Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek hasznos, vagy...

Szerintetek hasznos, vagy káros-e a tudásalapú társadalom racionalitása és erkölcsisége számára a keresztény vallás?

Figyelt kérdés

2012. szept. 9. 18:30
1 2 3 4
 31/33 RhisiartK válasza:
Szerintem objektíven az erkölcsiségre hasznos lehetne... Persze van aki szereti azt az irányt ahova "fejlődik" az erkölcs, de szerintem hasznos lenne a keresztény vallás erkölcsisége. A racionalitásra nincs hatással, esetleg káros lehet, amennyiben kötelező lenne elfogani mindent a vallással kapcsolatban, a vallási vezetők szavát és a többi. Remélem ez már elfogadható válasz. De ahogy a kérdésben is és a válaszban is ott van: "szerintem". Amúgy ez egy végtelen változót tartalmazó egyenlet, így egy ideig biztos nem lesz erre igazi válasz. :)
2012. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

31

Nem azt kérdeztem, hogy hasznos lehetne-e, hanem azt, hogy hasznos-e... Remélem érzékeled a különbség jelentőségét...

2012. szept. 17. 20:19
 33/33 RhisiartK válasza:
Érzem. De aki nem gyakorolja, nem ismeri, annak csak lehetne. És egy társadalomnak jó néhány tagjára igaz ez. Amúgy személy szerint nem szeretek kőbe vésettként mondani valamit, mert az szerintem nem a leghelyesebb. Ugyanis ha félreértik, akkor én leszek a hibás, így pedig nem. :) Pl. aki megérti a Biblia lényegét annak hasznos, jó útra tereli, aki viszont szó szerint akar mindent venni, nem érti, akkor csak kárt fog okozni. Ezért is van miséken prédikáció, hogy elmondják mit is jelent valójában a felolvasott idézet. Na mindegy. Eléggé körbeírtam a véleményem. Ha valaki meg akarja érteni, akkor meg is fogja. Csak kicsit bele kell gondolni.
2012. szept. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!