Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mely országok, népen szeretik...

Mely országok, népen szeretik és utálják a magyarokat az alábbiakon kívül?

Figyelt kérdés

szeretik:

-lengyelek

-csehek

-olaszok

-japánok

-bolgárok

-törökök

-dél-koreaiak


utálják , nem szimpatizálnak:

-szerbek

-szlovákok

-románok

-szlovének

-franciák

-oroszok


Mi a helyzet a németekkel , osztrákokkal , ukránokkal és a többi néppel?


2012. márc. 5. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen nincs , hogy országok szeretik vagy utálják egymást.
2012. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Németek, osztrákok szeretnek minket mert közös történelmünk van segítettük a németeknek hogy ne haljanak éhen anno még Bocskai, jutalmul melléjük állhattunk a háborúba (amit el is vesztettünk). Osztrákokkal meg közös történelmük van mint említettem. Ukránok? Ugyan az mint az orosz vagy stagnál
2012. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszok nem utálnak minket..Ahogy a franciák sem.Sőt a legtöbb Francia az se tudja hogy hol van Magyarország.

A szlovákok közül meg azok utálnak akik gyenge elméjűek,és azt hangoztatják,hogy sokkal régebbi történelmük van mint bárkinek.Sok szlovákismerősöm,barátom van,és nekik semmi bajuk a magyarokkal.

2012. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ezt a listát felejtsd el. Ma már szinte semmi szerepe sincs a közös történelemnek/sorsnak abban, hogyan ítélnek meg egy nemzetet. Egy-két országnál esetleg, például a franciáknál, akik javíthatatlanul németellenesek maradnak.

Nem ez alapján mérik már a barátokat és ellenségeket.

2012. márc. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Hülye kérdés. Országok nem gyűlölik vagy szeretik egymást, erre csak emberek képesek.


Amúgy meg természetesen a tuvaluiak utálják a magyarokat, a haiti-iak számára a magyarok közömbösek, ellenben Trinidad és Tobagón rajonganak értük.

2012. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez a lista így, ebben a formában sületlenség. Persze van valóságalapja. A lengyel-magyar két jó barát kezdetű mondást a lengyelek is ismerik. Az olaszok is alapvetően barátságosak velünk magyarokkal-de láttam már "Magyarok ne lopjatok!" feliratot is Olaszországban. A törökök hunokként,t estvérekként tekintenek ránk, ezt török származású kolléga is mondta, hogy otthon mindenkinek evidens az, hogy a magyar az rokon.

Életem során töltöttem két kellemes nyaralást Bulgáriában, Ján Hunyadi emléke tényleg él bennük, a magyarok tényleg barátok ott.

A cseheknél érvényben vannak a Benes-dekrétumok, ezt ne felejtsd! (Igaz, ott a németellenes éle miatt, de attól még, mi is beletartozunk.) Ennek ellenére Prágában nem haraptak, ha magyarul beszéltem.

Japánok, dél-koreaiak? Egyszer dolgozott itt nálunk a cégnél egy japán fickó (fél éves kiküldetésre jött ide, Magyarországra), először meg kellett néznie a térképen, hogy hol van ilyen, hogy Magyarország. Saját bevallása szerint Afrikánál kereste... Amúgy Dél-Korea és Japán szlovák-magyar viszonyban vannak egymással, a fickó szidta a koreaiakat, mint a bokrot, egy lapon ne igen említsd őket.

Szerbek-Szerbiában, még nem jártam, nem nyilatkozok róla.

Szlovákok. Régebben jártunk a feleségemmel síelni Szlovákiába. Volt olyan szlovák, aki ránkszólt, hogy Szlovákiában szlovákul. Angolra váltottunk (ami nem volt nehéz, mert a feleségem nem magyar) és békénhagyott minket. Egy másik szlovákkal meg elbeszélgettünk a sípálya alján, amíg állt a felvonó, aztán meghívott minket a büfében, mi meg őt vissza egy körre. Ott is nyilván vannak jó és rossz emberek. Persze az ország politikája magyarellenes, ez kétségtelen tény.

Románok-átutazóban (Székelyföldre menet) találkoztam románokkal, nem volt velük gond. Persze szélsőségesek ott is vannak, kétségtelen tény.

Szlovéniában még nem jártam. De nem hiszem, hogy bajuk lenne velünk, a szlovén parlamentben példamutató módon van magyar és olasz képviselő is állandó jelleggel.

Franciák. Trianon óta a magyarok igazságtalan módon bánnak velük. A vállalat, ahol dolgozom, francia-magyar tulajdonban van. A főnököm is francia, nagyon jó, már-már szinte baráti a viszonyunk. Évente egyszer-kétszer ki is kell mennem Franciaországba munka végett és imádom a francia embereket. Kedvesek, jó a humoruk, barátságosak, érdeklődőek, nincsenek előítéleteik. Egyébként a többségük nemigen tud sokat Magyarországról és a magyar népről, általában mesélnem kell, hogy kik is vagyunk, mi magyarok, mert Oroszország és Németország közé valahová tesznek minket.

Oroszok-életemben párszor volt csak szerencsém oroszokkal beszélni. Jó emberek, noha kissé morbid a humoruk. Magyarországot kábé úgy kezelik, hogy "Ti a mieink voltatok, negyven évig!". Ezt persze nem mondta egyikük sem, de látszott rajtuk, hogy "otthon" érzik magukat Budapesten is. Szerintem, minden volt keleti blokkos helyen így lehetnek.


Apa szomszédja ukrán és imádom a fickót, aranyszíve van. Ugyanakkor Ukrajnában hoztak törvényeket a Kárpátaljai magyarság rovására, ez is tény.


A németek és az osztrákok szerintem valószínűleg csóró szomszédként tekintenek ránk, ahová át lehet hordani a szemetet, legalábbis a viselkedésükből nekem ez jön le. Láttam már a Balaton partján osztrák meg német turistát, ahogy elhajítja a csikket, miközben otthon nem tenne ilyet.

2012. márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utálni nem utálnak minket,maximum rossz véleménnyel vannak rólunk.Például a magyarok egymáshoz való viszonya nem tetszik sok külföldinek.Pontosabban,ahogy az emberek egymáshoz viszonyulnak.A felsöbb réteg kimondottan utálja és elfordul a szegény rétegtől.De ez mondjuk részben igaz.Nézzünk csak körbe ezen a fórumon némelyik hozzászólás,komment hűen tükrözi.Az én pénzem,az én adóm,abból ugyan ne adjanak se ennek,se annak,éljen meg ahogy tud,menjen dolgozni,stb.stb.Ész nélkül ontják a rosszindulatot (tisztelet a kivételnek)Ez más országokban azért ennyire nincs elfajulva,ez igaz.
2012. márc. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekem van egy német barátnőm aki egyszer volt Budapesten és ő imádja Magyarországot!Persze biztos vannak németek akik rossz véleménnyel vannak rólunk.
2012. márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az olaszok nagy része (aki már járt itt) szereti Magyarországot. Én legalábbis ezt tapasztaltam. A franciák ugyanez a kategória.

A németek többségben pozitív véleménnyel vannak rólunk, a régi Kelet-Németország területén az idősebbek még emlékeznek arra, hogy Magyarországnak volt köszönhető a német újraegyesítés.

Nekem a svájciakkal volt rossz tapasztalatom, cigány népnek tartanak minket (nyilván nem alaptalanul).

2012. nov. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
49%
lengeylek tényleg szeretik a cseheket ne a " szeretik" kategóriába sorojuk ők inkább csak elfogadják hogy élünk olaszok eggyik fele utálja a másik szereti ( persze gonduljunk bele kicsit hogy vajon miért szerethetik a magyarokat ) japánok is rendesek velünk törökök is . a második listát egész ügyesen leírtad a szlovákok köpködnek a magyarokra viszotnt az oroszok at nem nagyon ismerem de egy játékon találkoztam egy orosszal és viszonylag rendes volt annak ellenére hogy mondtam neki hogy magyar vagyok bár előszőr nem nagyon tudta mi az a magyar az angolok is utálnak minket a finnek elég rendesek viszont az osztrákok mostmár utálnak minket szerintem a németek szerintem még szeretik Magyar országot
2013. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!