Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek jó irányba halad...

Szerintetek jó irányba halad a Világ?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy nem. Túlságosan átvették a számítógépek az irányítást. Nem csak a munkákban stb. hanem már a gyerekeknél is. Szinte már alig látok gyerekeket a játszótéren játszani, az utcán krétával rajzolni vagy a kertekben sikoltozni. Engem ez aggaszt. 19 éves vagyok és tudom, hogy még nem tudok sokat, de én nem akarom, hogy az én gyerekeim majd egy olyan világban nőjenek fel ahol... nem is tudom. Ahol már nem játék a fakocka, a mini autó, játék babák, vagy a kismotor amire 1-2 évesek szoktak ülni. Mi a véleményetek? Szerintem ez szomorú.

2012. júl. 25. 22:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
ez kb mikorra lesz?
2012. júl. 25. 23:55
 12/20 anonim ***** válasza:
Az ember még mindig a természet felé hajlik. Nem fog áttörzsfejlődni pillanatok alatt robottá, nem csak egyedül vagy, milliók vannak, akik gépek nélkül szeretnének élni. És ez így helyes. Az ember döntse el maga, hogy mi az, amit szeret. Szerencsére van egy válság, ami lassítja a folyamatot. Az számít igazán, hogy TE legyél boldog. Ha fakocka, miniautó, játékbabák kellenek, akkor neveld úgy a gyerekeid, és meg fogod látni, hogy te vagy a jó szülő és nem a többiek.
2012. júl. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Szinte már alig látok gyerekeket a játszótéren játszani," Lehet azért mert te is a gép előtt ülsz.


"Ahol már nem játék a fakocka, a mini autó"

Szeritem az ükapád meg azt mondta ezekre, bezzeg én örültem ha nem kellet dolgoznom, vagy egy bottal is beértem.


20 év múlva meg lehet az lesz a sírás,hogy nekünk bezzeg még billentyűzet meg controller volt. A mostani gyerekek már gondolattal irányítják.


Nem a számítógépek uralkodnak, az emberek mindig is birkák voltak. Legyen az vallás, politika, divat, zenehallgatás, megyünk a többiek után. A számítógépeket egyébként is emberek programozzák.

2012. júl. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyre jobb lesz a világ. És már ne is haragudj, de te lehetsz a kocka, mert én nagyon sok gyereket látok a játszótereken, sőt a tizenévesek is inkább bandáznak, meg buliznak, mintsem állandóan gépezzenek. Másrészt ne aggódj, az ember nem lesz kiborg, nem fog sosem egyesülni a gépekkel - persze a betegnek lesz implantátum. Szerintem inkább génsebészettel fogunk egyre jobban tökéletesedni.
2012. júl. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Szinte már alig látok gyerekeket a játszótéren játszani," Lehet azért mert te is a gép előtt ülsz.

jajj hagyjad már. ennél erőltetebbet. képzeld én egy játszótér mellett élek ahol kevés gyerek szokott játszani. én erről a játszótérről beszélek. nem pedig általánosságban az összesről.. más játszótereket nem nagyon szoktam látni.

2012. júl. 26. 22:26
 16/20 anonim ***** válasza:

nem az ember evolúciójáról beszélek; a gép (a mesterséges intelligencia) evolúciójáról beszélek

(az ember elhanyagolható tényező - egyébként is lassan már visszafelé „fejlődik)


a jövőkép: nagy valószínűséggel a bolygó emberi lakosainak igen nagy hányada fog „harmadik világgá“ válni, „harmadik világbeli“ szinten élni

(húzd össze magas, öngondoskodás, nyugdíjra ne nagyon számíts stb.)


„Másrészt ne aggódj, az ember nem lesz kiborg, nem fog sosem egyesülni a gépekkel - persze a betegnek lesz implantátum. Szerintem inkább génsebészettel fogunk egyre jobban tökéletesedni.“


-a kiborg intelligensebb lesz, mint az (átlag)ember

- inplant? annyi lesz, mint a tenger :

nézzél ki jobban! legyél erősebb, szexibb, okosabb, hatékonyabb stb.

az embernek csak ennyi kell és egyből rácuppan - nem is tehet mást, mivel lemarad a versenyben

(a fiatal már beleszületik ezekbe a dolgokba és nem idegenkedik tőlük)


a világban vannak pozitív változások is....

itt lenne pl. a valósabb demokrácia lehetősége, ha az ember élne vele

ebben a világban annyi a tiéd, amennyiért megküzdesz

ha megérteted pl. az „urakkal“, hogy feleslegesek a pártjaik és a folyamatos parlamenti ülésezéseik és nem akarsz nekik 27% áfát fizetni - ami egyébként teljesen megfojtja a gazdaságot

és keményem képviseled az érdekeidet, akkor nem fogják tudni veled azt megtenni, amit ma megtesznek

valós munkahelyeket nem teremtenek az „urak“, túrizmust azt próbáltak csinálni,

de abból nem lett semmi


miért jönne a túrista egy olyan országba

-aminek tengerpartja sincs?

-ahol jó esélye van rá, hogy a taxis, vendéglátós stb. lehúzza

-ahol minden után közel harmados forgalmi adót szednek?


San Marinó-ban tolonganak a túristák - pedig egy miniállam -

ott nem szednek áfát, ezért a túristák odamennek, fogyasztanak, bevásárolnak, telepakolják az autójuk csomegterét áruval


de itt? a következmények nélküli országban, ahol az uralkodó „elit“ a mai napig feudális (=kiskirályi) álmokat dédelget és valósít meg


ezért ez az ország a közeli jövőben még jobban le fog szakadni Nyugat-Európától és (talán) még balkánibbá válik, mint amilyen

2012. júl. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kúrva jóba.
2012. júl. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"-a kiborg intelligensebb lesz, mint az (átlag)ember

- inplant? annyi lesz, mint a tenger :

nézzél ki jobban! legyél erősebb, szexibb, okosabb, hatékonyabb stb.

az embernek csak ennyi kell és egyből rácuppan - nem is tehet mást, mivel lemarad a versenyben

(a fiatal már beleszületik ezekbe a dolgokba és nem idegenkedik tőlük)"

És szerinted ki a kur.va isten akar egy rohadt BORG lenni? Én biztos nem! És nem aggódj, génsebészettel is lehet sokkal, de sokkal intelligensebb az ember! Sőt valójában azzal lenne minőségi ugrás, mert a kibernetikus implantátumok max. a memóriád és tudásod nagyságát tudják növelni, a felfogóképességed, értelmi képességeid nem. Vagyis az implantátum csak növeli a háttértárat. Ezzel szemben a már genetikailag megtervezett emberek sokkal magasabb értelmi és felfogóképességekkel fognak rendelkezni, kb. olyan lesz a különbség kiborg és géntervezett ember között, mint a mai ember és a homo erectusok között. És a rohadt kiborg mit kezd majd az EMP-kel? Megsüti még az agyát is! Én teljes mértékben a géntechnológiát támogatom, nem akarok fém lenni. Géntechnológiával az ember istenné válik! Minőségileg jobb lesz, mint bármilyen kiborg toldozgatás-foldozgatás.

2012. júl. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Felfogóképesség alatt azt értem, hogy pl. az állatok sem fogják fel mi az a háromszög, Pitagorasz-tétel, stb. Na most ehhez képest a kiborg sem fog felfogni az univerzumból semmivel sem többet, mint egy mai ember; csak olyan lesz, mintha egy könyvtárat kötnél az agyára. De mindegy is, mert hiába áll rendelkezésre sok tudás, ismeret ha abból nem a megfelelő konzekvenciát vonja le, mert képtelen az agyával felfogni. Pl. manapság az antigravitációt képtelenségnek tartjuk, ellentétes a mai fizikával; lehet, hogy csak azért, mert a természeti vonatkozásait, az univerzum működését nem ismerjük, sőt, nem hogy nem ismerjük, de a legnagyobb tudás birtokában sem lennénk képesek agyilag felfogni; mintha a halnak magyaráznád, hogy a világ nem csak vízből áll.
2012. júl. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem, de nem a számítógépek miatt...
2012. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!