Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez a magyar valóság?

Ez a magyar valóság?

Figyelt kérdés

Én gyakorlatilag sose nézek TV2-őt, de ma este véletlenül rossz gombot nyomtam. Ment a tények, és ottmaradtam. Szörnyű dolgokat mutattak Bagról (Aszód mellett van). Egy egyedül élő idős asszony zokogva panaszkodott, hogy nem bír tovább élni. A "szomszédai" állandóan bejárkálnak hozzá, és mindenét elviszik, zaklatják, megalázzák, téglával dobálják az ablakát. Egyszer egy másodpercen múlott, hogy agyon nem csapták. Összesen 47-szer mentek be hozzá, és elvitték az edényeit, az ágyneműjét, az ételeit, a hűtőjét, a még forró kályháját, a szőnyegbe taposták a frissen főtt ebédjét stb. Rendszeresen ez történik, és nem tud semmit tenni. A polgármesteri hivatal, a rendőrség, a polgárőrség próbálkozik, de nem lehetnek mindig ott.


Többen ugyanerre panaszkodtak a környékről, hozzájuk is 40-50-szer betörtek, csak talán annyival jobb a helyzetük, hogy ők még ketten vannak. De mindenki menekülne, csak nincs hova. A néni azért fordult a TV2-höz, hogy mentse ki valaki, mert nem bír ott tovább élni, a házat eladni nem lehet.


Az elkövetők a közelben élő cigányok közül kerülnek ki, többnyire gyerekkorúak, vagy fiatalok. Többször elkapták őket a rendőrök, de mivel nem büntethetők, vagy elenyésző a büntetés, folytatják tovább. A cigányokat is megkérdezték, de vagy közönyösen, vagy agresszíven elhárították a kérdést.



2012. ápr. 15. 20:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell egyik oldalt sem szidni. Sajnos léteznek olyan nemzetközi egyezmények, amiket Magyarország is aláírt, ér elvárandó a betartásuk. Ennek egyik kiemelt része a kisebbségek védelme. Nos az, hogy ez a bizonyos kisebbség tagjainak többsége ilyen, arról senki sem tehet csak ők. Viszont a fent említett elvárások, íratok, megállapodások miatt, sokat tenni nem lehet, mert azonnal hangot adnak a külföldiek.

Én nem tudok megoldást a problémára.

2012. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Annak hogy intézetbe dugjanak egy kiskorú bűnözőt, semmi köze a kisebbségek védelméhez.
2012. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
51%
22-es. De azt te is tudod, hogy az intézetek sem megoldás semmire. Nincs megoldás. Természetesen egyet értek veled!
2012. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Na kedveseim ilyen az agyonszidott Kádár korszakban nem nagyon fordulhatott elő,vagy nagyon elvétve.Az ilyen tetveket akkor a rendőrök már az őrsön megnyomorították a rendőr bakancsal,így a genetikai korcsnak nem volt kedve a továbbiakban a "Juli néni" tanyájára belopózni.Kádár korszak ide,vagy oda,rend volt és fegyelem.
2012. ápr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
24-es, el kell ismernem, hogy igazad van. Mondjuk, a "genetikai korcs" megfogalmazással nem értek egyet, de azzal igen, hogy a hajdani rendőrségnek hatékonyabb módszerei voltak a bűnözők megfékezésére.
2012. ápr. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Döbbentemn néztem én is a műsort, szörnyű lehet így élni. A házaspárnak is iszonyú lehet, hogy nem hagyhatják el együtt a házat, éjjel-nappal őrködni kell egyiküknek, nem esne jól csak minden második éjjel aludni.

Olvastam egy fórumon, hogy már idegenek ajánlottak fel segítséget a néninek, sőt egy ember magához költöztetné, de kérdem én, mit csinál a néni 3 gyermeke, ők miért nem menekítik ki onnan, hiszen azt mondta, hogy felnevelt 3 gyermeket.

2012. ápr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Vajon látta-e Pintér úr, vagy egy-két kormánytag a riportot? Jó lenne ha megszólalnának ezügyben, hogy mit akarnak tenni.
2012. ápr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Nem láttam a riportot.Mivel nem élek Magyarországon így mondhatnám,hogy érint a cigányok által elkövetett sok aljasság.De végül is rájöttem valamire.Minden országnak megvan a maga kisebbsége akikkel másoknak gyűlik meg a baja.Angliában élek,egy kis városban.Itt is vannak hasonló gondok.PL: Nem is olyan régen betörtek a kollégámhoz úgy,hogy az egész család otthon volt.Mit tesz ilyenkor az ember? Védi a családját,gyermekét.A kollégám is ezt tette.Védte a 4 éves és a 7 hónapos kislányát.Elkapta az egyik kisebbségit,és a saját otthonában piszkosul megverte.A másik elrohant.A kollégám akit megvert fogva tartott addig amíg a rendőrök ki nem jöttek.Szerintetek mi történt??A rendőrök nem csak a betörőt vitték el,hanem a kollégámat is.Bent tartották pár órát majd hazaengedték.Hős volt a szemünkben,de mégis pár hónappal később ő kapott levelet,hogy a kedves betörő beperelte 8 napon túli sérülés miatti támadással.Megbüntették a kollégámat.Feltételest kapott.Az ok: Az első ütés önvédelem,és a betörő azt mondta,hogy az első pofon után menekülni akart.De nem engedte,hanem tovább püfölte.Ez miatt a további ütések már szándékosságot takart és nem önvédelmet.Hónapokig volt téma,hogy a saját otthonodban sem tudod megvédeni magad és családodat ha egy kisebbségi támad rád..Nem tudom a cigányok mennyire leleményesek,de itt kint Angliában az összes feka,és arab pontosan tudja milyen jogaik vannak,pontosan tudja milyen segélyek illetik meg..Pedig sokan az elemit sem végezték el.

Itt kint az angol kollégáim többsége 2 dologban látja a rendszer hibái. 1. hiba volt beengedni az országba minden jöttmentet(szerintük lehetett volna olyan szigorú a rendszer mint pl: Új-Zélandon).2. Eltörölték a halálbüntetést.


Csak megjegyzem.Az egyik jó barátom Amerikában él,és ő is panaszkodik a kisebbségekre..

2012. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
javítok* nem érint a cigányok....
2012. ápr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Nyugalom emberek!Nemsokára mi leszünk kisebbségben és akkor lesz jogunk visszaütni!
2012. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!