Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Antifasiszta és ellenálló...

Antifasiszta és ellenálló akarok lenni! Hogyan harcolhatok a nácik ellen?

Figyelt kérdés

2012. jún. 13. 17:11
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:

szóval azért hadd ne kelljen tapsikolnunk a zsidók jogfosztását és társadalomból való kiszorítását intézményesítő (zsidótörvények), több tízezer zsidó életéért közvetlenül (munkaszolgálat, Kamjanec-Pogyilszkij mészárlás), több százezer zsidó életéért pedig közvetve felelős Horthy kormányzó úr személyének, hogy de Szálasinál még mindig jobb volt - ja, nem volt elvakult, mint Szálasi, de a saját politikai pozíciója erősítéséért/megtartásáért több zsidó haláláért felelős, mint Szálasi, aki meggyőzödésből cselekedett.

Erre pedig nem túl jó kifogás, hogy de hát "vonakodva" tette mindezt.

2012. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek a melegházasságokról? Szerintem diszkriminatív, hogy az emberek nem házasodhatnak azzal, akivel akarnak.
2012. jún. 25. 14:45
 23/54 anonim ***** válasza:
0%
Akkor beszéljünk a nők többezer éves jogfosztottságáról és több millió nő haláláról az évszázadok alatt. És arról, hogy a mai napig "szépnek, okosnak meg szajhának kell lenni" És mióta szavazhatunk, a mai napig meghalnak nők csak azért mert nők és gyengébbek a férjüknél. Tudom vagy az arab országokban még a mai napig elnyomott nőkről. De tudom mivel nem csak zsidók ez nem számít, de a felmenő női rokonaim szenvedései után nem fizet az összes állam kárpótlást életem végéig. A kommunizmust persze megint el lehet felejteni, hiszen abban sok zsidó ember volt érdekelt, tehát az nem is volt elnyomó, diktatórikus és több millió ártatlan ember vesztét sem okozta. Nem azzal van mondom a baj, hogy a zsidóknak nincs veszteségük, csak nem kéne már úgy csinálni mintha csak nekik lett volna.
2012. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
0%
Kádár János miért érdemelt tisztességes temetést? Egy független parlamenti képviselő aki a Nyilasok előtt lett képviselő és nem volt párt tag, de író az volt. Még ha nem is állt fel, mikor kellett volna a székéből azért még el lehet temetni. Vagy akkor mai politikusok sem érdemelnek majd helyet a temetőben, mert nem mondtak le miniszterelnökségükről időben??
2012. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
0%
Én azt olvastam, hogy a fehér terornak Horthy vetett véget.. De persze nem voltam ott. De gondolom Te se. Nem mondtam, hogy hagyátok ha bántanak és pont nem érdekel, hogy lenácizól vagy sem, mert nem ettől lesz igaz, hanem arról beszéltem, hogy átestek a ló túloldalára és pont azt generáljátok, hogy az emberek besokalnak az álandó szerintem indokolatlan és régen nem létező probléma hajtogatásától. És bármi is történt veletek, nincs jogotok népírtásra még nektek sem. És kösz, hogy felvilágosítottál, hogy Szálasi jobb ember volt, mint Horty mert eddig annyira lenéztem, hogy még arra sem méltattam, hogy egy mondatot is olvassak róla. Én marha Horthyról egy könyvet is elolvastam. Horthy szerintem addig próbálta húzni míg lehetett nem csak zsidó magyarokat nem tudott végül megvédeni, de kénytelen volt a Don-kanyarba elküldeni a meghalni más honfitársait is. A zsidók módszereivel nem értett egyett, de a nácik megoldásával legalább annyira nem. De biztos Te másképpen tudod. Talán neked van igazad. Ez a múlt, és már senki nem gondolkodik úgy. A jelen pedig az, hogy háborús bűnöket ma Amerika és Izrael követ el. De persze ez gonodlom szintén nem igaz. Szerintem Horthy hazafi volt jó vezető egy rémes korszakban bár hibákat is elkövetett, de nem volt választása. De Ő legalább nem fizetett azért, hogy az öreg és beteg zsidókat is deportálják, mint szlovákia és ebben az országban nem voltak haláltáborok, de volt Horty. Szálasi meg egy hibbant náci bérenc.. A zsidók pedig akkor voltak magyarok amikor trianonnál magyarnak vallották magukat. Amikor az ország javára tevékenykettek építészként, politikusként, tudósként stb. Ma nem ez az ország a lényeg csak az, hogy az legyen amit Ti akartok és ezért még nemzetközi konfliktusba is kevertek minket. Mélységesen szégyelném magam azért is, hogy őseim szenvedéséből élek és azért mert elárulom a hazámat ahová születtem és ahol valójában nem üldöz a kutya sem is nincs kevesebb jogom a többinél.
2012. jún. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:

"Nem mondtam, hogy hagyátok ha bántanak és pont nem érdekel, hogy lenácizól vagy sem, mert nem ettől lesz igaz, hanem arról beszéltem, hogy átestek a ló túloldalára és pont azt generáljátok, hogy az emberek besokalnak az álandó szerintem indokolatlan és régen nem létező probléma hajtogatásától."


ez gyönyörűen hangzik, hogy az egész probléma igaziból csak öngenerált, amolyan igazi jólhangzó bölcsész értelmiségi duma, még csajozni is biztos jól lehet vele, annyire szépen hangzik, csak az az "aprócska" probléma van vele, hogy mind a történelem, mind a hétköznapi tapasztalatok ezt csúnyán cáfolják.


---------------


"És bármi is történt veletek, nincs jogotok népírtásra még nektek sem. "


ez pl. egy remek példa, felteszem a palesztin helyzetről beszélsz - arról a palesztin helyzetről, amiről ezek alapján igen nagy biztonsággal tudom állítani, hogy életedben nem néztél komolyabban utána, amiről valószínűleg igaziból semmit sem tudsz, nagy valószínűséggel a vaktérképen nem tudnád elhelyezni a területet, nem hogy a konfliktus történelmével, politikai körülményeivel tisztában lennél - és mégis népírtásról dumálsz, egy olyan több, mint 60 éve tartó fegyveres konfliktus esetén, aminél ezalatt a több, mint 60 év alatt mindkét oldal civil és katonai áldozatait is beleszámítva jön össze kb. annyi áldozat, mint amennyi pl. a mexikói drogháborúban egy év alatt van...

Vagy mondjuk ami töredéke annyi áldozattal járt, mint a kurd-török konfliktusnak, ami rengeteg szempontból tök ugyanolyan, mint az izraeli-palesztin konfliktus (csak sokszorta véresebb), és amiről mégse beszél senki, hogy jaj, népirtás folyik, nem pedig konfliktus. Milyen érdekes...


Érdekes módon csak egy konfliktus van, ami így ennyire benne van a köztudatban, amiről mindenki egyfolytában megnyilatkozik, mégha jellemzően annyi háttértudásuk sincs van róla, mint a kvantumfizika matematikai hátteréről.


Nah vajh miért is pont ez az egy, igaziból meglehetősen kicsi konfliktus az, ami ennyire divat téma?

A geopolitikai fontossága miatt? Ugyan, a témában állástfoglaló emberkék zömében a kontinenst esetleg, ha meg tudnák mondani, nem hogy a geopolitikai környezetetről két értelmes mondatot össze tudnának rakni (vagy egyáltalán érdekelné őket).


Az egész azért van ennyire köztudatban, és azért van ennyire felfújva, mert zsidók meg Izrael van benne - a kurdok szegények nem ilyen divatosak, róluk nem is beszél soha senki.


És nagyon nem a zsidók meg az izraeliek teszik ezt divat témává, az izraeliek lennének a legboldogabbak, ha a sok tudatlanul hülyeségeket összehordó nagyokos lekattanna végre a témáról, és nem lenne össznépi sport tudatlanul hülyeségeket benyőgni a témában.


íme a remek példa, hogy nem kell a zsidóknak felhozni semmit ahhoz, hogy "kiemelt figyelmet" kapjanak.



Ajánlom neked, hogy legközelebb, amikor olyan nagyszavakkal kezdesz el dobálozni, mint népírtás, inkább tájékozódj előtte, mert ezzel pont az én állításaimat erősíted.


Néhány napig most úgyse leszek, szóval nyugodtan szándd rá az időt.

2012. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 Magyar huszár válasza:
0%

Akárhogy csűrőd-csavarod "barátom",aki egy picit is tud olvasni a soraid között,átlát a szitán! Ja,a Mexikói drogháború,és a kurd kérdés szentesíti a tetteiteket?

Szóval ha én 10 éven keresztül,évente egy embert megölök,később a számonkérésnél majd mondhatom azt,hogy ennyien egy perc alatt meghalnak autóbalesetben? És nem fogom érteni,miért néznek csúnyán rám! A lényeg az,hogy nagyon elszaladt veletek a ló,ideje lenne lassítani,még ha ezt a talmud tiltja is nektek! Már a világ a tietek,mi kell még?

2012. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:

"Szóval ha én 10 éven keresztül,évente egy embert megölök,később a számonkérésnél majd mondhatom azt,hogy ennyien egy perc alatt meghalnak autóbalesetben?"


ott egy fegyveres konfliktus megy a két fél között, amit nagyon gáz csúsztatás megpróbálni ahhoz hasonlítgatni, hogy valaki csak úgy gyilkolászik, és akkor az hogyan viszonyul az autóbalesetekhez -ja, ez a kettő sehogy, mint ahogy az izraeli-palesztin konfliktushoz is sehogy.


Ez a tipikus példa arra, amikor már bármilyen izzadságszagúan is, de muszáj kihozni, hogy szemét zsidók...



egy fegyveres konfliktust max más fegyveres konfliktusokkal lehet összehasonlítani, hogy azt lássuk, hogy valóban műfajában durva-e a dolog, hogy ebből következően a résztvevő erősebb fél tényleg olyan brutális, mint ahogy azt divat mostanában prédikálni- és azt látjuk, hogy nagyon nem ez a helyzet, hanem pont az ellenkezője.


Mégis irdatlan módon felkapott, najh vajon miért?

2012. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:
Azért amit az izraeliek csinálnak a palesztinokkal, az sajnos a náci megoldásokat tükrözi: koncentrációs táborok, menekültek ezrei. Arról nem is beszélve, hogy Izraelben a szélsőjobb és a vallási alapon működő pártok is a kormánykoalícióban vannak. :(
2012. jún. 30. 12:18
 30/54 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem amíg itt, Magyarországon azok ülnek a parlamentben, akik, addig elég érdekes más országokat a politikusaik alapján megítélni.
2012. júl. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!