Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz a sorsa a határon...

Mi lesz a sorsa a határon túli magyaroknak? Fel fognak oldódni, asszimilálódni fognk az adott országban idővel?

Figyelt kérdés

MOndjuk 100-200 év múlva.

Vagy ők is elvándolornak a jobb megélhetés miatt más országokba. Nem kimondotan Magyaországra.

Szomorú,de szerintem csak kevesebben lesznek.

Amíg rosszul megy és "üldözik",hátrányosan különböztetik meg őket még összetartnak ,de a jólét lazít ezen és könnyebb beolvadni. Az elfogadás ezt elősegíti.

Rosszul látom?



2012. jún. 21. 12:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Ott is van elvándorlás.Romániában főleg.


Az Ausztriai részhez csatolt részen a többség magyar asszimilálódott.Nagyon kevesen beszélnek ott már magyarul.

2012. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egész biztos, hogy asszimilálódnak, ez nem is kérdéses. Kivéve, ha valami iszonyat nagy kavarodás lesz itt Európában , határmódosításokkal, vérfürdővel, miegymás. Másképp nem változik semmi.
2012. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a székelyek nem terveznek asszimilálódni.
2012. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Akárhogy is nézzük, idővel asszimilálódni fog a többség.

Nekem sok ismerősöm van, akik határon túlról költöztek Magyarországra (és ki tudja hány megy a világ más szegleteibe)...visszaköltözni nagyon nem fognak, vagy ha mégis, csak öregkorukra...na most, a gyermekeik már itt fognak felnőni (ha lesznek), és Magyarországot fogják a hazájuknak tekinteki, tehát ők már többségükben, nem fognak a határon túlra visszaköltözni....

Vegyes házasságok mindig lesznek...tehát ezzel is csökken majd a határon túliak száma...na meg jó pár szüő, úgy fogja látni, hogy minek tanuljon a gyerek magyart, ha az ország hivatalos nyelve más...azzal jobban érvényesülhet...

Ha vannak is magyar "szigetek" valahol, oda is be fog idővel szivárogni a többségi nemzet...azaz megkezdődik a feloldódás...

Eltűnni lehet, hogy nem fognak a magyarok, de nagyon le fog csökkeni a számuk, az szinte biztos...

És itt még olyan tényezőket nem vettünk figyelembe, hogy hány magyar gyermek fog születni...azaz, lesz-e "utánptólás"...halálozások száma, elöregedés...öngyilkosságok stb.

2012. jún. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Vajdaságban tuti beolvadás lesz.Már most rengeteg a vegyes házasság és bizony sokan nem tanitják meg a gyereket magyarul.Az ismerőseim közül a lányok 80%ban nem magyarhoz mentek férjhez,lehet hogy magyarul beszél de nem magyar.Az én férjem például félig horvát,én magyar vagyok,magyarul beszélünk és a gyerekünk is magyar,de a korosztályomból egyre kevesebben vannak igy,inkább választják a szerb nyelvet.
2012. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A székelyek egy viszonylag egységes tömböt alkotnak. A legtovább ők fognak talán megmaradni.


Köszönöm mindenkinek a kultúrált hozzászólást.

2012. jún. 22. 17:35
 7/19 Waff ***** válasza:
0%
Aki a vajdasági vegyes házzaságokról irt,az elég jól el van tévedve.Vannak vegyes házasságok,de szinte elenyésző számba.Mivel onnan származom ezt tudom,pl egy falubéli ismerőseim(vegyesházasok) a gyermeküket matyar nyelvű iskolai tagozatra iratták,és matyar barátai vannak,tehát inkább mondható a nemzetisége matyarnak.De van persze ennek elenkező eset is.Összeségbe nézve azonban még nagyon sok idő(nem 100-200 év) hanem sokkal több kell h elteljen h valami változzon és ez nem biztos h az asszimilálódást jelenti.
2012. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Ez legyen az ők problémáik. Nem csak elvándorolnak, hanem ott is kevés a gyerek. Pár év és itt is a kínai romák lesznek túlsúlyban. Úgy hogy nem csak a erdélyiek fogynak asszimilálódnak, hanem mi is. Egyre több magyar anyánál látok ferde szemű gyereket
2012. júl. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Vérmagyar ***** válasza:

Nekem lenne egy szemléltető kérdésem. A magyarok közül hányan gyakorolják aktívan a saját népük ősi vagy népszokásait?

Ha belegondolsz ugyan az a folyamat ment végbe, csak nem a határok változtak, hanem a domináns kultúra lett más a globalizáció miatt. De elmondható ez bármelyik népcsoportra, a tradicionális értékek elvesző félben vannak, csak múzeumokban őrzik őket vagy még ott sem. A határon túli magyarok is fel fogják venni az ottani emberek szokásait, és előbb vagy utóbb már csak páran fogják ismerni az eredeti nyelvüket, sőt keverednek is majd és keveredtek is már a szlovákokkal, a románokkal a szlovénekkel stb...

2012. júl. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha a TENDENCIÁKAT nézzük, 100% asszimiláció.

200 év múlva az is kérdéses, hogy lesz-e egyáltalán magyar ember a világon.

2012. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!