Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tervezitek az "elvándorlást"...

Tervezitek az "elvándorlást" Magyarországról?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Ha nem, akkor miben bíztok?
2012. okt. 25. 11:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem, mert jártam már külföldön és eldöntöttem, hogy nekem az itthoni kevés kereset megér annyit, hogy cserébe a hazámban élhetek, abban a városban ahol felnőttem és magyarok vesznek körül. Ráadásul úgy gondolom, hogy a magyar szociális háló és orvosi ellátás egyedülálló a világon. Nincs a Földön még egy olyan ország ami ilyen kevés pénzből fenn tudna tartani egy ilyen skandináv-stílusú gondoskodó államot ráadásul nálunk vannak Európa legjobb orvosai és ezt havonta 6500 Ft-ért (akár munkabérből levonva, akár külön befizetve) igénybe lehet venni, tiszta haszon!
2012. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Komplikato ***** válasza:
69%
Nem. Már annyira elszegényedtem, hogy nem futná a projektre ...
2012. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem tervezzük. Bízunk abban, hogy ha vége a "szabadságharcnak", akkor nyugodt körülmények között lehet családot alapítani. Ugyanis szeretnénk családot alapítani, és felnevelni a leendő gyerekeinket.
2012. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Elég sokfelé jártam, van összehasonlítási alapom. Vannak szubjektív szempontok. Jól érzem itt magam, képesnek érzem magam az ehhez szükséges feltételek megteremtésére. Nem érzem jól magam, ha a politikára nézek, de egyfelől ez másutt sem az élvezetek területe, másfelől izgalomba hoz a sokféle tennivaló lehetősége. A mérlegnek semmi esélye az átbillenésre.
2012. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Igen. A rendszerváltás óta bíztam. Nincs rá még egyszer 22 évem.
2012. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha két év múlva is Orbán kerül hatalomra akkor igen, tervezem.
2012. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Antimod ***** válasza:
100%

Eleget voltam ahhoz külföldön, hogy lássam annak negatív oldalát is. Mindent összevetve nem szeretnék elmenni innen. Az anyagiak onnantól nem érdekelnek, hogy stabilan meg tudok élni, nekem (és a családomnak) nem az adja az örömet. Persze nélkülözhetetlen is, ezért meg is teszek mindent.


Miben bízom? Saját magamban, hogy megtalálom a számításomat, és a párommal együtt továbbra is el tudom tartani a családunkat. Abban, hogy az ország a következő években felemelkedik és itt majd kánaán lesz, egyáltalán nem, pedig nagyon szeretném. És ezt nem Orbán miatt mondom most, egyértelműen látszik az elmúlt húsz évből, hogy erre komoly igény (a nyugat részéről) soha nem mutatkozott, és nem is várom, hogy ez megváltozna.

2012. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Igen, a gyerekeim miatt. És mi már idén megyünk.

Nekem máshol sem lesz több, de nem is kell: valahol lakom, dolgozom, eszek. Nyugdíjra itthon úgysem nem számítok, hiába fizettem annyi éven át járulékokat. Ha már éhendöglök, akkor az legyen egy normálisabb helyen. A gyerekeimnek meg több lehetőségük lesz még beilleszkedni és elkezdeni az életüket.

A család és a barátok meg azért nem tud visszatartani, mert a fele társaság már kint van valahol, a másik fele meg tervezi.

2012. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat, mindenkinek ment a zöld kéz.


Leírom az én álláspontomat.


Az egyetem elvégzése után valószínűleg menni fogok. Nem kizárólag anyagi szempontok dominálnak a döntésemben. Persze az sem mindegy, hogy élek, vagy csak vegetálok itthon.

Az ok, ami miatt arra az elhatározásra jutottam, hogy el kell hagynom az országot, az a magyar mentalitás, és a biztonság teljes hiánya.


Ebben az országban az emberek nem képesek egymásért tenni, képtelenek boldogok lenni, mindent körbeleng a sötét, bús légkör, ami megfojtja az embert. Egy nyugati országban az emberek mosolyognak, élvezni, megélni próbálják az életet, itthon csak túlélni. Groteszk felfogás.


A biztonság kérdése pedig egy még sarkalatosabb kérdés. Magyarországon nincs se lét, se jogbiztonság. Az állásod nem biztos, az én generációm szempontjából pedig a nyugdíj intézménye is kétséges. Magyarország képtelen megújulni, képtelen európaivá válni, az újító gondolatoknak, a dinamizmusnak nincs helye. Olyan az egész ország, mint egy behemót szörnyeteg, aki egyre többet, és többet akar elvenni az életedből, a lehetőségeidből, de mégis egyre kevesebbet ad. Jóllehet ez részben a politikusok hibája, de ezeket a politikusokat mi magyarok választjuk.

2012. okt. 25. 13:53
 10/16 Komplikato ***** válasza:
100%

"Ha már éhendöglök, akkor az legyen egy normálisabb helyen."


Ez súlyos és sajnos milyen igaz. Erre írta azt valaki egy kérdésre, hogy ha lehet választani Budapesten vagy Londonban "nyomorogjon", akkor is sajnos London a nyerő.

2012. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!