Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Olvastam, hogy Andorra és...

Olvastam, hogy Andorra és Koszovó nem hivatalosan vezették be az eurót. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Gondoltak egyet és elkezdtek helyi pénz helyett eurókat nyomtatni? Gondolom nem...De egyszerűen nem értem, hogy ezek hogy működhetnek.
2012. jan. 10. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem erről volt szó. A koszovói esetet tudom, az andorrait nem.

Koszovóban - miután úgy-ahogy független lett - nem nagyon volt közigazgatás (meg más sem). A német márkát használták, mint fizetőeszközt, de ez megszűnt az euróval, ezért azzal váltották le. Mellette viszont - amennyire tudom - a szerb dinárt is használják, csak nem teljes körben, mert ugye ők nem nagyon akarnak közösködni Szerbiával. Így az államigazgatás és a kereskedelem euróban "működik". Saját pénzük viszont nincs.

2012. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Andorra státusza igen "érdekes". Hol francia, hol spanyol "fennhatóság alá tartozik", és mivel náluk euro van, így Andorrában is.
2012. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 10. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!