Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Georges Clemenceau az I....

Divi98 kérdése:

Georges Clemenceau az I. világháborúban miért volt annyira Magyarország ellenes, hogy több mint (! ) 70%-át elvették Magyarországnak? Tudom, hogy 1000 éves téma, de érdekelne, hogy miért kellett ezt.

Figyelt kérdés
Ja, és ugye van egy olyan záradék az I. világháború békekötésében, hogy 80 év múlva, azaz 2000-ben felül kellett volna vizsgálni, és lehet vissza kaphattuk volna az elszedett földrészeinket, mégis 2000-ben senki nem tett semmit. Valószínűnek tartható, hogy azért, mert féltek, ha visszaveszik az "elajándékozott" földrészeket, akkor esetleg kitörhetett volna egy III. világháború? előre is köszönöm a válaszokat, és ezek a kérdések nem "lázadó" jellegűek, csak egyszerűen mélyebben érdekel a téma.

2012. szept. 14. 18:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Magyarország ma már semmi kép nem lehetne erős ország ugye? úgy értem, elszedték a turisztikai értékű "darabjainkat" , és én olyat is hallottam, hogy Kínai egyik területe felvásárolta B.A.Z megye ööö mezőgazdaságát, vagy vízét, nem tudom... de valamit felvásárolt :D Szóval, már semmilyen módon nem fog hasonlítani a régi Magyarországra? Ja, és az számít valamit, hogy ki a miniszter elnökünk? mármint, nem mondom a nevét, nem politizálni akarok, meg ezt meg azt "fikázni" de, ha nem az lenne aki most, akkor lehetne jobb is, rosszabb is? oké kicsit hülyén fogalmaztam, szóljatok ha nem érthető :D
2012. szept. 15. 21:51
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Van esély az erősödésre, de alapvetően nem lehet túlságosan pattogni. Ez a magyarországi nép már nem az az igazi magyar nép, aki foggal és körömmel küzd. Itt már csak a sült galambot várják sokan sajnos.
2012. szept. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
igen, ez sajnos igaz:s de páran még mindig vannak a "foggal-körömmel küzdők közül" :) és szerintem, amíg ők vannak, addig ha csak minimális esély is, de van :) sajnálom, hogy ilyen optimista vagyok :D
2012. szept. 15. 22:19
 14/17 anonim ***** válasza:

Kérdező,ez sajnos esélytelen két okból kifolyólag is


1:Nagyon elvagyunk adósodva

2:Szinte már semmi sem a miénk


De itt egy még nagyobb probléma.Ha lenulláznák az adósságainkat és mindent visszaadnának még az sem lenne elég,ahhoz teljesen ki kéne takarítani a parlamentet és becsületes embereket helyezni oda.Ha ez megvalósulna akkor Magyarország lehetne az egyik legfejlettebb ország a világon több okból is kifolyólag,kár hogy minden így alakult

2012. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
igen, valószzinűleg igazad van, jobb kellenének becsületes emberek, akik nem "lopják" el a nép pénzét...
2012. szept. 15. 22:24
 16/17 A kérdező kommentje:
vagyis sikkasztják:/ de nem mi válogatjuk sajnálatos módon...
2012. szept. 15. 22:25
 17/17 anonim ***** válasza:
Clemenceau államalapító! Békén lehet hagyni!
2023. júl. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!