Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol szeretik a világon a...

Hol szeretik a világon a magyarokat?

Figyelt kérdés

Sok helyen jártam, éltem már, főleg Nyugat-Európában, és szomorúan tapasztaltam, hogy az ott élő magyarokra a világ sok szegletében lenézéssel tekintenek. Ez sokszor megráz, mert nem számítok rá, és egyszer csak mégis ott a lenéző pillantás, vagy lekezelő mondat. Itt, ahol élünk, értékes munkát végzünk a férjemmel, a felső középosztályba tartozunk, mégis az utcáról bekopogó kérdőívező, ha meghallja, honnan jöttünk, elhúzza a száját.

Van a világon olyan ország, ahol az ott élők úgy tapasztalják, hogy valóban tisztelettel tekintenek rájuk, magyarokra?


2011. jún. 5. 19:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%
Persze: Lengyelország, ujgurok. Ők azért jobban kedvelik. És hát valamennyire a törökök is.
2011. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Beismerem, nem sok lengyel ismerősöm van, de akiket ismertem, azok éppen hogy nagyon nem voltak jó véleménnyel rólunk, és akkor még enyhe kifejezést használtam. Persze nem reprezentatív minta, remélem neked van igazad.
2011. jún. 5. 19:23
 3/30 anonim ***** válasza:
91%

Igen van.PL:

Japán.A japánok szeretik a magyarokat.

Mongólia.A mongolok is szeretik a magyarokat,sőt ők hisznek abban,hogy nekik magyar őseik vannak.

2011. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
84%
A hollandok kifejezetten szeretik őket és a németek is:) Angliából vegyes visszajelzéseim vannak, a lengyelek nagy része szereti a magyarokat.
2011. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%
Kanada
2011. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
36%
Erről sajnos a magyar nemzet szülöttei tehetnek, hogy nem szeretnek bennünket! Meg kell hagyni elég sz@r népséggé lettünk ! Jók a vezetőink !?
2011. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Hát, a hollandokkal éppen ellenkező tapasztalataim vannak, tapasztalatom szerint bőven akad, aki szerint csóró menekültek vagyunk itt, akárkik is vagyunk. Itt élek ugyanis. Szeretem az országot és az embereket is, a legtöbben valóban toleránsak, de most hétvégén éppen több olyannal hozott össze a sors, aki nagyon nem kedvel minket, lehet csak ezért látom éppen borúsan. Nem amszterdami vagyok, lehet ott más, de itt még skinheadek is volt hogy belémkötöttek.
2011. jún. 5. 19:55
 8/30 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vagyunk szar nép. Szép kultúránk, okos embereink vannak. Ellátjuk a munkákat, amikről itt a helyieknek fogalmuk sincsen, nekünk viszont ott a kemény szaktudásunk. Én inkább úgy látom, nem csak a magyarokat, hanem egész Kelet-Európát úgy ahogy van, sokan lenézik a "fejlettebb országokban".
2011. jún. 5. 19:57
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig úgy tapasztaltam, hogy nyugaton általában kedvelik a magyarokat.

Pontosabban vagy kedvelnek minket, vagy fogalmuk sincs arról, hogy honnan jöttünk és hogy kik vagyunk. =D

2011. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%

Én Angliáról tudom,hogy ők első pillantásra lengyeleknek hiszik a magyarokat,és mivel őket nem kedvelik,így a lenéző pillantásokat mi is tapasztaljuk.Persze amikor megtudják,hogy magyarok vannak akkor jön a legtöbb esetben egy "hmmmm" választ,és ennyi.A legtöbb angolnak fingja nincs hogy hol van Magyarország,vagy egyáltalán mi is az...

Az egyik válaszadónak üzenném,hogy nem a politikusain tehetnek arról,hogy ma a magyar népnek nincs szép hangzása..Sajnos mi magyarok vagyunk pesszimisták,és lenézőek saját magunkkal szemben..Pedig különleges nép vagyunk a magunk módján,és csodálatos országuk,városaink vannak..Csak kevesen veszik észre...sajnos

2011. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!