, ahogy tapasztalom ez 1,5 euró!!! Hát mit ne mondjak... a szavam is elakad.


Az utak mégis tele vannak drágábbnál drágább kocsikkal. Ezeknek nem csak az alap ára, de a fenntartása is a csillagos egekben van. És nem értem akkor miből?? Bemegyek egy Tesco, Auchan, bevásárlóközpont parkolójába és mást se látok mint több száz sokmilliós autó.


2011. dec. 3. 09:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mint minden más hitelekből. És mi még jól is állunk, nézd meg a németek vagy az amcsik hogy el vannak adósodva. És most nem az államadósságukról beszélek, bár az is horribilis, hanem a magánemberekéről.
2011. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az autók vannak. Kérdésünk szempontjából fontos honnan?

Meg tudja valaki mondani, a szóban forgó járművek közül hány van magánszemély nevére írva? Jó részük ugyanis "cégautó". Nálunk ilyenek a törvények, és a végrehajtásuk.

Persze, sok hitelből. Kiké? Megnézte valaki, hányan vég-törlesztettek (most ez a sláger), milyen összegeket? Elég sokan fizettek vissza néhány tízmilliót, hogy több százmilliós tartozásaikat letudják. Példa a pénzszerzés módjára. Megnézte valaki, hogy az önkormányzatok miért vannak annyira eladósodva, és szerepel-e az adósságban autó? Mekkora, és ki használja? Hölgyeim és uraim, kicsit több fantáziát, ha ilyen kérdést kívántok vizsgálni.


Hol olcsóbb a szalámi! Természetesen mindenre van példa. Történetesen én is tudnék néhányat, nemcsak Németországból, hanem még néhány európai országból. A szokások eléggé különbözők. De bizony én a téliszalámit és a csabait itthonról viszem, és nem az ára miatt. Természetesen vannak sokkal jobb élelmiszerek is. Csakhogy - ahogyan 20 éve szépen megetették a néppel - a multik nem azért hozták ide a termékeket, hogy az egész világon egyforma legyen. A doboz azonos, vagy hasonló. A tartalma korántsem. Aki ezért a magyar gyártót hibáztatja, úgy vélem, nem tudja miről beszél.

És még egy apróság: Magyarországon szerintem jó instant kávé kapható. Ugyanettől jó néhány országban undorral fordulnak el - nálunk ugyanis csak az olaszok isszák erősebben, a többiek lényegesen gyengébben. Sok más ételnél hasonló a helyzet.


Néhányszor már mondtam, hogy baj van a hatékonysággal, mindenki a szalagmunkára gondol. Nem az a hatékonyság fokmérője. De ha valaki a nemzetközi statisztikákat nézi meg, munkanemtől függően ugyan más, de nagyjából 66% az uniós átlag. A németé 75% körül van. A magyar 22%. Ennyire rosszul szervezünk, ekkora a korrupció. Összehasonlítási alapnak megemlíteném az M6-os autópályát Szekszárd környékén, összevetve a horvát 1-es úttal Novi Maroff környékén. Vagy a teljes szakasz euro/km arányát. A többit nem sorolnám, annyi időm s helyem nincs. Aztán lehet megmagyarázni. Mert ahhoz nagyon értünk.

2011. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Na vajon mire vették fel azt a rengeteg devizahitelt? (Aztán meg elvárják, hogy az állam megmentse őket, ha nem tudnak fizetni... pff...)
2011. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Még mindig megy a kivagyiság, meg az agymosó média megtette hatását: költsél és költsél, mint az állat, ész nélkül; le van tojva, hogy az utcára kerülhetsz, ha nem tudod törleszteni a kölcsönt.
2011. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nekem egy 21 éves Suzukim van. És én is hitelre vettem mert valamivel el kell menni a Tescoig ha a gyerek beteg kórházba vinni stb, bár közel nem volt egy milliós tétel...


Azok a 2-3 milliós kocsik tucat számra jönnek-mennek. Ma voltam épp a Tesco a családdal vásárolni. A parkolóban nem láttam (talán egyet) 15 évesnél öregebb autót... de annál több ilyen hatalmas terepjárókat, limuzin-hatású merciket, bmw-ket stb...


A Németországból íróval tökéletesen egyetértek.

Egy másik példa: alma. Itt kilója 300Ft. Franciaországban például kilója 1 euro (=280Ft) és olyan gyönyörű, fényes, hatalmas, teljesen sérülésmentes mintha "gyümölcs múzeum"ból jött volna.. de tényleg!

2011. dec. 3. 19:42
 16/17 anonim ***** válasza:
Kimegy a sok fiatal Bécsbe, vagy még tovább, melózik két-három hónapot, oszt abból. Ráadásul Németországban 4-6 éves kocsikat nevetséges áron lehet venni (VW, merci, BMW, Audi...)
2011. dec. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt akartam írni utolsó... Bécs..vagy Sopron környéki albérlet...1500euros netto fizetés Bécsben,ami 300-al is számolva 450ezer..100as elmegy lakás kaja mindenre ha MO-n bérel lakást..marad 350,ami 12 hónap alatt 4.200.000...persze kis túlzással,de ha nem 1év akkor 2 év alatt megvan egy 5 milliós autó ha nagyon akarja.


Persze a többség nem osztrák segédmunkás:)

2011. dec. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!