Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintem be kellene tiltani...

Szerintem be kellene tiltani minden fegyvert és annak látszó tárgyat. Vélemények?

Figyelt kérdés

Szerintem be kellene tiltani minden fegyvert és annak látszó tárgyat. Vélemények?



Véleményem szerint be kellene tiltani minden éles lőfegyver forgalmazását, civilek által történő bárminemű használását továbbá forgalmazását. Ezek mellett be kellene tiltani a gáz-riasztó fegyvereket továbbá a gumilövedékes fegyvereket is. Igen, még az elöltöltős gumilövedékeseket is. Ezek mellett az összes olyan eszközt ami az embert cselekvésképtelenné teszi. Gondolok itt a gázspray-re, sokkolóra, és egyéb ilyen agresszív eszközökre. És a harci kések forgalmazását is betiltanám. Milyen érveim vannak a betiltás mellett?


1. Első és legfontosabb: Aki ilyen eszközt szeretne vagy egy agresszív rambóimitátor, akit az iskolában piszkáltak a nagyobbak és ilyen eszközökkel akar kompenzálni, és a másik, sokkal nagyobb réteg a paranoiás, aki attól tart, hogy "megtámadják az utcán". Elismerem, történnek támadások az utcán, de azok ritkák. Legtöbbször az ettől rettegők válnak áldozattá, pontosan az eszközeik miatt, hiszen ha valakinek fegyvere, vagy bármilyen fentebb felsorolt eszköze van megváltozik a viselkedése és sokkal agresszívabb, "ÉNVAGYOKAJANI" hozzáállású lesz és ez abszolút látszódik rajta.Persze vannak akik folyamatosan rettegnek, fegyverrel vagy anélkül is, ők betegek, segítségre szorulnak, náluk az ilyen tárgyak csak tovább rontanak a helyzeten, hiszen ki tudja mit tekintenek támadásnak. Továbbá ha és amennyiben mégis megtámadják Fegyveres Józsit az utcán 99%-os valószínűséggel bepánikol és nem tudja használni az eszközt. Aki pedig tudná használni az eszközt, mert megőrzi a hidegvérét, az eszköz nélkül is nagy hatékonysággal meg tudja védeni magát.


2. Gyakran elhangzó érv a portavédelem. Ez egy nettó baromság. Aki azért tör be valahova mert egy őrült és ölni akar, az ölni fog ígyis-úgyis, ha az áldozat pedig védekezni próbál még rosszabbul jár. A másik eshetőség a megélhetési betörő (emögött a kifejezés mögött semmilyen rasszista felhang nincs, szó szerint kell értelmezni), akinek az anyagi javak kellenek. Ő kipakolja a széfet és távozik. Nem éri meg neki vérontásba, bunyóba keveredni, azonban ha a szóban forgó Fegyveres Józsi annyira kemények érzi magát, hogy ő márpedigcsakazértiskinyírja, több mint valószínű, hogy pórul jár. Ha pedig bármilyen fentebb felsorolt eszközzel rendelkezik, felbátorodik és sokkal nagyobb az esély, hogy Józsi megpróbál védekezni, azoban ez szinte biztos, hogy visszavelé fog elsülni.(Amennyiben mégsem, ugyanaz a helyzet áll fent, mint az első pontban: Eszköz nélkül is tud védekezni, ha nem, akkor már eszközzel sem fog menni) Mindemelett hadd jegyzzem meg: A betörések nagy részét akkor követik el, ha az áldozatok nincsenek otthon.


3. Megfigyelhető, hogyha az ilyen eszközök viselése elterjed, a bűnözők aggódni kezdenek. És sokkal nagyobb, feleslegesebb erőszakkal fognak fellépni, ha esetleg támadásra kerül sor, sőt elkezdődik egyfajta fegyverkezési verseny, amit természetesen a bűnöző fog megnyerni.


4. Aki ilyen eszközöket használni akar, akkor mivel jobb a bűnözőnél? Hiszen ha Fegyveres Józsink használni akarja a gumilövedékest, ő is ugyanúgy önkényesen dönt más emberek testi épségéről, csakúgy mint a bűnöző. Rosszabb esetben Józsinknál egy éles lőfegyver van, ez esetben már önkényesen életről-halálról akar dönteni. Mi ez, ha nem istenkomplexus?


5. Az ilyen eszközök a használóikra, azokra akik ellen használják és még a teljesen passzív résztvevőkre is veszélyesek. Magyarra lefordítva ez alatt azt értem, hogyha a már sokszor említett Fegyveresünk vesz magának mondjuk egy gumilövedékest, de persze nem ért hozzá rendesen, be is pánikol ha mondjuk támadásra kerül a sor, és mondjuk a lövést a támadó torkára adja le, az meghal. Vagy a támadó helyett a saját kisgyerekének lövi ki a szemét. Vagy: Egy lány vesz egy gázspray-t. Tételezzük fel, hogy megtámadják. Ő is iszonyatos pánikba esik és mindenkit beterít a permettel, még magát is, csak a támadó nem kap belőle.


6. Tételezzük fel, hogy A, B, és C elmennek egy jót támadni. (Ez persze teljesen irreális baromság, ilyen nincs, hogy hárman elmennek csak úgy támadgatni az utcára, de most a példa kedvéért tételezzeük fel, hogy mégis létezik ilyen) Nos, az áldozat D egy 20 éves fiatal nő, aki épp a munkából tart hazafelé. A, B és C nagydarab, kigyúrt 30-as férfiak, börtönmúlttal, sok balhéval a hátuk mögött. D-nek vagy egy gázrevolvere. Éjjel 22:30 D tart hazafelé a munkából egy kihalt utcán. A, B és C elrejtőznek, mondjuk A és B az út baloldalára, A egy bokor mögé, B egy fa mögé, úgy, hogy a bokor van előbb és utána van a fa. C A-val egy vonalban elbújik egy kapualjban. D sétál hazafelé mind a hárman ráugranak, az ijedtségtől D mozdulni sem bír a támadók pedig halálra szúrkodják. Esélye sem volt használni a fegyvert, ellenben a fegyver túlzott önbizalmat adott neki, és elhitette vele, hogy meg tudja magát védeni, holott nem. Ehelyett az lett volna a megoldás, ha mondjuk taxiba ül és úgy megy haza.


(Már előre látom, hogy pár paranoiás be fog szólni, hogy ilyen bizony előfordulhat. Persze, világos, hogy előfordulhat, azonban az is előfordulhat, hogy elütnek az utcán, vagy éppen rádesik egy műhold. Sőt, az elütésnek sokkal nagyobb az esélye, mint annak, hogy támadás áldozata lenne az ember. Viszont érdekes módon az elütéssel nem igazán foglalkozik senki, csak annyira amennyire okvetlenül szükséges. Azonban az ehhez hasonló támadásokról cikkek, blogok, weboldalak tucatjai szólnak, rengeteg ezzel foglalkozó tanfolyam indult, könyveket írnak róla, riportok készülnek stb. Akkor én is indíthatok egy "hogyan ne üssenek el tanfolyamot"? Vagy egy "mi a teendő, ha árvíz van?" tanfolyamot? Félelmetes, hogy az emberek mennyire megvezethetőek, a fegyver és fentebb felsorolt eszközöket gyártó cégek, kereskedők na meg a már említett tanfolyamok vezetői pedig ebből szép kis summára tesznek szert. Pedig mást sem csinálnak csak kihasználják a beteg, paranoiás vagy az abszolút sötét, megvezethető embereket.)



Várom a cáfolatokat!


2012. márc. 20. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vadászat? Konyhakések? Játékpisztolyok?
2012. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Az én véleményem az, hogy az ilyen barmoknak mint te még a billentyűzetet is betiltanám, nem hogy a lőfegyvereket. De ha ez megvan, én ettől még szeretném magam megvédeni.
2012. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Én nem tiltanám be, mert aki illegális cselekményre akarja fölhasználni, eddig sem engedélyezett módon szerezte be.

Én engedélyezném a kézi lőfegyvereket, és minden olyan fegyvert, amellyel a személyeknek lehetőségük van megvédeni magukat. Viszont minden lövedéket sorszámmal, azonosítóval látnék el, hogy a legálisan értékesített fegyverekből kilőtt lövedékek beazonosíthatóak legyenek. Így önvédelmi céllal jogosan bárki használhatná. És 10-szer meggondolná az a rabló, aki öreg néniket megy kirabolni, ha egy kettő idős, beléjükdurrantgatna.

2012. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!


Válaszom:

Szerintem meg nem.

Véleményem:

- provokálsz

- NAGYON sok időd van

- rettegsz a fegyverektől (menj pszichológushoz)

- paranoid vagy (menj pszichológushoz)

2012. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Látod, szegény megélhetési vadorzó is lelőtte a vadőrt és a barátjának átvágta a nyakát. Pedig ha lett volna fegyverük, esetleg megvédhették volna magukat...


Nem igaz, hogy "nem éri meg" a bűnözőnek ölni. Logikus gondolkodást ne várj egy rajtakapott bűnözőtől, úgy fog menekülni, hogy az éppen a legegyszerűbbnek tűnik.


De még ettől eltekintve SEM értek egyet veled. Hiába tiltod be a fegyverviselést, ezzel csak azt éred el, hogy éppen a becsületes, törvénytisztelő emberek nem tudják megvédeni magukat, hiszen a bűnözők minden további nélkül hozzájutnak fegyverhez. (Ma Budapesten, napközben kb. 30-40 perc alatt lehet illegálisan fegyvert szerezni.)


Pedro

2012. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szép hosszú regényt írtál. az első pont bizonyos részeivel egyetértek, a másodim pont viszont - ne haragudj, de - hülyeség. az ember védi a tulajdonát, ez ugyan olyan, mint amikor a kutya megharap, mert el akarod tőle venni a velőscsontot. a logikád alapján verjük ki a kutya fogait, az a büdös dög igazán tudhatná, hogy ha megharap valakit, akkor elaltatják. és különben is, a legtöbb velőscsontot akkor csenik el, amikor ő -mármint a kutya- nincs a közelben. minek van neki egyáltalán foga?

a többi pont tartalmára nem emlékszem, talán még a 20 éves gázspray-s nőhöz fűznék annyit, hogy azt állítod, hogy ez egy nagyon speciális eset - aki ellent merne mondani, az egy paranoiás hülye - ám mégis felhasználod az elméleted bizonyítására. mellesleg a 20 éves nő helyében te mit tettél volna? zárjuk ki a taxi lehetőségét, csak a sikátoron át mehetsz. inkább mész arra úgy, hogy 1% esélyt sem adsz saját magadnak arra, hogy megúszd, vagy megkockáztatod, hogy van nálad egy gázspray, és vele az a minimális esély, hogy nem erőszakolnak meg..

mellesleg attól, hogy betiltják, ugyan úgy megveszi, akinek "szüksége van" rá, maximum egy kicsivel drágábban, és nem a boltban, hanem a haverja haverjától.

főleg az én utolsó pontom miatt mondom; teljesen felesleges túllihegni ezt a dolgot. mellesleg ha te nem vagy sem az általad paranoiásnak tartott fegyvertartók, sem a támadók táborában, akkor minek töröd ilyeneken a fejedet? csúnyábban mondva minek ütöd bele az orrod olyanba, ami nem érint, vagyis semmi közöd hozzá? ha ezek az esetek nem "olyan" gyakoriak, akkor a fegyvereket sem alkalmazzák "olyan" gyakran.

a gázsprayt használni nem tudó lány helyében én is megkockáztatnám, hogy talán eltalálom azt, akire célzok, és legalább elmondhatom magamról, hogy megpróbáltam.

a közlekedési balesetek hogyan kapcsolódnak ide? természetesen indíthatsz ilyen tanfolyamot, senki nem tart vissza. biztos lesz, aki elmegy, szívük joga, ugyan úgy, mint elmenni egy önvédelmi kurzusra.

végül de nem utolsó sorban egy kis személyeskedés, amiért szíves elnézésedet kérem; mi a francnak írsz ki egy ilyem agresszív hangvételű kérdést egy olyan témában, ami látszólag egyáltalán nem érint téged - azon kívül, hogy láttad a tvben, hallottad a rádióban? és a válasz: azért, mert vért-verítéket nem kímélve kidolgoztál egy elméletet, miszerint minden úgy jó, ahogy van, az ember nem tehet semmit, az önvédelem hülyeség és mindenki hülye, aki akár csak megpróbálja, mert lázong a sorsa ellen. sőt, mindenki annyira hülye, hogy nem tudja használni az eszközeit. és miután összegyűjtöttél egy halom szemléletes példát, kerestél egy olyan fórumot, ahol lesz, aki meghallgatja a dolgaidat, és kiírtad, hogy veszekedhess.

köszönöm a figyelmet, a viszont látásra.

2012. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kovpet ***** válasza:

Egy pillanatra felmerült, hogy pontról pontra megcáfollak, de már elmúlt :)

Tudod mit? Hozzájárulok, hogy neked ne legyen fegyvered, OK?

Nekem azért van pár és ez így jó.

2012. márc. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pont az ellenkezőjére van szükség: szabad fegyverviselést mindenkinek, aki megfelel egy pszichológiai vizsgálaton.


1. Aki bejön hozzám lopni, természetes, hogy agyonlövöm, ha gyerek, akkor is.


2. Ha megtámadnak többen az utcán, akkor is teljesen természetes, hogy viszek magammal minnél többet a másvilágra, ha már nekem is mennem kell.


3. Nemtom írtál-e ámokfutásokról, de az ellen nem úgy lehet a legjobban védekezni, ha megtiltod a fegyverviselést, hanem ha mindenkinek szabaddá teszed.


Meg tudott volna ölni Breivik 70 embert, ha mindnél fegyver van? nem , max 1-2-t. Lövöldöztek volna egymásra ezek fegyverrel? Nem, mert ha annyira ölni akarnának akkor elvágnák egymás torkát bicskával... az még nem tiltott.


Az, hogy kiket baszogattak a suliban, inkább hagyjuk, én az ilyen okoskodó kis k.cs.göket "neveltem", ha kellett... szóval nem innen ered a fegyverpártiságom...

2012. márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem kell mindenkinek bepörögni,meg mi az,hogy veszekedhessem?? Nem veszekedtem senkivel,csak olvasgatom és tudomásul veszem a válaszokat.
2012. márc. 22. 12:18
 10/12 kovpet ***** válasza:

Kiagyalsz szituációkat és az egyetlen érved az, hogy "szerintem". Erre mi mást lehetne mondani?


Ilyeneket írsz:

"az utcán 99%-os valószínűséggel bepánikol és nem tudja használni az eszközt"

Még jó, hogy így tudod becsülni az összes ember reakcióját az összes lehetséges helyzetben. De ha így is lenne, a 99% akkor is egy százalékkal kevesebb, mint a 100, így megéri fegyvert tartania a kitalált hősödnek is.

2012. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!