Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi az átlagkereset ma Mo-on?

Mennyi az átlagkereset ma Mo-on?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 19:01
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
77%

Szerintem e kérdésre elég nehéz reális választ adni, mivel a legtöbb magas jövedelmű( és ki tudja milyen érdekkapcsolatokkal rendelkező?)- akár van valamilyen végzettsége, akár nincs, nem fogjuk soha megtudni-, milyen kritériumok alapján jut hozzá az átlagot felfelé "húzó" javadalmazásához, de azt hiszem nem járok messzi a valóságtól, ha azt feltételezem, hogy nagyon sokan nem a tudásuk alapján, hanem kapcsolataik révén jutnak kiemelkedően magas bérükhöz, és ez ugyebár erősen felfelé viszi a NAGY-átlagot(a statisztika, az statisztika, és már Churchill is megmondta:- Csak annak a statisztikának hiszek, amit én hozok!)

Erről egy családi példa: A fiam diplomás művészember (23 év), és egy multicégnél dolgozik, mint eladó, havi 76 ezerért nettó!!!....ennyit az "átlagbérekről"!!!......

2012. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
86%
Ja biztos, hogy sok túlképzett ember van, de ez nem az egyén hibája, egyszerűen a rendszerváltás után leminősítették a szakmunkát.Egyszerűen már nem volt vonzó a fiatalok számára, hogy szakmát tanuljanak. Múltkor olvastam egy cikket, amiben az volt , hogy a szakmunkásképzőkben többnyire felzárkoztató órák vannak, és ez a szakma elsajátításának a róvására megy.Ja, és tényleg kihasználják az embereket többnyire a munkáltatók , plusz a jó szakembereket meg elszívják itthonról...Biztos itthon is lehet keresni jó szakmával , de mondj légyszi egy olyan szakmát , ami "női szakma", és jól kereshet vele itthon is az ember...(mert ugye a cnc esztergályos, gépkezelő nem nőknek való...)Amúgy a gyár sokszor 3 műszakos és fél év alatt kipurcan az ember,az egészsége tönkremegy (persze, ha nincs más muszáj ott dolgozni!!!) Ha még 2 műszakosak lennének a beosztások, vagy állandó éjszakai műszak lenne, jobban be lehetne vállalni egy gyári munkát (szerintem), legalább a szervezet be tudna állni az állandó nappali alvásra, vagy az állandó esti alvásra.
2012. márc. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
A dolgozóké? Valahol a béka segge és a parlamenti képviselők apja f@sza közt....
2013. jún. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!