Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki számít ma ->szerinted<-...

Ki számít ma ->szerinted<- Magyarországon zsidónak? (Zsidó kisebbségűnek, származásúnak, etc. Csak hogy a vicceket elkerüljük. )

Figyelt kérdés

"Hazánkban a huszadik században a zsidóság nagy többsége asszimilálódott (beolvad) a többségi társadalomba (már aki volt olyan szerencsés és túlélte). Ma sokkal több egy zsidó nagyszülővel rendelkező ember él hazánkban mint akinek négy zsidó nagyszülője volt.

Dolgozzátok fel, ma hazánkban körül-belül egy millió olyan ember él akinek az egyik felmenője 1944-45-ben zsidó származásúnak számított!"



2012. júl. 25. 21:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
28%
Mindenki zsido aki nem ert egyet a jobbikkal.
2012. júl. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
52%

# 12/12 Időpont ma 07:21


Tehát akkor a Jobbik vezetésének harmada aki zsidó származású, az nem zsidó. Ok, értem. De állítólag akkor például Szegedi Csanád miért akart fizetni???

Amúgy is a Jobbik mint párt nem antiszemita, minden jobb oldali párt szavazoi közt vannak antiszemiták, de minden baloldali párt szavazói közt is (max. ott kevesebb).

2012. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

"Mindenki zsidó aki nem ért egyet a jobbikkal."


Ja értem attól, hogy valaki egyetért attól még lehet zsidó, csak ha nem ért egyet akkor biztos, hogy az. ;-)


Kicsit fáradt voltam, bele vesztem egy logikai gubancba.

2012. júl. 27. 07:07
 14/30 anonim ***** válasza:
De ahogy látom te is. ;-)
2012. júl. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Teljesen más népcsoport és mint vallás tekintetében. Gyakorló vallással értelemszerűen sokkal kevesebben vannak, mint faji alapon. Hivatalosan az számít annak, akinek az Anyja az. Apai ágon nem. Ettől még persze lehet az, ha felveszi ezt a vallást, mint ahogyan iszlám, buddhista vagy éppen pont keresztény is.
2012. júl. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

"mint faji alapon" <--- ??? Látom a nácizmus hagyott nyomokat.


"lehet az, ha felveszi ezt a vallást" - Hát mondjuk ez még a vallásos zsidóság egy ezrelékét sem teszi ki, de azért hangsúlyozzuk túl! Mondjuk aki felveszi az is, szinte biztos zsidó származásúval jár jegyben, ahogy azt régen mondták.

2012. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Kevés zsidót ismerek, de abban mindegyik egyforma, hogy a gyereket 13 éves kortól felnőttként kezelik. Mindent megbeszélnek velük, az anyagi helyzetet, és más politikai és kulturális dogokat, még akkor is, ha nem kóser kaját esznek, vagy nem tartják meg a szombatot. Minden zsidó szülő arra törekszik, hogy a gyereke olyan pályára menjen, ahol érvényesülni tud. Nem kérdés, hogy utolsó centjét is feláldozza, hogy a gyereke tanuljon tovább, és lehetőleg több nyelven beszéljen. Minél több információt szerezzen a világról. Mire középiskolába megy, már legalább 2 nyelven tud, a magyaron kívül. Azt mondják a gyermek Jézus a templomban prédikált. Mert már nagykorú volt 13 évesen, joga volt prédikálni.
2012. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
A Jobbiktól azért tartanak, mert a Magyar, nem szereti az erőszakos embereket. Főleg nem a kakaó színűek. Nem tudom megítélni, hogy mennyire antiszemita a Jobbik, mivel nem ismerek egyet se. Hogy a kopaszoknak tituláltak hová tartoznak, azt nem tudom. Minden esetre számomra riasztó külsővel rendelkeznek. Olyanok, hogy ráljuk van írva, hogy a pofád befogod , vagy beverem. :(
2012. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Mindenhol olyanokat tartanak zsidónak (nemzetközi szinten is), ahol visszamenőleg legalább 3 anyai ágon felmenő zsidó.Anya az biztos, apa nem jelszóval. Ha valakinek csak az apja zsidó, nem mehet ki a zsidó államba, mint betelepülő, vagy munkavállaló. Mindig anyai vonalon kell igazolni, hogy ő zsidó. Ezt én is most tudtam meg, egy félzsidó ismerőstől, hogy nem mehet ki, mert csak az apja zsidó
2012. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
56%

A kitelepüléshez Izraelbe EGY zsidó nagy szülő elég, lényegtelen hogy apai vagy anyai ágon. ;-) Izrael világi állam.


Amúgy a vallás szerint pedig az zsidó, akinek az anyja zsidó, még ha az anyai nagymama nem is volt az. Amúgy nem is nézik.


De bárki betérhet, sőt szeretnék a vallásosok, hogy betérjen akinek akár csak egy zsidó felmenője volt.

2012. aug. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!