Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó irányba halad...

Szerintetek jó irányba halad a Világ?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy nem. Túlságosan átvették a számítógépek az irányítást. Nem csak a munkákban stb. hanem már a gyerekeknél is. Szinte már alig látok gyerekeket a játszótéren játszani, az utcán krétával rajzolni vagy a kertekben sikoltozni. Engem ez aggaszt. 19 éves vagyok és tudom, hogy még nem tudok sokat, de én nem akarom, hogy az én gyerekeim majd egy olyan világban nőjenek fel ahol... nem is tudom. Ahol már nem játék a fakocka, a mini autó, játék babák, vagy a kismotor amire 1-2 évesek szoktak ülni. Mi a véleményetek? Szerintem ez szomorú.

2012. júl. 25. 22:43
1 2
 1/20 nem dávid ***** válasza:
Szerintem nem a számítógépek a bajok hanem globális problémák és a recesszióba süllyedő válság...
2012. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az emberek nagyon elszaporodtak...Ami nem jo.
2012. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Antimod ***** válasza:

Szerintem a pénz vette át túlságosan az irányítást, és lassan az emberi életnél is fontosabb. Ezt látom a fő bajnak, minden más ebből ered.

A technológiai fejlődés egyáltalán nem volna hátrányos, ha ésszerűen és célszerűen használnánk az eszközöket.

2012. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
láttam egy természetvédelmi filmet amiben arról volt szó, hogy ha elolvadnak a jéghegyek akkor Amerikát befogja teríteni a megemelkedett víz. És volt egy jó bemutató kis film. Béka ül benn egy vízzel teli edényben és szépen lassan melegszik fel a víz és csak élvezi. És mikor már forró, akkor késő és nem tud kimászni. Viszont ha egyből forró lesz a víz akkor kiugrik egyből. Szóval így nem veszi észre az emberiség a bajokat, csak majd ha már annyira súlyos... És akkor már nincs mit tenni.
2012. júl. 25. 22:53
 5/20 pingvin 963 válasza:
0%
Eggyáltalán nem! Véleményem szerint a mai világban semmi sem olyan mint régen, tul gyorsan megy minden! Se békesség se boldogság csak a megélhetést keresi egy csomó ember. Sokszor aztkivánom bárcsak olyan lenne mint rég amikor még nem volt Iphone ,számítógés stb..érdekes akkor is éltek emberek és a mai világba nem mennek el sehova h nem vinnék magukkal a telefont vagy a hordozható kis korcsokat!!!
2012. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mindig a múltat mondtuk hogy akkor jobb volt.
2012. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Azért csak kényelmesebb interneten keresztül küldeni levelet mint bemenni a városba és feladni postán nem?Tehát van ennek jó oldala is


Viszont az tényleg elszomorító hogy sokan vannak akik egész nap a gép előtt ülnek,lassan már járni se fogunk tudni gépek nélkül

2012. júl. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Teljesen átérzem a kérdésedet. Egyébként tényleg nem a számítógépek az alapvető problémák, hanem a gazdaság, a média, és minden más is. Minden egybefügg... A gyerekek azért nem játszanak, mert a tv előtt ülnek, meg számítógépeznek, sokkal könnyebb így beprogramozni az embereket, meg lebutítani, stb, de ez tág téma, nem is fogom kifejteni, mert én is csak a filózgatós szinten vagyok ezzel :S
2012. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azon vagyok fennakadva, hogy Amerikában nem akarják a gyerekeket megtanítani írni! Ez egyszerűen elképesztő.
2012. júl. 25. 23:02
 10/20 anonim ***** válasza:
18%

visszajön a régi egyiptomi modell:

van a fáraó és vannak a papok + nemesek

és van alattuk a tömeg

a kettő között nincs átfedés


a technikában valóban ördög lakozik, egy olyan ördög, ami az embert fel akarja számolni (=számmá tenni, bedigitalizálni)

ezek a jövőképek a Doom 3 grafikus motorral rendelkező pc-játékokban láthatók leginkább

a technológia össze fog nőni a szervesekkel (=velünk)


az emberiség tévúton halad

a bolygó tulajdonosai azon morfondíroznak, hogy mit kezdjenek x-milliárd erőforrás-zabálóval (!)


a technika minél magasabb szintű, annál könnyebb egy rendkívül kis hányadnak kontroll alatt tartani a békés birka többséget


a társadalom színlelés, a közbeszédben egy szó sem igaz (legalábbis mifelénk, Magyarországon)


munkahelyek nincsenek és nem is lesznek (!)


Magyarországot a saját vezetői adják el (ez nálunk már hagyomány)


a közeljövőben a termelés lassan átáll robotokra és még inkább nem lesz az emberekre szükség


a szociális hálót (valljuk be, jogosan ) leépítik


megjelenik a cyberpunk létforma (ezt fogják élni a társadalmi piramis aján lévők (=a békés birka többség)


kollektivizmusok jelennek meg, a személyes értelem sok egyedben a létfenntartási minimumra csökken


műkaja, műélet és színlelés a végtelenségig kifelé

2012. júl. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!