Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Antifasiszta és ellenálló...

Antifasiszta és ellenálló akarok lenni! Hogyan harcolhatok a nácik ellen?

Figyelt kérdés

2012. jún. 13. 17:11
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

Kedves 67%-os válaszoló, kérlek ne hasonlítsd hozzám a kérdezőt :)


Egy bölcsész

2012. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

"Izraelbe csak az a bevándorló kap állampolgárságot, akinek legalább az anyja zsidó volt."

Tévedsz.

Nem csak itt, de ez már nagyon szúrta a szemem.

De folytassátok csak nyugodtan, alapvetően roppant szórakoztatónak tartom, ebben a kánikulában egy hideg fröccs mellett kimondottan üdítő ez a nem is tudom minek nevezzem (hőzöngés?).

2012. júl. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:

> Tévedsz.


[link]

2012. júl. 2. 18:51
 44/54 anonim ***** válasza:

Kérlek, ismerem a visszatérési törvényt, de az csupán azt mondja ki, hogy minden zsidónak joga van Izraelben letelepedni és ott állampolgárságot kapni.

Egyébként lejjebb definiálva van, hogy ki számít zsidónak:

"For the purposes of this Law, "Jew" means a person who was born of a Jewish mother or has become converted to Judaism and who is not a member of another religion."


És természetesen nem kizárólagosan így szerezhető állampolgárság, ezt nem tudom, ki mondta neked.

[link]

2012. júl. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

Mivel Izrael a 67-es határok mögül rengeteg palesztint üldözött el, így ott nagyon kevés arab többségű terület van, magyarul a Ciszjordániában található illegális zsidó települések és a 67-es határok mögötti arab többségtű területek "cserélje" csak legitimálná a megszállt területek elrablását hiszen minimális területi vesztességért óriási ciszjordániai területeket kapnának, nem mellesleg apró, egymással nem kapcsolódó enklávékra osztanák a majdani palesztin államot.

Kivonhatjuk, attól még igazságtalan a megoldásuk. "


??

Mi van?? Szóval Izraelnek zsidók területeket kéne átadnia, mert ... mert csak, lényegében??

'47ben, a terület függetlenedésekor az ENSZ letett az asztalra egy békés felosztási javaslat , hogy lényegében a zömében arab lakta területekből egy új arab ország alakul, a zömében zsidók által lakott terülleteken pedig egy zsidó állam. Ezt a javaslatot a zsidók lefogadták, az arabok nem - mondván többen vannak, inkább erővel döntik el a kérdést. Szívük joga volt nem elfogadni az ENSZes javaslatot, és azt mondani, hogy akkor erősebb kutya jogán megy majd a felosztás - ők akarták így, megkapták, de akkor utána már nincs semmi jogalapjuk visszasírni a 47es felsoztási tervet, mert azt pont ők vetették el. Ezt bukták 60 évvel ezelőtt, ez a hajó már elment.

Arról nem is beszléve, hogy bár erről nem divat mesélni, de nem csak arab menekültek voltak a 48-49es háború kapcsán: ugyanekkora nagyságrendű zsidó menekült meg Izraelbe érkezett a környező arab országokból az azokban fellángoló zsidóellenes attroctások elől, akik becslések szerint kb. 4 Izraelnyi földtulajdont hagytak hátra.. szóval ha a területek visszaadásáról van szó, akkor ugyanilyen alapon ezek is visszajárnának. Tessék leboltolni az arab tesókkal.



-------------------


"

> Kíváncsian várom, melyek azok a konkrét intézkedések, amiket a vallásos párt hatására hoztak, és szerinted gázosak.


A puszta jelenlétük az. Európában (Magyarországon kívül) hol vannak vallási pártok? Sehol"


EZ két dolog miatt is gáz válasz: egyrészt nem válaszolsz a kérdésemre, hanem nagyon gyengén és szánalmasan próbálsz kibújni alóla. Kínos.

A másik meg: csak googliba kellett volna beírni okoska, de neked még ez is meghaladta a képességeidet, hogy ezt megted, mielőtt dumálsz:

[link]


opsz, opsz...


külön európai szintű tömörülése is van a kereszténydemokrata pártoknak:

[link]


MÉg inkább opssz, opsz..


És tényleg az a szép, hogy egy ilyet nem voltál képes a gugliba fél perc alatt megnézni, helyette inkább nagy elánnal elkezdtél hülyeségeket dumálni.

És az izraeli témában is ugyanilyen totál felkészületlenül ontod a hülyeségeket.


----------------------


"

> Aha. Szóval azt elegánsan kihagytuk, hogy hogyan is alakult ki az egész helyzet


Aha. Szóval azt elegánsan kihagytuk, hogy hogyan is alakult ki az egész helyzet a kezdetektől: a zsidók folyamatosan, bevándorlóként érkeztek Palesztinába a 19. század végétől, ahol pár ortodox zsidó közösségtől eltekintve (akik a mai napig nem támogatják Izrael államot, hiszen hitük szerint csak a messiás vezetheti vissza a népet Izraelbe. ) nem volt őslakos zsidó lakosság. Ezek után a zsidók elkezdték követelni saját államukat, többek között egy vallási (!) könyv alapján. Ez olyasmi, mintha a magyarok a Gesta Hungarorumra hivatkozva követelnék a magyar őshazát - jogi nonszensz. Vagy akár a z Egyesült Királyságba bevándorló pakisztániak is kialakíthatnák a saját államukat, követelve egész Nagy-Britannia területét, ha esetleg találnak valami vallási elöljárót, akinek a szavai "jogalapot" adnak erre. Nevetséges, a zsidó lobbi nélkül soha nem sikerülhetett volna. "


ajaj, újabb csúfos csúsztatások és gázos hasonlatok.

A magyarok azért nem követelhetnék vissza a Magna Hungariat (a Gesta Hungarorum az más cucc, szezont a fazonnal már megint), mert egyrészt már nem élnek ott, másrészt azon a területen léteznek országok. A pakisztániak dettó azért nem követelhetnék Nagy-Britanniát, mert ott vannak már létező országok.

Izrael viszont nem így alakult. Ott nem volt már létező ország, hanem egy brit mandátumterület volt, ami ’48ben függetlenedett, és ahol ugyanaz történt, mint a többi függetlenedő volt gyarmat-/mandátumterületen: megpróbálták békésen felosztani az ott élő főbb csoportok között: esetünkben az arabok és a zsidók között, akik ekkorra már a terület lakosságának 1/3át adták, jelentős zömében zsidók lakta területekkel. Szintén nem egyedülálló módon ez a békés felosztás nem jött össze (az arabok nem akarták), így háború lett, amit a zsidók nyertek, így meg tudták alakítani az államukat. Ha vesztettek volna, akkor meg nem lenne Izrael, hanem az a terület valamilyen formában szét lenne osztva Szíria, Jordánia és Egyiptom között. De nyertek, így lett Izrael.

Tehát nagyon gázok a példáid. Korrekt példa az pl. pont Pakisztán lenne, akik ugyanilyen körülmények között (azaz sokkal véresebb körülmények között) alapították meg az államukat, csak ők valahogy megint nem olyan divattéma…


Egyébként csak így a végére, hogy még egy hülyeségedre kitérjek a válaszod ezen részében: az az ultraortodox csoport, akikről írsz, a Neturei Karta nevezetesen, azok nagyon nem azok a zsidók, akik ott éltek korábban, hanem jellemzően kivándorolt magyarok és leszármazottaik…


„Aha, értem. Szóval az, ahogy a zsidók kivívták a függetlenséget - terrortámadásokkal (Irgun és társai), az rendben van. Én tudom, hogy az erőszak nem igazol erőszakot, de a zsidó terroristák által elkövetett terrorrobbantások végül meghozták az eredményt: Izrael független állam lett. Véleménynem szerint a Hámász is ebben bízik.”


Az Irgun és társai brit KATONÁKAT támadtak. A Hamasz meg jellemzően CIVILEKET célozz. Nagyon nem ugyanaz a kettő, és elég kínos(most nagyon finoman fogalmaztam) ezt a kettőt összemosni, nem állít ki jó bizonyítványt (ismét nagyon finoman fogalmaztam) az illetőről, aki ezt teszi.

Emellett már korábban leírtam: a Hamasz nyíltan felvállalja, hogy nem az önálló állam az elsődleges célja, hanem Izrael elpusztítása, mert a zsidók elleni háborút a szent dzsihád első állomásának tartják, ahogyan az bizonyos muszlim próféciákban is szerepel, és ez a bizonyos prófécia benne van a Hamasz alapchartájában. Szóval ők nem azért támadják a civil lakosságot, mert akkor hátha Izrael leül velük tárgyalni: ők nem hajlandók leülni békéről tárgyalni, ez nylítan fel is vállalják, szóval megint az van, hogy sz@rt se tudsz, de ez nem zavar, hogy hülyeségekkel gyere. A Hamasz azért csinálja a támadásait, mert ha nem tenné, akkor megalkuvónak bélyegeznék, és a szent háború ideológia mentén toborzott és fanatizált fegyveresei elhagynák, vagy akár ellenük is fordulnának.

Hát igen, ezek a geopolitikai cuccok már csak ilyenek, picit összetettebbek az ok-okozati viszonyok, mint hogy csúúúnya izraeli bácsik lövik szegéééény palesztin bácsikat, akik csak saját országot szeretnének…


> A genfi egyezmény megszállt területekre vonatkozik, tehát a nemzetközi jog szerint azokat valakitől meg kellett hódítani.


Hú, te valami jogászprofesszor vagy? Milyen kár, hogy a nemzetközi jog interpretációját nem rád, hanem az ENSZ-re bízták. A 446-os ENSZ BT határozat mond neked valamit”


Nem én vagyok az, hanem a jogászprofesszorok, akiknek a véleményét idéztem. Amúgy megjegyzem, az ENSZ BT sem bírói szerv, szóval az sem bírósági döntést hoz, hanem egy határozatot, ami jogi értelemben amúgy értelmezhetetlen, hogy micsoda, mert az ENSZ alapokmányában egyszerűen nincs definiálva, mit is jelent ez a szó: óhajt. sóhajt, véleményt, ajánlást, felszólítást. Az, hogy az ENSZ hozz egy határozatot, az jogi kérdés eldöntése szempontjából annyiban több, mint ha én mondanék valami vélrményt (hiszen egyikünk sem nemzetközi bírósági szerv), hogy az ENSZnek a kölcsönös szerződések révén van hozzá joga, hogy ezt a véleményét akár egy s.ggberúgással is megerősítse.

De attól még a tények tények maradnak: 48 és 67 között Ciszjordániának nem volt nemzetközileg elismert tulajdonosa. Ha ezt cáfolni tudod, akkor hajrá.


> Amíg viszont így van, addig ismételten "érdekes" Izraelre mutogatni, hogy miért nincs a palesztinoknak saját államuk


Izrael egyértelműen igényt tart Ciszjordániára és Kelet-Jeruzsálemre, mégpedig az arab lakosság nélkül.”


Ember, basszus, ha már magadtól nem vagy képes utánanézni a dolgoknak, mielőtt hülyeségeket hordassz össze, akkor legalább annak néztél volna utána, amit beírtam.

Mind majd egész Ciszjordániát, mind Kelet-Jeruzsálemet konkrétan felajánlották a paleszitn vezetésnek a saját államukhoz. Nézz már utána te szerencsétlen, mert ha először írod ezt, akkor még azt mondom, hogy csak tudatlan vagy, és leírom, hogy hogy is van, nézz csak utána. De ha utána is ugyanazt a sületlenséget nyomod, akkor már viszont kénytelen vagyok azt mondani, hogy tudatosan hazudsz, vagy szándékosan nem vagy hajlandó utánanézni, ami lényegét tekintve ugyanaz


„Ha a palesztinok nem akarnának önálló államot, akkor egyrészt nem kiáltották volna ki azt 1988-ban, illetve nem fordultak volna az ENSZ-hez tavaly a tagjelöltség érdekében”


Ha a paleszitn vezetés bármikor is komoylan saját államot akart volna, akkor már régen lenne. Akkor nem teljesítették volna a békefolyamatok rájuk eső részét, ami a feltétele lett volna a további ciszjorádniai területekről való kivonulásnak, akkor nem álltak volna fel azonnal az asztal mellől Camp Davidban, és akkor pl. nem vágják haza a béketárgyalásokat azzal, hogy az ENSZ elé viszik a dolgot, amiről őgyis tudták, hogy nem fog átmenni az USA mellett. Arról nem is beszélve, hogy ha komolyan gondolták volna, akkor talán az ENSZes kérvény hivatalos palesztin oldalán nem olyan logó szerepelt volna, ami egész Izraelt palesztin államként ábrázolja…

Ahhoz, hogy ott két egymás mellett élő államot létre lehessen hozni, rengeteg kérdést kell tisztázni, köztük a pontos felosztását a területeknek, az erőforrások megosztását és talán legfontosabb. a biztonság kérdését, hogy mi fogja garantálni, hogy ha Izrael teljesen kivonul Ciszjordániából, akkor nem kezdik el onnan lőni (a terület adottságai miatt még csak modern fegyverek sem kellenek, hogy onnan védhetetlenül tudják támadni az izraeli nagyvárosokat, szóval elég alaposan ki kell ezt a részt dolgozni). Na most az van, hogy a békefolyamatok eddig még abba a szakaszba nem jutottak le, hogy ezekről a kérdésekről érdemben lehessen tárgyalni, mert a mindenkori paelsztin vezetés ez alól mindig visszatáncolt, most éppen azzal, hogy ezek megtárgyalása helyett beadta az ENSZ indítványt, majd egységkormányra léptek azzal a Hamasszal, amelyik nyíltan elvet mindenféle béketárgyalást Izraellel.

Természetesen a maguk szempontjából teljesen logikus, hogy miért ezt csinálják, mert az érdemi béketárgyalások és főleg egy megállapodás és önálló állam az nagyon könnyen a hatalmuk végét jelentené.

Csak ez most megint az, hogy ja, ez ilyen összetett dolog? Amihez talán tisztában kéne lenni a körülményekkel, a történelemmel, hogy hogyan alalkultak ki ezek a dolgok? Hát nem sz@rjuk le ezt az egészet, minek az, inkább irkáljunk csak hasból f@szságokat...


„Ez tényleg annyira szánalmas, hogy egy ilyet erőszakos, rasszista országot védesz. Izraelbe csak az a bevándorló kap állampolgárságot, akinek legalább az anyja zsidó volt. Külön bizottság van annak eldöntésére. Ez maga a megtestesült rasszizmus és faji alapú kirekesztés, szegregáció.”


Mond te szerencsétlen, tényleg nem zavar, hogy már a sokadik baromsággal jössz itt, ami egyszerűen nem igaz, és ha életedben vetted volna a fáradtságot, hogy utánanézzél, akkor ezzel te is tisztában lennél? Kicsit sem zavar, hogy oldalakon keresztül kell javítani a tudatlan hülyeségeidet, amiket összehordassz? Kicsit sem érzed kínosnak?

Ez a fenti cucc már megint nem igaz. Akinek legalább az egyik nagyszülője zsidó (tehát még ezt se sikerült helyesen eltalálni, te…), és nem körözik más országok, az automatikusan megkapja az állampolgárságot, ha kérvényezi. Akinek nem, az ugyanolyan feltételek mellett kaphatja meg, mint bármely más országban: ott kell élni kellő ideig, meg valami állampolgári ismeretek vizsgát letenni.

Be írsz egy f@szságot, majd erre fel elkezdesz rasszistázni, szegregációról meg faji alapú kirekesztésről hadoválni.


Tudod mi ez? Ez maga a megtestesül hülyeség, és a nemtörődöm tudatlanságon alapuló hülyeség és suttyóság.

Ugyanis úgy ilyen vádakat összehordani, hogy fingod nincs dolgokról, de ez nem is érdekel, az bizony suttyóság.

2012. júl. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%

41-es


"Kedves 67%-os válaszoló, kérlek ne hasonlítsd hozzám a kérdezőt :)


Egy bölcsész"


:)

Tudod, mint a bogár meg a rovar.


nem minden bölcsész hadovál össze tudatlanul mindenféle baromságot, mert jaj de jól hangzik, de a tudatlanul baromságokat összehordó okostónik zöme bölcsész...

2012. júl. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%
egyébként most nézegettem, hogy amikor a görögöknél voltak bevándorlók elleni támadások, akkor volt-e valami nemzetközi felzúdulás, éd eddig nem igazán találtam. De a korábbi olasz esetek kapcsán se nagyon.
2012. júl. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:

Na látom megjött a náci erősítés.


[link]

2012. júl. 3. 13:53
 49/54 anonim ***** válasza:
Náci erősítésé alatt engem értesz? Mert akkor nagyon el vagy tévedve :D De ez jó, nácinak még sose néztek :D
2012. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 Magyar huszár válasza:

Miért van az,ha valakinek nem tetszenek a zsidók tettei,legyen az bármi,az rögtön nácinak van titulálva??

Ha valaki nem szereti a lovakat,az biztos vágóhídon dolgozik!?

Nekem elég sok tapasztalatom van zsidó emberekkel,akárhol dolgoztam,ott voltak. Ismerek olyat,aki becsületére válna sok magyarnak,mert nagyszerű ember,jószívű és távol áll tőle minden,amit a zsidókkal "dogmatizálnak"! De ismerek ilyen cigányokat is. Ez nem változtat nagy általánosságban semmin,mert a százalékok arányát tekintve elenyésző! És hozzá teszem hogy a fent említett pozitív példák, a saját "fajtájukat" is megvetik,és elhatárolódnak tőlük! Nekem elég amit tapasztalok,és látok,ahhoz hogy ne kedveljem őket! És távolról sem vagyok náci,mert meggyőződésem hogy semmi sem ártott annyit Magyarországnak mint a nemzetiszocializmus, und Németország! Talán csak a Habsburgok,de most azt hagyjuk.

2012. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!