Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mire utal az, hogy "Dávid...

Mire utal az, hogy "Dávid király gázosította el a sumérokat? "

Figyelt kérdés

A Vádló Bitófák nevű együttes egyik számában hangzik el a mondat,hogy:

"Dávid király gázosította el a sumérokat

Miattuk senkiben sincsen ma már bűntudat"


Én ilyenről még sosem hallottam.Ez valóban igaz vagy csak valamiféle "téveszme"?

Esetleg valami magyarázat,vagy link vagy ahol olvashatnék erről,hogy mire utal ez a mondat,vagy miis történt?


(Zárójelben: ha valaki meghallgatná a zenét akkor annak leírom a teljes címet: Vádló Bitófák - Auschwitz, Dachau, Buchenwald)


2013. jan. 17. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Arra céloz, hogy szerinte a holokausztnak érzelmileg annyira nonszensz eseménynek kellene lennie(miközben nagyapáink megélték azt a kort), mint egy ókori király hódításainak.
2013. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
2013. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
A szerző hivatalos holokausztmagyarázat általa vélt ellentmondásosságára (remélem ezért nem csuknak le) kíván rávilágítani ezzel, a semita népek és a sumérok közötti ellentétet egy költői képben felhasználva. Ez az ellentét egyébként a sumérok pusztulásával végződött, úgy emlékszem törióráról.
2013. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A dalban egyébként több igaz és kevésbé ismert tragikus eseményt, pl. a búrok táborokba zárását is említik, én sem igazán értem miért kellett elgázosított sumérokat beleírni.
2013. jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(szerintem a kérdező tisztában van a dal mondanivalójával, és kifejezetten a sumérok Dávid király általi legyilkolására kíváncsi.)

kedves kérdező, ha sikerült valamit találnod a témában, én is szívesen vennék pár linket.

2014. júl. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!