Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki számít ma ->szerinted<-...

Ki számít ma ->szerinted<- Magyarországon zsidónak? (Zsidó kisebbségűnek, származásúnak, etc. Csak hogy a vicceket elkerüljük. )

Figyelt kérdés

"Hazánkban a huszadik században a zsidóság nagy többsége asszimilálódott (beolvad) a többségi társadalomba (már aki volt olyan szerencsés és túlélte). Ma sokkal több egy zsidó nagyszülővel rendelkező ember él hazánkban mint akinek négy zsidó nagyszülője volt.

Dolgozzátok fel, ma hazánkban körül-belül egy millió olyan ember él akinek az egyik felmenője 1944-45-ben zsidó származásúnak számított!"



2012. júl. 25. 21:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
91%

Szimpatikusok azok a válaszok, akik szerint "aki annak vallja magát", de ez nem ilyen egyszerű.

Valaki meg is gondolhatja magát, Ha most nem tartja magát zsidónak, később megtérhet. Én speciel, soha nem lehetek zsidó, mert senkim sem volt az.

Kicsit bonyolítja a helyzetet, hogy van:

1 zsidó vallás

2 Zsidó állam

3 zsidó etnikum.

Az első kettő egyértelmű, a harmadikról ejtsünk néhány szót.

A magyar kultúra nagyon toleráns a más népekkel szemben. Ennek talán az az oka, hogy eredetileg sem volt egy nép, hiszen még a 7 vezérnek is vérszerződést kellett kötnie, ha igaz a monda. Továbbá nálunk sok népcsoport élt, hozzászoktunk már, hogy ne legyen különbség köztük, szláv, szerb, horvát, sváb, stb... beolvadt.

A zsidók a római birodalom óta kissé kilógnak a sorból, részben kirekesztettek, részben saját maguk állnak külön, mert ragaszkodtak ősi vallásukhoz.

Manapság ez nem okoz problémát, de régen...

Az első két pontban leírt zsidók léte megnehezíti azok dolgát, akik zsidó etnikumba születtek, de nem tartják magukat annak. Teljes asszimilálódásukhoz még el kell telni némi időnek.

A zsidó hatalmas és erős népcsoport, ahová jó tartozni, ez is megnehezíti azok dolgát, akik teljesen magyarrá akarnak válni, nem csak állampolgárrá.

Van még egy etnikum, amely nem olvadt be teljesen, de az már egy másik kérdés...

2012. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

A zsidók nem lógtak ki jobban Rómában mint más népcsoportok. Sőt!


Volt trák és gall felkelés is.


És bárki betérhet! - max. ha nincs zsidó felmenőd nehezebb és nehezebb jó okot adnod rá.


Amúgy az Alexandria volt a legnagyobb hatással a keresztény vallásra mint város -nem Róma vagy Bizánc - , és ott teljesen kevert zsidó és ógörög lakosság volt.


És tény a kárpátmedence már történelem előtti időkben is asszimilált. Ebben a magyarok is nagyok voltak itt, kun, jász, bolgár, ...

2012. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
74%

Bocs az OFFért, de úgy gondolom, a kérdést megválaszoltam.

Mit értesz azon, hogy "Amúgy az Alexandria volt a legnagyobb hatással a keresztény vallásra mint város -nem Róma vagy Bizánc - , és ott teljesen kevert zsidó és ógörög lakosság volt. "

Erről semmit sem tudok. Én a másik kettőt gondolnám annak.

A lázadások a római birodalomban elég gyakoriak voltak, ezt nem is vitatom, ámbár a legtöbb esetben a légiók lázadtak fel...

A kérdéshez ennek azonban nincs köze...

Valami érezhetően nem tetszik Neked...

Nem vagyok antiszemita, sőt vallásos sem vagyok, így hát nincs okom a zsidókra haragudni.

Vagy az nem tetszik, hogy azt írtam, nagy és erős nép?

Én csak az igazságot mondom...

2012. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
74%

Értem már mit pedzel...

Történelmi ismereteim szerint a zsidók nem fogadták el a hivatalos államvallást a római birodalomban.

Pedig állandó és nagy nyomás nehezedett rájuk. Lázadásuk Róma számára nagyon kellemetlen időben történt, mert éppen a Parthusok ellen harcoltak, erőket kellet elvonni onnan, nem is sikerült a hadjáratuk. Corbulót, az addig győztes hadvezért ki is végezték. Részben ezért is volt olyan dühödt a zsidó felkelés leverése, hogy eltörölték a zsidó államot. Tevékenységüket már akkor szabályozták, akárcsak a későbbi időkben. Mindez Néro idejében történt és a későbbi Flavius császárok, Vespasianus és a fia Titus vezették a zsidó szabadságharc leverését.

Amíg nem jött el a vallásszabadság, minden állam arra törekedett, hogy az államvallást maradéktalanul érvényre juttassa. A zsidó nép sehol sem hódolt be, ezért gyakran volt üldöztetésben része. Illetve spanyolországban, vagy máshol voltak bizonyos időkben marránusok, akik színleg áttértek, de valójában nem.

Erre utal a kilógott a sorból megjegyzésem. Ezt én nem minősítem, csak elmondom, hogy így volt. A történelem felett nem lehet ítélkezni. Ha minden nem úgy történik, ahogyan történt, más világ lenne, mi nem is élnénk...

2012. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Amíg nem jött el a vallásszabadság, azaz a francia forradalomig? ;-)


Amúgy nem szüntették meg a zsidó államot akkor amikor írtad, csak a régóta római provinciaként létező területet átszervezték és több terület új névre szorult.


A gallok sokkal többször lázadtak fel és sokszor rosszabb időpontokban. - ez csak egy példa. A provinciák rómanizálása egy komoly és fáradságos munka/feladat volt.


Alexandria súlya az Alexandriai Iskolában van, ők adták meg a modern kereszténység alapjait. A minden ember származástól függetlenül egyenlő "Jézusi gondolatot" és a többi. - túl hosszú vallásfilozófiai kérdés ez ide. De a lényeg a szellemi alapanyaga a kereszténységnek az ógörög és zsidó abszolút kevert lakóságú Alexandriában született meg. (amúgy az ottani zsidóság zöme egy szót sem beszélt héberül, kértek is a (valósnak bizonyuló) legenda szerint a Szentföldről egy ógörög fordítást a Tórából. :S

2012. szept. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

vallásfilozófiai*


vallásfilozófiai és filozófiai

2012. szept. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

érdekes dolgokról beszélgettek, sokat tanultam.

Na de a kérdésre nem kívánsz válaszolni? Te, alexandriai.

Én kb tzolko álláspontját akceptálom, bár nem ismerek sok zsidót, csak egyet, de ő nem akar nem zsidó lenni

2012. szept. 8. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Van egy francia író, Merle aki a Francia história regényfolyamában bemutatja a vallásszabadság kialakulását.

Már III. Henrik is adot ki ediktumot, amiből semmi sem lett, de IV. Henriknek sikerült kibékíteni alattvalóit. A vallásszabadság innentől kezdődik.

Ha jól tudom Merle is zsidó származású, egyik kedvenc íróm, minden könyvét olvastam.

Ekkortól a zsidók helyzete is kezd könnyebbé válni, bár a teljes vallásszabadság a modern kor vívmánya és az egyházaknak a politikai hatalmból való kivonulásának a következménye. Az antiszemitizmust ugyanis, mint már utaltam rá, az egyházak gerjesztették a fenti okokból. Látom, szereted ha az ember kimondja kereken és pontosan a dolgokat, én ellenben azt preferálom, ha más is gondolkodik és használja a fejét.

Alexandria egy időben valóban nagy kulturális központ volt, már csak a híres könyvtár miatt is. A görög hatást sem vonja senki kétségbe, a tudományok tiszteletből a mai napig megemlékeznek erről (lásd alfa, béta, logoszok)

Annyit én is tudok, hogy a kereszténység zsidó eszme volt. Mivel a zsidó vallás már 2000 évvel ezelőtt is nagyon öreg vallás volt, ezért szükséges volt a megújulása.

A forradalmi egyistenhit már a zsidóknál is kvázi bevezette a vallási türelmetlenséget, pl. amikor a zsidók hazát foglaltak, az idegen népeket kipusztították, a csecsszopót is beleértve. Vagy Juda és Izrael harca, ami kifejezetten vallási háború volt, korát igencsak megelőzve, hiszen az ókorban sok mindenért háborúztak, területért, rabszolgáért, de vallási kérdésben bizonyos tolerancia mutatkozott. Mint amikor Róma bevette az istenek galériájába az egyiptomi Isist mert egyiptom nagy nép volt. Az egyistenhit az oka a vallási türelmetlenségnek, mert a más hiten levők pogányok, eretnekek és eszerint lehet velük bánni. Sajnos a Keresztény egyház is a sok jó idea mellé örökölte ezt és alkalmas pillanatban kibújt belőle az inkvizició.

A kereszténység azonban sokat formálódott, különböző zsinatok még a Bibliát is szerkesztették, pontos ismereteink nincsenek az általad említett korszakról. A római birodalom hatalmas mérete miatt több irányzat is kialakult, de nem megyek már tovább, ez már tényleg nagyon más kérdés...

2012. szept. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

... az "Aranybullánkban" is teljes vallásszabadság van (be ígérve/jogilag) abból sem lett semmi, a Francia Forradalomig egyikből sem lett semmi.


Melyik kérdésre nem válaszoltam a sok közül ? ? ?


A zsidó nép nagyon megosztott és harcias volt az ókorban, ha egyáltalán egy népről beszélhetünk a zsidó vallásúak közel-keleti népcsoportja esetén (és akkor még például a Földközi-tenger egyéb partvidékeiről nem is beszéltünk ahol zsidó vallásúak laktak akkoriban).


Római katolikus létemre (nem vagyok ateista, de jó keresztény sem), mindig is egy problémám volt az ókori zsidókkal és ez kiderült egy hamis vádon alapult, mert nem ők adták Jézust a világnak. A több mint fél tucat megváltó és csoda tevő történetét nem ők gyúrták egy erős és a zoroasztrizmus-t kis szerencsével legyőző vallás Jézus alakjára (először jóllakott arcú pufi boldog Apollon képével, majd a zoroasztrizmus híveit meg nyerni szándékozó római urak hatásra a tűzistenként összeszáradva (ahogy ma egy feszületen látható) ábrázolták.

2012. szept. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
2013. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!