Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hova tartozási problémáim...

Hova tartozási problémáim vannak! Valaki leírná, hogy hogyis van ez?

Figyelt kérdés

Tehát Szlivákiában élek magyarként.Magyarul beszélek magyar iskolába járok több generáciora visszamenőleg magyar őseim vannak.Tehát, Szlovákiában én magyarnak számítok.Viszont Magyarországon szlováknak tartanak mert Szlovákiában élek.Magyarországot nem érzem a hazámnák,mert nem ott élek,de Szlovákiát sem tartom annak több okb´´ol is kifolyolag.

Akkor hogyis van ez?


2012. márc. 5. 19:49
 1/10 A kérdező kommentje:
elírtam az 1. Szlovákiát :D
2012. márc. 5. 19:49
 2/10 anonim ***** válasza:
Szlovákiában élő, magyar nemzetiségű, szlovák állampolgár vagy.
2012. márc. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezzel en is igy vagyok, Romaniaban.A magyarok le romanoznak, a romanok bozgoroznak(hazatlant jelent).Most akkor mi van?
2012. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez annyit jelent, hogy a magyarországi magyarok sincsenek tisztában az identitásukkal. Sajnos ez így van és így is marad, okosabbak már nem lesznek a tömegek.
2012. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják szívás.


Ha elmész mondjuk az USA-ba, akkor meg bevándorló leszel.

Viszont ott akár jóban is lehetsz egy Lengyellel, vagy egy Szerbbel is.


Hiszen ők is ugyanolyan bevándorlók... ;-)


Az a lényeg, h jó ember legyél, a többit sz@rd le nyugodtan!

2012. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk az ilyen szlovákiai magyarként szokták emlegetni. Azaz Szlovákiában élsz, de ennek ellenére magyar vagy. Ha valaki szlováknak mond, és téged ez zavar, akkor nyugodtan javítsd ki. Ahhoz a nemzethez tartozol, ahova tartozónak érzed magad. Ha magyarnak érzed magad, magyar vagy.
2012. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En magyar vagyok.De elsosorban ember.(3as voltam)
2012. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aki leszlovákoz egy felvidéki magyart az egy állati nagy b.rom. Ugyan ez igaz arra, aki lerománozza az erdélyi magyart, a délvidéki magyart leszerbezi, a kárpátaljai magyart pedig leukránozza. Bunkó az ilyen vagy annyira gyenge agyilag, hogy nem tudja mi a különbség az állampolgárság és a nemzetiség között.

Te egy magyar nemzetiségű szlovák állampolgár vagy. Az állampolgárság változtatható, a nemzetiség nem.

2012. márc. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az vagy, aminek érzed magad:) A #7 válaszolónak pedig 100%-ig igaza van.
2012. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Baromi nehez a helyzeted. De sajnos nincs megoldas, ez tortenelmi problema, es a hatarok ide-oda mozgatasanak eredmenye. Ezt azert mondom, hogy legy benne biztos, hogy NEM a te hibad.


Hogy mi vagy / leszel, az sajat dontesed - es erdemes minel elobb meghozni, azzal a tudattal, hogy barmit valasztasz is, a pofonok erkezni fognak. Abban a csoportban, amelyiket valasztod, lesznek olyanok, akik kineznek - barmelyiket is valasztod. Erre el kell keszulnod.


Gyakorlatilag az a legjobb, ha a mindennapi eletben tudsz talalni egy olyan kozosseget, amely befogad.

2012. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!