Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azt számoltam, hogy 2040 fele...

Azt számoltam, hogy 2040 fele helyre áll MO-n a káosz, vélemények? Addig mit terveztek?

Figyelt kérdés

Nos tömören. A korfánk a 90-es évek óta szűkül. Nincs elég gyerek, a régi időkből meg túl sok az öreg. 30 év múlva a mai 40 évesek meghalnak, és újra kiegyenlítődik minden, elég dolgozó lesz ahhoz, hogy a fiatalságot és az idősöket eltartsa az adóból.

Ugyanakkor az odáig vezető út egyre keményebb lesz, én már 10 évet se jósolok a nyugdíjrendszernek. 2030-35ben lesz a katarzis.


Ti, főképp fiatalok, hogy tervezitek a jövőtöket, a túlélést? És azok, akik 10-20 év múlva nyugdíjba mennek?


2013. jan. 31. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Régebben hülyeségnek tartottam, de ma már teljesen valósnak érzek egy polgárháborút.
2013. jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Azt a polgárháborút egész Európa megfogja vívni , minden államban.

Ha ezt túléljük akkor jó lecke lesz hogy az európai nemzeteknek össze kell tartani , nem széthúzni és nem a múlt dolgai miatt siránkozni állandóan.


Mert minden európai ember a testvérünk , németek , horvátok , svédek...stb egy a vérünk.Nem hagyhatjuk hogy ilyen történelmekkel rendelkező országokat elfedje a sötétség.

2013. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%

Nem hiszem hogy vége lesz a fehér embernek.

Hisz gondolkodjunk , amióta "öntudatra" ébredt azóta a fehér a domináns , uralkodó faj a Földön és nem fog harc nélkül csak úgy lemondani erről a pozícióról.


Persze a mongoloidokkal/kelet-ázsiaiakkal megférnek egymás mellett mint két domináns faj.

2013. jan. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A halálozások számát jól meg lehet becsülni, mivel ők már megszülettek. A születéseket úgy becsültem, hogy marad az átlag 1,2-1,4 gyermek/nő (romáknál 2-3):


2040-ben kb. 140 ezer lesz a halálozások száma és 65 ezer a születések száma.

2060-ban kb. 130 ezer halálozás, 50-55 ezer születés.

2080-ban 90-100 ezer halálozás, 45 ezer születés.


Tehát 2040-től évente körülbelül 0,8 százalékos természetes fogyás lesz évente, és az ország lakossága 8,3 millióról 5 millióra fogy az évszázad végéig. Én nem látok semmilyen változást, mely szerint 2040-ben helyreállna az elöregedés.


De ez a jelenlegi helyzet előrevetítése.

Ha a nők 80-90 százaléka családot alapítana és 2-3 gyermeket szülne, akkor 8 milliónál megállhatna a fogyás.

2013. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Most azír, mer roma vagyok? Pfü!
2013. jan. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
"Most azír, mer roma vagyok? Pfü!"----Valaki ezt érti?
2013. jan. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fú de apokaliptikus az állapot. A cigányok jóléte szerintem ugyancsak bedöglik a nyugdíjjal együtt, sokkal hamarabb, ezzel párhuzamosabban leáll a gyerekcsináló kedvük is. Jön az éhezés, olyan szintű vérfürdőt fognak rendezni egymással, és a magyarok kárára, hogy az valami iszonyat. Erre lehet majd válasz egy még véresebb válasz a magyar oldalról jogosan.

De ez akkor se tart sokáig.


Aki meg 2080-ig számolt, hát, olyan távlatokban nem érdemes agyalni. Túl sok a változó. 10 milliós már sose lesz a nemzet, de már 2050 is csak úgy nagyvonalúan lehet tippelni.


Én inkább a gazdaság, adórendszer helyreállását helyeztem amúgy a kiírásom középpontjába. Szal itt ma mindenféle megszorító, kilábaló, beindító, tündérmese gazdasági instant csomagot hirdet minden évben minden párt, de az igazság, hogy még 30 évig minimum a lejtő vár minket.

2013. jan. 31. 22:09
 8/8 anonim ***** válasza:

"Régebben hülyeségnek tartottam, de ma már teljesen valósnak érzek egy polgárháborút."


Na látod, ezzel meg is oldódott a túlnépesedés kérdése.

2013. febr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!