Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi változott meg? (cigány,...

Mi változott meg? (cigány, magyar)

Figyelt kérdés
Amikor általánosba jártam, az osztályban kb 3-4 cigány kisgyerek is járt. Soha nem néztük ki őket, együtt játszottunk, barátkoztunk velük. Azt sem tudtuk mi az a cigány. Számunkra ugyanolyan gyerekek voltak mint mi magyarok. A szülők sem lázongtak hogy ha cigány volt a gyereke osztálytársa. A cigány gyerekek nem alkottak klikkeket, sőt leginkább magyar barátaik voltak, akikkel iskola után is találkoztak. Suli után találkoztunk, és együtt játszottunk velük. Azóta eltelt elég sok év, és a világ teljesen megváltozott. A cigány gyerekeket is máshogy nevelik, (ha ugyan nevelik) de a magyar gyerekeket is. Beléjük némelyek bele nevelik a gyerekbe a cigánygyűlöletet. Mi változott, és miért? (akikkel együtt jártam suliba, ők egytől egyig féltek attól ha egyest vagy rossz jegyet kapnak, hogy otthon mit szólnak a szülei. Volt aki ha rossz jegyet kapott, megmondta hogy aznap nem jön le játszani, mert tanulnia kell, hogy kijavítsa a jegyét. Mi is segítettünk neki a tanulásban, kikérdeztük stb) Mi változott meg az emberekben? (A cigányokban és a magyarokban egyaránt)
2012. máj. 30. 07:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Az egésznek az az oka, hogy egyrészt elkezdték öket "segiteni", munka nélkül kaptak/kapnak pénzt, hogy nem legyenek hártányos helyzetben, ezért a feszültséget megnövelték a két nepcsoport közt. (Ez olyan, mint amikor egy szülö az egyik gyerekkel elkezd kivételezni, akkor garantált, hogy a másik meg fogja utálni ezt a gyereket). Másrészt idöközben mindenkinek romlott a helyzete, sokkal kevesebb a munkalehetöség, a fizetésböl élök a létminimum határán vannak, és igy még feltünöbb, hogy csak az egyik oldal kap kedvezményeket.
2012. máj. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Hol van ez a település?
2012. máj. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Egy Dunántúli városban. Ugyanakkor ahogy visszagondolok, akkor minden cigány szülőnek volt munkahelye, és max 2 gyerekük volt. Sőt az egyik cigány kislánynak testvére sem volt.
2012. máj. 30. 08:11
 4/25 A kérdező kommentje:
Még mielőtt valaki megkérdezné mikor volt: a 80-as évek vége, 90-es évek eleje.
2012. máj. 30. 08:15
 5/25 A kérdező kommentje:
Az egyiküknél voltam is. A szülei megkínáltak üdítővel, sütivel, sőt megkérdezték nem vagyok éhes? Mert enni is adtak volna. Szóval úgy viselkedtek ahogy jó házigazdához illik. Nem volt "cigányszag", se rendetlenség.
2012. máj. 30. 08:19
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a 90-es évek közepén voltam általános iskolás. Nekem is voltak cigány osztálytársaim, de az egyiket nagyon lenéztük, egy lány volt, de ő tényleg az a retek fajta volt, lopott, hazudott, pedig még csak általános iskolás volt.. A másikkal nem voltak különösebb gondok.

Manapság már nagyon elfajultak a cigányok. Épp reggel nézegettem ilyen cigányokkal kapcsolatos videókat YouTube-on. Loptak az egyik Tesco-ból, és az egyik cigány ilyet szólt h "a feleségem terhes, néha ellopok pár banánt, pár zsemlét, most ez akkora bűn, kinek hiányzik az a pár darab?" Hát a qrva *nyját. Fizesse ki ő is, úgy ahogy mások. A másik rokon egyből hozzá is tette, h hosszúak a hónapok, le kéne venni őket kevesebb napra, és több segélyt adni, mert éhen halnak. Megkérdezték dolgoznak-e. Természetesen nem, mert azt nem szeretnek... Akkor miről beszélünk.

Vagy elég ismerősöm példáját felhoznom. Leparkolt a bolt elé, h bemegy vásárolni (falusi kisbolt), a cigány odament hozzá, h oda ő akart parkolni, húzzon el gyorsan a sz*rjával, mert megkéseli különben...most ez is mi...

És ezt a sort lehetne folytatni. Na most ezek után még az ember legyen toleráns velük szemben? Vagy tanítsa arra a gyerekét h a cigány jó barát?

2012. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én nem Dunántúlon, hanem az alföldön jártam suliba akkoriban , felénk csak egy cigány család élt, de nagyon pedánsak voltak, csendes, normális család.A két gyerekükkel semmi baj nem volt, aranyos gyerekek voltak.Tiszták, jó tanulók.Anyu néha eljárt hozzájuk is, mindig csomagokkal jött onnan haza, mert nem engedték volna el üres kézzel, kávét, sütit, kolbászt, ilyesmit ajándékoztak neki.Nem nézték ki őket a faluban.

Akkoriban nem volt ennyi sznob és nem volt annyira lehetetlen a megélhetés.Most még a magyar is nehezen él, nehezen talál munkát, a finnyás munkáltatónak pedig a cigány végképp nem kell, tehát nincs nagyon mit csodálkozni rajta, ha némelyik lopásra vetemedik.

Annak idején az összetartásra neveltek minket az iskolában .

2012. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
miközben a munkalehetőségek lecsökkentek a torz szociális ellátási rendszer miatt (amit korábbi válaszoló is említett) olyanok kezdtek demográfiai terjeszkedésbe akik nem tudnak/akarnak beilleszkedni a társadalomba. ez nem származástól függő dolog, minden népből (statisztikailag) a "legalja" a legszaporább, a nevelést/kultúrát alapvetően otthonról hozza az ember, a szaporodó rossz tapasztalatok és a csökkenő életszínvonal pedig erősítik az előítéleteket
2012. máj. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A "magyar" ciganyokkal nincs es nem is volt gond, mindig dolgoztak (valyogvetok voltak, drotosok, kubikusok) de sajnos a 60-as evekben az oroszoktol kaptunk majdnem 200 ezer ciganyt. onnan kiraktak oket.

Es sajnos ezek ma sokkal tobben vannak. Soha nem dolgoztak ez elmult 300 evben es a kulturajuk is teljesen mas. Amikor bejottek akkor egy helyen laktak, ahova telepitettek oket (lakotelepeken, de feltuzeltek a parkettat) azota minden telepulesen megtalalhatoak.

Sajnos teljesen mas a "kulturajuk" es a 80-as 90-es evek asszimilacios programjai siman lepattantak roluk. Veluk van problema

2012. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Idén év elején vártam a buszt a megállóban. Odajött hozzám egy cigány, és pénzt kért. Mondtam neki hogy a munkaügyiből jövök, mert munkanélküli vagyok. Elnézést kért, és továbbment.
2012. máj. 30. 09:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!