Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért neveznek nagyon sokan...

Miért neveznek nagyon sokan rasszistának?

Figyelt kérdés

Itt az elméletem:


A rasszizmus = fajgyűlölet. ---> származás ill. bőrszín alapján való megkülönböztetés.


Én nem azért "nem szeretem" a romákat, mert barna a bőrük, nem magyar származásúak, hanem a viselkedésük egyszerűen tűrhetetlen. Tisztelet a kivételnek! Ismerek olyan romákat, akik igen is jó emberek, tudnak viselkedni!


Nem trehány bunkó rabló munkanélküli gyermekgyárasok, hanem tanult, ápolt, munkával rendelkező tisztességes polgárok.



Most akkor ebben mi a rasszizmus?


Az a baj, hogy a rasszizmus fogalmát nagyon sokan nem értik/nem tudják a jelentését?


2009. jún. 13. 16:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%

Fogalmam sincs, de én is így vagyok vele mint te! Három roma barátnőm van,nagyon rendesek, tiszták, becsületesek,az utolsót is ideadnák bármiből.

De..a putris, büdös, kukázós, verekedős, késelős, beszólós, paraszt romákat (ezek nekem cigányok) azokat irtanám..mert semmi hasznuk nincs és csak rohasztják a társadalmat.

Ettől szerintem nem vagyunk rasszisták..mert nem azért gyűlöljük őket,mert barnák és romák hanem mert úgy viselkednek. És magyarból is vannak kritikán aluli egyének. Azokat is irtanám. Tehát nem a fajt gyűlöljük. Ettől ne érezd magad rasszistának!

2009. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%

Sok ember ebben a helyzetben van. Az a baj szerintem, h a cigányozás és zsidózás beevődött a magyar nyelvbe ( a magyar káromkodásba avagy szóhasználatba ) ! Vannak persze olyanok akik azért beszélnek így mert tényleg rasszisták vagy nácik, de vannak olyanok is akik nem, de nem veszik észre, h ugyanazokat a szófordulatokat használják.

Talán ezért ... de ugye nem tudhatom.


ha ez a helyzet, akkor azt tanácsolom, h keress más kifejezésmódot. Elég szép a magyar nyelv és elég nagy a szókincse ahhoz, h ez ne legyen egy nehéz feladat.

ha nem, akkor nem tudom..


(én amúgy elég nagy butaságnak tartom a rasszizmust..)

2009. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%

Egyettertek veletek, mert nekem is vannak rendesroma ismeroseim.

Ez nem rasszizmus, csak az ha peldaul minden egyes romat egy kalap ala veszel, legalabb is en ugy tudom!

2009. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen egyetértek veletek, és a barátim közül sokan éreznek hasonlóan. Véleményem szerint sem ők sem én nem vagyok rasszista, csak nem tolerálok/unk bizonyos viselkedési formákat amik egy bizonyos népcsoport sajátosságai.
2009. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%
Sem a cigányozáson sem a zsidózáson való felháborodást nem értem. Ők saját magukat is cigánynak és zsidónak nevezik! Én sem háborodok fel azon ha azt mondják rám keresztény! Persze itt nem a "mocskos ci...ány" szintű megnyilvánulásokra gondolok, de könyörgöm, ha valaki cigány akkor cigány ha meg zsidó akkor zsidó. Ha Ő saját magára ezt mondja én mért nem tehetem meg anélkül hogy Ők felháborodnának?
2009. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
48%

16:35 -esnek írom !

nah én a "mocskos ci..gány !" jellegű dolgokra gondoltam, pl. ha ezt egy magyar keresztényre mondják amikor nem adta meg valakinek az elsőbbséget a forgalomban ; de szerintem ez elég világos volt.

természetesen igaz, h saját magukat is cigánynak és zsidónak nevezik, de ezen szerintem ők nem háborodnak fel.

2009. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%
A mindenre ráhúzzuk a rasszizmust a szalonliberálisok kedvenc "fegyvere". Persze mindenki nagyon jól tudja, hogy ez helytelen, csak sokan nem merik felvállalni a véleményüket! Természetesen neked van igazad.
2009. jún. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
53%
Ha a romák negativ tulajdonságait kivetited az egész közösségükre, azzal, hogy cigánybűnőzésről beszélsz, vagy amúgy cigányozol akkor bizony rasszista vagy.
2009. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
66%
Azért,mert így kifejtve teljesen érthető ugyan,de a mindennapokon nem így szokott lenni.Egyszerűen csak cigányozás megy,így általánosítva és gondolom ezért.Pedig teljesen egyetértek én is veled.
2009. jún. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%

"Én nem azért "nem szeretem" a romákat, mert barna a bőrük, nem magyar származásúak, hanem a viselkedésük egyszerűen tűrhetetlen"


Pontosan ez a rasszizmus a gondolatmenetedben. Anélkül, hogy minden cigányt ismernél, kijelented róluk, hogy "a viselkedésük tűrhetetlen".

Tehát egy benned kialakult kép alapján egy kalap alá veszel egy csomó embert, és őket minden ok nélkül negatívan ítéled meg. Ez a rasszizmus.


Érdekes módon ahány rasszistával beszéltem, mind azt mondta, hogy "ismerek kedves cigányokat, akik rendes fickók, de akiket nem ismerek (úgy általában) azok lopnak/csalnak/hazudnak." Ugyanez igaz volt a zsidókra, feketékre, stb. Egy-két rossz példát tudnak felhozni, ezek legtöbbje nem is személyes tapasztalat (pl a médiából hallottak róla, vagy valaki mesélte). De bizton állítják ahogy te is, hogy egy-egy teljes népcsoport szinte csak léhűtőkből áll.


Míg például a magyarok (akiket nem igazán tudnak pontosan körülírni) azok nem elítélendők, mert azok "jól viselkednek".


Eszem ágában sincs menteni a cigányokat, de a kérdésedre a válasz, hogy azért neveznek rasszistának, mert a cigányokat, mint népcsoportot negatívan ítéled meg. (le is tesztelheted magad: nézz meg az utcán 3 nem cigányt, és próbálj meg 5 tulajdonságot társítani hozzájuk: pl okos-buta, tanult-tanulatlan, kedves-goromba stb. Majd próbáld ki ezt ugyanígy 3 szintén ismeretlen cigány járókelővel és hasonlítsd össze az eredményt.)

2009. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!