Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jogászok dolgozhatnak külföldön?

Jogászok dolgozhatnak külföldön?

Figyelt kérdés

UGy gondoltam hogy kint végzi el az egyetemet.

Még régebben oylat olvastam hogy ök csak a saját országukban dolgozhatnak.


2012. júl. 10. 07:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ott dolgozhatnak, ahol alkalmazzák öket. De ahhoz, hogy külföldön felvegyék öket, tisztában kell lenniük az adott ország törvényeivel meg jog szokásaival, és tökéletesen kell a nyelvet is beszélniük.
2012. júl. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Még régebben oylat olvastam hogy ök csak a saját országukban dolgozhatnak."

Bár úgy lenne... Legalább az ne menjen el, akit itthon is megfizetnek.

2012. júl. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó pár jogász dolgozik külföldön
2012. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt, ha kint végzi el az egyetemet, akkor helyi végzettsége lesz...


Másrészt: a jogásznak ezer ága-boga van. A legtöbbnél nem akadály az, ha nem az adott országban végezte el az egyetemet. Más ágnál igen. Bíró, ügyész és közjegyző csak állampolgár lehet - sokszor a szerzett állampolgárságot is kizárják.


Ügyvéd az unión belül lehetsz. Akár magyar "ügyvéd" megnevezéssel is dolgozhat kinn az ember (bizonyos korlátozásokkal a helyiekhez képest), akár pedig külön szakvizsgával az adott ország Rechtsanwalt-ja, abogado-ja, stb. is lehet az emberből. Ehhez viszont már különbözeti vizsga és/vagy többéves gyakorlat kell.


Unión kívül kicsit bonyolultabb a helyzet, hiszen ott nem kell elismerni egymás végzettségét, ugyanakkor ez sem lehetetlen.


Tanácsadóként, pénzügyi jogászként, jogi végzettségű vezetőként... minden gond nélkül dolgozhat az ember külföldön.


Ugyanez igaz azokra is, akik külföldiként Magyarországra jönnek.

2012. júl. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!