Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez a magyar valóság?

Ez a magyar valóság?

Figyelt kérdés

Én gyakorlatilag sose nézek TV2-őt, de ma este véletlenül rossz gombot nyomtam. Ment a tények, és ottmaradtam. Szörnyű dolgokat mutattak Bagról (Aszód mellett van). Egy egyedül élő idős asszony zokogva panaszkodott, hogy nem bír tovább élni. A "szomszédai" állandóan bejárkálnak hozzá, és mindenét elviszik, zaklatják, megalázzák, téglával dobálják az ablakát. Egyszer egy másodpercen múlott, hogy agyon nem csapták. Összesen 47-szer mentek be hozzá, és elvitték az edényeit, az ágyneműjét, az ételeit, a hűtőjét, a még forró kályháját, a szőnyegbe taposták a frissen főtt ebédjét stb. Rendszeresen ez történik, és nem tud semmit tenni. A polgármesteri hivatal, a rendőrség, a polgárőrség próbálkozik, de nem lehetnek mindig ott.


Többen ugyanerre panaszkodtak a környékről, hozzájuk is 40-50-szer betörtek, csak talán annyival jobb a helyzetük, hogy ők még ketten vannak. De mindenki menekülne, csak nincs hova. A néni azért fordult a TV2-höz, hogy mentse ki valaki, mert nem bír ott tovább élni, a házat eladni nem lehet.


Az elkövetők a közelben élő cigányok közül kerülnek ki, többnyire gyerekkorúak, vagy fiatalok. Többször elkapták őket a rendőrök, de mivel nem büntethetők, vagy elenyésző a büntetés, folytatják tovább. A cigányokat is megkérdezték, de vagy közönyösen, vagy agresszíven elhárították a kérdést.



2012. ápr. 15. 20:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

ma 20:43

Már bocsika,de ez nem a Fidesz kormánynak köszönhető.Már az MSZP ideje alatt is mentek ilyen esetek.Lassan 10 éve zajlanak ilyen dolgok.

Pedig amikor én voltam gyerek,még véletlenül sem ütött ki,hogy van cigány osztálytársunk.Ő ugyanolyan diák volt mint bárki más(ráadásul a legjobb barátnőm is volt)


Én egy dologban tartom az egész rendszert hibásnak.Nem a Fideszt vagy MSZP-t vagy a munkáspártot ami régen volt,hanem a régi rendszert ahol minden egyes párt egyetértésben eltörölte a halálbüntetést.Ha ma lenne halálbüntetés Magyarországon,akkor a többi bűncselekmény is nagyobb büntetésekkel sújtanák.Lenne visszatartó erő..De így?? Röhögnek a rendszeren.

Őszinte leszek.Ha a fiamat bántaná valaki,én is simán kinyírnám az illetőt.Tudom,hogy 5 év múlva úgyis szabadulnék.

2012. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez a riport is Bagon készült, pár hónappal korábban:

http://www.youtube.com/watch?v=ezsIvFT0lIM

2012. ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:59

talán azért mert az állatok már régen sokkal többet érnek, mint egyes emberek..

2012. ápr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy nem ma kezdődött, de Orbán ígérte azt, hogy 2 hét alatt rendet tesznek. Mondta pl. egy kriminológus a tévéinterjúban, hogy ha már a gyereket nem lehet büntetni, akkor talán a szülőt kéne. Mert megszólalt egy-két szülő is, és cinikusan mondták, hogy ők nem tudnak semmiről.


Írta valaki, hogy nem olyan általános ez még az országban. Ennek örülök. Azért is kérdeztem, mert én egy pesti bérházban szerencsére nem tapasztalok ilyesmit. Csak hát eddig volt BAZ megye, most már Pest megye, aztán ha így haladunk, minket is elér.

2012. ápr. 15. 21:24
 15/31 anonim ***** válasza:
A régi rendszerben a cigányok rabszolgák voltak, akiket alacsony bérét lehetett csicskáztatni naphosszat a vasgyárakban és hasonló helyeken. Ilyen hely például Miskolc, Ózd és Bag is. Most, hogy megszűnt a komcsi ipar itt hagyta a szemetét.
2012. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
93%
Sajnos az ország azon részén ahol nagy a munkanélküliség a szegénység,egyre több a betörés és a lopás és nem csak cigányok lopnak.Szomorú,hogy ezeket nem lehet megfékezni.Úgy rosszak a törvények ahogy vannak,régen levágták a kezét annak aki lopott.Igaz ez manapság barbár módszernek tűnik de kitalálhatnának olyan büntetést aminek lenne visszatartó ereje.Én is nagyon sajnáltam a nénit.Olyan településen lakom ahol szintén sok a roma igaz nem a legszegényebb országrészben és elmondhatom,hogy nagyon jól megférünk cigányok és parasztok.Errefelé szinte mind dolgozott amíg volt sok gyár a közeli városban.most is próbálnak elhelyezkedni,vagy közmunkásként vagy napszámban tevékenykednek.Tiszták és ki is közösítik akik nem ilyenek,például egy nemrég idetelepített családot mert ők mocskosak és csak ülnek a köztéri padon.A falumbeliek nem lopnak sőt nagyon szégyenlenék,hogyha valaki közülük való ezt tenné és tudják őket vennék elő először ha valami eltűnne.Húsvétkor bál volt ahol mi voltunk a kisebbség de leírhatom,egy pohár sem törött el és verekedés sem volt.Tehát szerencsés régióban élek.
2012. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a youtubos videót, ez jó kiegészítés. Lehet, hogy a TV2 is innen vette az ötletet.
2012. ápr. 15. 21:28
 18/31 anonim ***** válasza:

""Nesze nektek Fidesz kormány."


Fogjuk már a fideszre ami a kommunisták hibája!"


Jobbikot akar a válaszoló, szerinte ők a megoldás mindenre.

2012. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"Ilyen hely például Miskolc, Ózd és Bag is"


Térképet láttál?!

Bag igencsak "arrébb" van Miskolctól!

2012. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Ötöske, nyugtass meg, hogy nem vagy ennyire hülye, és csak provokációnak szántad. Szerinted a tévékettő fizetett statisztákkal csinálta a riportot?
2012. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!