Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi az átlagkereset ma Mo-on?

Mennyi az átlagkereset ma Mo-on?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 19:01
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
Kedves ekeke!TE NEM VAGY tisztában mi zajlik körülötted!! Nem csak a iskolázatlanabb emberek nem kapnak állást, sok (sok)diplomás sem.Nem tudom hallottál-e már arról, hogy például mérnökök mentek ki Ausztriába akár mérnöknek,akár eladónak is dolgozni, mert itthon nem kaptak munkát, vagy csak olyat, ahol elég keveset kerestek.Orvosaink elmennek innen, szakmunkásaink is, és mérnökeink is. (Persze nem az összes, de aki itthon nem boldogul az tuti másfelé fog melót keresni)A mai magyar társadalom nem képes mindenki számára munkát biztosítani, még akkor sem, ha tanult emberről van szó.És még az előítéletről nem is beszélek, ami jelen van ma Magyarországon, és ez igencsak hátráltat embereket az előre jutásban, illetve a boldogulásukban.Kedves Ekeke mielőtt leírsz ilyen undorító szöveget nézz körül a környezetedben, ismerj meg különböző embereket, és élethelyzeteket. Utána írogass (illetve ne írogass!!!!!)ilyen minősíthetetlen, primitív véleményt.
2012. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
100%
Ja a válságról már nem is írtam, de leírom, mert kedves ekeke lehet ezzel se vagy tisztában.A válság miatt is nehezebb munkát vállalni mostanság. Magyarországon a munkanélküliek aránya 10,5%. Ebben a számban nem csak iskolázatlan emberek vannak!!!Már 40 felett pl nehéz munkát találni, de sajnos a válság miatt fiatalként sem könnyű. Nem lehetetlen, de ismerős nélkül nehéz!!!Ezt mind gondold át, ha megy , és utána írd le a véleményed...
2012. febr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
0%
A brutto átlagkereset 2011-ben 213 ezer forint volt. Úgy tudom a szem.jövedelmi adó 16%, tehát a neto átlag nagyjából 179 ezer forint.
2012. febr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
23%
Az előző válaszomhoz hozzátéve hangsúlyozom, hogy ez az átlag!! Ennél sokan sokkal kevesebbet kapnak, de hát te átlagot kérdeztél.
2012. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
81%

Egyszerű matek. Ha az átlag 213 ezer nettó, és katasztrofálisan sokan keresnek 80 ezer körül, akkor ebből következik, hogy milyen kimagaslóan kereshetnek a gazdagok?!

Lassan már csak mély szegénységről és mesés gazdagságról beszélhetünk...

2012. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Bocsánat 213 bruttó.(de a lényegen nem változtat)
2012. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az előző munkahelyemen 230 volt a bruttom, abból nagyjából 140-et kaptam meg. Szóval a 210-nek jóval kevesebb a bruttója az általatok számoltnál.
2012. febr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
73%

Saját példámból kiindulva: Közalkalmazottként keresek bruttó 130ezer forintot.. ami kb. 92 ezer forint nettó és ebből még lejön az útiköltség önrész is ( mert a bérletemnek csak 85 százalékát fizetik) tehát elkölthető összeg olyan kb. 85 ezer forint ami a kezemben marad...

Ebből kellene fizetnem kb. 92 ezer forintnyi csekket és kiadást havonta, mivel egyedül élek....és ebben még nincs benne a havi étkezés.. ruházkodás.. stb..

Spórolok,koplalok, tologatom a csekkeket.. és nem járok szórakozni, hisz nincs miből...


Ez a magyar átlag kereset és a nagy magyar átlag megítélésem szerint ahogy látom jártamban keltemben.

Annyi különbséggel hogy ha van párja az embernek akkor a kettőjük fizetéséből könnyebb összedobni... igaz gyakori az is mikor mindketten minimálbért keresnek és nem sok mindenre elég az sem.


Nemrég volt egy anonim felmérés Dél Pest megye egyik városában, ahol név nélkül lehetett válaszolni a kérdésekre 60 véletlenszerűen kiválasztott átlagembernek.

60-ból 49 ember válaszolta hogy minimálbérrel van bejelentve .. és a 49ból 40en azt nyilatkozták név nélkül is, hogy ennyit is kapnak valóban kézhez. ( Persze vagy elhisszük vagy nem amit mondtak, de akkor is sokat mondó számok ).


És kiegészíteném még azzal is hogy 5 végzettséggel (köztük felsőfokúval is)rendelkezem. Robotokkal és egyéb csúcstechnológiájú műszaki , ipari eszközökkel foglalkozom, azok oktatásában, üzemeltetésében, és javításukban veszek részt. Nem árulok el nagy titkot hogy nem a pénz miatt dolgozom itt.


Ugyanebben a munkakörben dolgozó külföldi kollégákat kérdeztem... tőlünk keletebre kissé duplája fizetést kap a kolléga mint én , nyugatabbra mondanom sem kell több mint tízszeresét keresi ugyanebben a munkakörben dolgozó kolléga.


Ennyit a Magyarországi helyzetről.

2012. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
66%
itt van mindjárt egy oriási hiba,hogy senki nem akar a saját érdekébe tenni.az eggyik haverom felesége tanár 90-et keres.mondtam neki menjen el a gyárba dolgozni ott kapna 110-et.áááá.azt nem .hát?!ha öt végzetséggel sem talál valaki jo munkát akkor azon már hat-hét végzetség sem segit.az menjen a teszkoba polcot pakolni.megérdemli.de minek tanul mindenki ennyit és mégsem boldogul.el kell menni dolgozni.szakmunkába,és akkor lesz munka,meg napszámba.tul sok a tulképzett ember.ez a probléma.meg hogy szemetek a vállalkozok,és éhbérért akarnak dolgoztatni,és gyorsan meggazdagodni más nyomorán.a barátom fémipari szakmunkás 300-500 között keres belföldön .zsebbe.csak menni kell a munkaután.ha helyben nincs az ország másik végébe.de aki nem akar...aki csak helyben dolgozik és nem mer mozdulni azt kihasználják.
2012. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
100%
én személyszerint 65-öt keresek,és sajnos nógrád megyében az körül van:S
2012. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!