Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Glutén érzékenységre, vagy...

Glutén érzékenységre, vagy cöliákiára gyanakszom, hogy az egészségügyi problémáim hátterében húzódik. Milyen tesztsorozattal, vizsgálattal lehetne erről megbizonyosodni?

Figyelt kérdés

Azért írok ide, mert a háziorvosom kb leszarja (már elnézést) a panaszaimat, szerinte fogyjak le majd rendbe jövök.

Azok az emésztési problémáim, és egyéb tüneteim amik idevágnak már kamaszkoromban is megvoltak - akkor pedig éppen hogy túl sovány voltam - tehát nem gondolnám hogy csak ez a gondom. Persze nyilán közrejátszik, de nem a fő gondom.

Leginkább akkor vagyok rosszul ha tésztaételt, vagy egyéb lisztben gazdag ételt eszem.

Mivel orvos közreműködése nélkül, nem nagyon tudok semmire se rájönni, legalább azt kéne tudnom milyen szakrendelésre menjek.


2012. febr. 24. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
pontosan mik ezek a panaszok? talán gasztroenterológián tudnak segíteni, oda kérj beutalót.
2012. febr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

akkor nyújts be a háziorvosodnak a következő beutalókra a listát: labor általános vérkép, vese és májkör, vérzsírok

belgyógyászati kivizsgálás különös tekintettel cukorbetegségre, magas vérnyomásra és koleszterinre, pajzsm irigy hormon vizsgálatok és egyéb hormonok az endokrinológián. aztán részletes gasztroenterológiai kivizagáláas vérvétel allegrigára, genetikai protokoll lisztérzékenységre, tükrözések elul felül, Ha ezeken túl vagy kb 1-2 év utána jöhet a diéta aminek megtanulása kb 6 hónap helyes betartása egy élet.

Hajrá.

De lehet egyszerűen csak bél és epe gondjaid vannak. akkor mindez felesleges és tényleg elég ha életmódváltással lefogysz.

2012. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van egy ennél egyszerűbb módszer. Kipróbálod a diétát, és ha javulnak a tüneteid, akkor tényleg lisztérzékeny vagy.
2012. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam is volt gyanú a gluténérzékenységre, ezt kizárni sajnos kizárólag gyomortükrözéssel lehet. (Én legalábbis úgy tudom.)


Ha lehetőséged van, mindenképpen válts háziorvost, mert az a mostani a normál tesztjeidre sem fog elküldeni, nemhogy megmagyarázza azokat az eredményeket, amiket a teszt kihoz. Nekem a 3. háziorvos volt az, aki legalább engedte, hogy magándokinál megcsináltassam a vizsgálatokat, és ezért nem vonta meg tőlem a táppénzt, szóval ha ez vigasztal, nem vagy egyedül...


Ha esetleg nem jutsz dűlőre, és tudsz egy kis pénzt rászánni a vizsgálatokra, akkor ajánlom a Dimenzió Egészségközpontban Németh Anna Máriát, én őhozzá mentem, és két nap alatt megvolt, hogy mi a bajom.

[link]

Nem olcsó, de ha sokáig tartanak a panaszok, megéri egyszer nagyobb összeget rákölteni, hogy utána viszont rendszeresen tudj járni dolgozni.

2012. febr. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Figyeltem egy kicsit magam, szerintem az a baj hogy az életmódom miatt mindig kapkodva eszem, nem csak én, Anyám is. Ketten ápoljuk a 86 éves nagyanyámat, aki addig nem képes minket békén hagyni amíg egy tányér levest megeszünk.

Szerintem egyszerűen túl sok levegőt nyelek.

Sajnos pénzem egyáltalán nincs. Egyébként úgy 8-10kg plusszom van a betegségem miatt, amiből gyógyulok - ehhez annyi köze van hogy nem mozogtam semmit sem, és abbahagytam mindent. Migrénem van egyébként gyerekkorom óta, és mivel a gégészek(több is) azt mondták nem látnak gyulladást az arcüregemben, ezt biztos más okozza. Ezért is, meg azért is mert gyakran felfúvódóm, puffadok és böfögök. Üres gyomorral is. Vettem édeskömény teát.

A háziorvosról annyit, hogy egyszer fájt a nagylábujjam, szerinte a súly fogyjak le. Benőtt köröm volt, ami nem volt akkor még gyulladt. Náthának nézte a tüdőgyulladást, az allergia szerinte reflux, és a migrénem majd elmúlik, majd ha szülök. És amúgy is fogyjak le. Neki úgy 20-25kg plussza lehet. Mégis engem b*asztat.

Azért járok hozzá, mert egyik se különb a kerületben.

Vagy lehet másik kerületből is választani?

2012. febr. 27. 01:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy jellemző tünete a térdeken, könyökökön többnyire szimmetrikusan megjelenő nagyon viszkető foltok, dudorok. Megjelenhet még a háton a gerincoszlop közepe táján és a farpofák között, férfiaknál előfordul az állon a szakáll között és a fejbőrön. Eltart pár hétig, aztán esetleg hónapokra évekre negszűnik, majd újra kiújul.

Súlyosabb esetben fogyás, hányás, hasmenés is lehet a tünete, akár a viszketéssel együtt.

Az erős böfögés nálam is jelentkezik, látszólag ok nélkül, ami éjjel a bal oldalamra fordulva még erősödik is. De nem különösebben kellemetlen.


A viszketés miatt mentem bőrgyógyászhoz több tíz éve. Mindenféle kenőccsel próbálkoztak, de semmi sem segített. Még legtöbbet a tengervíz, a napsütés segített, és a svéd csepp, nem belsőleg, hanem a viszkető helyre kenve enyhítette a viszketést. Gyomor problémáim nem voltak, és nem is diétáztam, mert nem tudtam, hogy lisztérzékenység.


Végül fél éve jött rá a sokadik bőrgyógyász, hogy lisztérzékenység. Mintát vettek a bőrömből (nem fájdalmas), és abból állapították meg. Mivel emésztési problémáim nincsennek, nem kellett csövet nyelnem. Nem diétázok, kenyeret eszem, csak a tészta köreteket cseréltem rizsre és krumplira. Gyógyszert sem szedek. Rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszem. A doki tanácsára napi 2 dl nagyon sötét vörösbor (csak vöröset) a vacsorához, meg sok mozgás a szabadban, napsütésben. Jelenleg fogyóban vannak a viszkető pontok. A bőrgyógyász szerint egyenlőre nincs semmi tennivalóm. Ha nem súlyosbodik, vagy nem jelentkeznek egyéb tünetek, akkor ennyi.

2017. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előbbiből kimaradt:

Csakis jó minőségű száraz vörösbort, és nem valami pancsolt édeset. A borászok szerint természetes édes vörösbor nem is létezik, az aszú féléket leszámítva mind pacsmag amit édesnek titulálnak.

2017. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!