Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen emberek a perzsák, és...

Kovács Pistike01 kérdése:

Milyen emberek a perzsák, és hogy viszonyulnak hozzánk magyarokhoz?

Figyelt kérdés

Állítólag nem olyanok, mint sokan hiszik, hanem egészen barátságos emberek, és a nők sincsenek elnyomva náluk a hiedelmekkel ellentétben, sőt...


[link]


Szívesen ismerkednék irániakkal, csak fogalmam sincs hogyan és hol.


2012. aug. 14. 09:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%

Egy kicsit olyan mintha egy Észak-Kóreai író írna Észak-Kóreáról a többi országnak. Mindenki mosolyog, mindenki segítőkész és jószívű. Nem pedig vallási fanatizmusban élnek, már csak azért nem égetnek nyugati zászlókat, mert mind elégették. A nők alsóbbrendűek, életükkel a férjük rendelkezik. Nyilvános kivégzések/csonkítások vannak, 99%ban csak nőkön.


Az életszínvonalról pedig árulkodjon ez:

"Az országban feltűnően sok a gyerek, a nép­sza­po­rulat évente 3%. A populáció mintegy 46%-a 14 év alatti, 57 százaléka ke­ve­sebb mint 20 éves, s a lakosságnak mindössze 5%-a idősebb 60 évesnél. "

(megsúgom, ez nem azt jelenti, hogy az utóbbi 20 évben jöttek rá, hogyan kell dugni, hanem azt hogy nincs esélyed öregként. Egy afrikai törzsnek vannak ilyen mutatói.)

2012. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
82%

"Törökország is muszlim, és ott is hasonlóan viszonyulnak a nőkhöz."

Csak éppen Töröko.-ban nem nyomja el a kormány lépten nyomon őket. Ja és Töröko.-ban nem is olyan tanultak és világiak a nők.


Állítólag az ottani muszlim nők tömegesen térnek át a keresztény hitre - hogy ebből mennyi igaz, nem tudom.

2012. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Jófejek a perzsák, de amelyikük normális életet akar, az már Nyugatra emigrált.
2012. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Ez szerintem úgy hülyeség, ahogy van.

Magyar írta a cikket, nem iráni.

Nem tudom, hogy honnan veszed, hogy a kivégzettek nagy része nő, a legtöbbször nemi erőszakért, kábítószerrel való visszaélésért, illetve rablásért vagy gyilkosságért akasztanak. Ezek olyan bűncselekmények, amiket egy nő nehezen tudna elkövetni Iránban.

2012. aug. 14. 11:02
 15/33 anonim ***** válasza:

ma 10:58


Rosszul tudod. A 2012-es adatok szerint az iráni népesség éppen hogy szinten tudja tartani magát, a TFR-je kevesebb, mint 2, vagyis a népesség egy csökkenés előtt áll. Tkp. Irán - vallási fanatikus - létére népességszabályozást vezetett be. Ami nagy szó egy iszlám országtól.

2012. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Sokan szerintem elég egyoldalúan nézik az iráni nők helyzetét.


Szerintem nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy náluk kivégzés jár nemi erőszakért, náluk Péntek László már rég nem élne. Nincsenek rákényszerítve, hogy részt vegyenek egy olyan versenyben, ahol nőként szerepelni felvállalhatatlan hátrány, ellentétben a nyugati nőkkel, akik munkabírásban és teljesítőképességben lassan túl kell szárnyalják a férfiakat. Iránban a legtöbb a női bloggerek száma, az egyetemi hallgatók nagy része nő. Ellentétben a híresztelésekkel, igenis vezethetnek autót, és a csador sem kötelező, csak a kendő és a köpeny. Szerintem egyébként határozottan vonzóak, hogy nem mutatnak meg mindent magukból, igazán sejtelmesek és nőiesek:


http://www.youtube.com/watch?v=BQhypXJaQgs


Iránban nem jellemző a csonka család, a szingli életmód és a szexuális aberráció. Az is elég jellemző, hogy náluk, ha egy nő dolgozik, akkor szégyennek minősül, mert nekik azt mutatja, hogy a férje képtelen gondoskodni róla, nem törődik vele. Legális a többnejűség, de senki sem él vele, mert ugyanazt biztosítaniuk kell minden feleségnek, hogy tovább ne menjek, külön ház illeti meg őket. Vagy ha az egyiknek vesz egy ékszert, akkor kutya kötelessége a másiknak is.

2012. aug. 14. 11:28
 17/33 anonim ***** válasza:

A legjobb iráni filmek:

Bacheha-Ye aseman (A mennyország gyermekei)

Jodaeiye Nader az Simin (Nader és Simin - Egy elválás története)

A Separation

2012. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Bocsánat, véletlenül elküldtem, folytatom, írok még filmet:

Ta'm e guilass (A cseresznye íze)

Osama

11'09''01 - September 11 (11'09''01 - Szeptember 11)

Nema-ye Nazdik (Close Up)

Khane-ye Doust Kodjast? (Hol a barátom háza?)

Stb...

2012. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

A kedvenceim:

Sag-haye velgard (Kivert kutyák)

Buda as sharm foru rikht (Buddha elsüllyedt szégyenében)

Buddha szégyenébe fordul

2012. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Egy családi ismerős járt Iránban pár éve, méghozzá stoppal, és nagyon pozitív emlékekkel jött haza. Hozzá kell tennem, hogy egy nőről és a barátjáról van szó. Semmilyen atrocitás nem érte őket.
2012. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!