Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valami igazságtalan vagy...

Ha valami igazságtalan vagy megdöbbentő esetleg borzalmas dolog történik az országban akkor egyesek miért mondják hogy "na ezért hagyom itt ezt az országot! "?

Figyelt kérdés

Ez olyan ostobaságra utal...mintha külföldön nem lennének ilyen dolgok, ezek az emberek komolyan elhiszik,hogy kimennek külföldre és ott mindenki szeret mindent és mindenkit, mindenki jól él és egy csodaországba csöppenek?


Én az ilyen fajta megjegyzéseket sosem tudom megérteni...



2013. febr. 12. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha csak néha történne igazságtalan és megdöbbentő dolog gondolok itt az ország vezetőinek döntéseire elsősorban, akkor ostoba dolog lenne, de mivel minden napra jut egy pár ilyen dolog, egyáltalán nem ostoba. Ez az ország Európában az egyik legótvarabb lepratelep. Még a romsziknál is jobb a helyzet már. Nem csoda hogy mindenki elvándorol aki teheti.
2013. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Kulfoldon elek es hidd el millio dolog van ami itt mukodik, otthon pedig nem. A burokraciatol kezdve a mindennapi eleten at a munkahelyi dolgokig.
2013. febr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez szerintem már inkább az "ez volt az utolsó csepp a pohárban" felkiáltás szokott lenni...
2013. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az utolsó csepp a pohárban stimmel. Nálam az volt az utolsó amikor a sokadik munkahelyen voltam 6 órával kevesebbre bejelentve mint amit valóban dolgoztam és a fizetés sem úgy nézett ki a valóságban mint ahogy azt beígérték. Valamint amikor az elmaradt túlóráim után érdeklődtem elhangzott az "annak a pár órának bele kell férnie" kijelentés is.

Nem mondom hogy külföldön nincsenek visszaélések, csak itt normális ha ezért azonnal és szinte mindenki feljelenti a céget és meg is nyerik a pert.

2013. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

figyelj!


nyilván mindenhol vannak, csak éppen a mérték, az arány nem mindegy!

ami nálunk megy, az tényleg egy olyan állapot, hogy sztem igen sokaknak csak egy utolsó csepp hiányzik. de egy normális országban azért nehezebben telik be az a pohár, és nagyrészt csak mert civilizáltabb az egész közgondolkodás, a mentalitás, ebből adódóan az egész jogrendszer is, a lehetőségek is.


én joggal állíthatok ilyeneket, ugyanis sokat éltem és félig-meddig most is élet Spanyolországban, és mit is mondjak, valahogy teljesen kétségbe esek, amikor vissza kell jönnöm. mondhatni már reflexből feláll a szőr a hátamon és libabőrözök a gondolattól is. pedig állítólag azok a "szerencsétlen" spanyolok mennyire padlón vannak, ja hogyne, de azért sztem tök jó lenne, ha mi is csak annyira lennék padlón, és nem megint csak gazdasági dolgokra gondolok, hanem mindennapi, mentalitásbeli, gondolkodásbeli különbségekre.


ja még mondok vmit!

sokszor itt van nálam külföldi, akár spanyol, akár dán, mindegy, és nem egyszer megesett már, hogy túl a sok szörnyülködésen az itt tapasztaltak miatt, neki is kiborult a bili, és előbb haza ment, mint azt tervezte, képes volt inkább venni egy új repjegyet is ha nem tudta átcserélni korábbi időpontra, de azt mondta, hogy na neki ez sok.

háát, azért ez is igen elgondolkodtató, és nem egy és nem kettő ilyen eset volt már.


én tudom, hogy egy olyan magyar aki az életben nem látott civilizált országot, nem is érti, miről beszélek itt, de azért aki járt normális országokban, az bizony ismeri a különbségeket. nem csodaország! egyszerűen "normálisország"! az igaz, h aztán a keletieknek az tűnik csodának, de meglepő módon nekik meg az a természetes. ugye fura ez az egész? sztem meg szomorú ...

2013. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%

"Ez az ország Európában az egyik legótvarabb lepratelep."


És a magadfajták miatt lett ilyen! De gondolom 2010 előtt kánaán volt.

2013. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6

2010 előtt volt hogy egy fizetésből kellet élnünk, és akkor is jobb életszínvonalon éltünk mint most kettőből. Lehet ezt ferdítgetni így vagy úgy de ezek a szomorú tények. De már nem sokáig kell itt nyomorogni, jövőhónapban irány Norvégia.

2013. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mert tudatlanok.
2013. febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De az is lehet,hogy külföldön csak éppen egy olyan munkahelyet fog ki az ember ami tökéletes,de amúgy ott is a többség egy sz*r.Itthon is vannak jó munkahelyek, meg ha nem jelentik be az embert meg nem fizetnek rendesen lehet hívni a NAV-ot,körbenéznek és kiderülnek a dolgok.

A másik meg ez a "jövőhónapban irány Norvégia" ez meg a másik fele, ki nem szarja le,hogy hová mész?!Menjél,isten áldjon felőlem Etiópiába is mehetsz az se érdekel...erre akarnak felvágni az emberek,hogy milyen csuda helyen fognak dolgozni?!Aztán meg jól lehúzzák őket és csórón jönnek vissza.

2013. febr. 12. 13:50
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

Jobbára mégis arról van szó, hogy kell keresni valami jó kis ürügyet. Aki pedig nagyon akar keresni, az talál is.


Aztán ha annyira nem jó itt, a sok elégedetlenkedő mit tett, hogy ne így legyen? Azt mondani, hogy nem az én dolgom, túl átlátszó. Mindenki rettenetesen okos tud lenni, de akkor miért van most is olyan sok lelkes híve a tönkretételeknek?

Az a külföldi pedig, aki másik repülőjegyet vesz inkább, jobban tette volna, ha ide se jön. Nélkülük is járnak ide pár millióan évente, akik úgy gondolják, van miért.

2013. febr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!