Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valami igazságtalan vagy...

Ha valami igazságtalan vagy megdöbbentő esetleg borzalmas dolog történik az országban akkor egyesek miért mondják hogy "na ezért hagyom itt ezt az országot! "?

Figyelt kérdés

Ez olyan ostobaságra utal...mintha külföldön nem lennének ilyen dolgok, ezek az emberek komolyan elhiszik,hogy kimennek külföldre és ott mindenki szeret mindent és mindenkit, mindenki jól él és egy csodaországba csöppenek?


Én az ilyen fajta megjegyzéseket sosem tudom megérteni...



2013. febr. 12. 11:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Lehet hívni a NAV-ot és feljelenteni? Na ne viccelj, másnap nincs munkahelyed és nem is találsz munkát, mert senki nem vesz fel valakit aki "minden apróságért" feljelentget.


Dolgoztam egy cégnél pár éve és egyszer csak nem kaptunk fizetést csak ígéreteket hogy "kicsit csúszunk, jövő hónapban lesz pénz". Aztán persze nem lett, én az elsők közt felmondtam mert találtam mást ahol fizetnek. A kollégák is szép lassan eljöttek, volt akinek közel 1M-val tartozott a cég, a villanyszámlát is az egyik kolléga fizette ki saját zsebből mert kikapcsolták volna és ő még elhitte hogy lesz fizetés. Eközben a tulaj panzióban lakott, luxusautón járt-kelt és végül csődbe ment a cég.

Kerestünk egy ügyvédet akit összesen 8-an bíztunk meg a munkaügyi perrel, átadtuk neki az irodából elhozott fizetési papírjainkat is amit aláhamisítottak helyettünk hogy átvettük a fizetést! Aztán hónapokig húzódott a dolog, az ügyvéd hol szabadságon volt, hol a "nem veszi át a főnökötök a leveleket" mesével jött. Mint utóbb kiderült be sem adta az ügyet, mert az ex-főnökünk lefizette! Na ennyit a feljelentésekről.


Ausztriában ezzel szemben elment az alkalmazott a kórházba, kiderült hogy nincs TB fizetve neki, megtette a bejelentést, a következő napon ellenőrizték a helyet, senki sem volt bejelentve, volt egy csomó hiányosság, a cég tulaját BILINCSBEN vitték el a Wiener Neustadt-i kapitányságra ahol a következő 3 napot töltötte, majd olyan bírságot kapott hogy a fal adta a másikat!


Otthon az ember már olyanért fel sem jelenti a céget ha nincs bejelentve rendesen, nem kapja meg a szabadságpénzt és az is rendben van ha gyerekvállalás miatt lapátra tesznek. Olyan szemléletbeli különbségek vannak a nyugat és MO között hogy hihetetlen!

És hogy tegyünk ellene? Ha valaki erre a szélmalomharcra akarja áldozni a szabadidejét és energiáját akkor hajrá, sok sikert!

2013. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

jaja jól írod, pontosan ez megy!

csak nem tudsz tenni ellene nálunk ...

2013. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"másnap nincs munkahelyed"


Tehát akkor te szívesen dolgozol ingyen is csak dolgozhass?Ha nem fizetnek nem tök mindegy,hogy megszűnik a munkahely vagy sem?Vagy jobb,hogy bejársz dolgozni annak reményében,hogy majd csak kifizetnek, minthogy otthon ülj és keress egy másik munkahelyet,még ha nehéz is találni?!


Én a külföldre mondok olyan példát,hogy : Mikor Angliába hívnak lányokat és aztán befogják őket prostinak az jó?!

Vagy ami az ismerősömmel történt: kiment Németországba 3 hónap próbaidőre, dolgozott majd a harmadik hónap végén mondták neki,hogy köszi elmehetsz,nem vagy alkalmas és a harmadik havi pénzét már nem kapta meg.

Ugyan úgy mennek az átb*szások mindenhol, lehet mondani,hogy külföld így meg úgy, de közben nem.Hányan jöttek vissza külföldről úgy hogy még azt is elvesztették amijük eddig volt?!Igen van akinek nagyon is sikerül, nem is kevés, de Magyarországon is ugyan így: van akinek sikerül és van akinek nem.

2013. febr. 12. 16:47
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, ha 1 hónapot csúsznak a pénzzel és hirtelen nincs más akkor a legtöbben várnak és reménykednek, illetve bíznak a munkaadójukban.

Azt meg hogy "kihívnak külföldre lányokat" nem tudom miért kevered ide, aki ku.rvának megy ne csodálkozzon. Én a szerződéses munkákról beszélek, nem arról aki kimegy mert elhiszi hogy a londoni masszás szalonban nem kell sz.pni az esti műszaknak.

Egyébként meg nem azt mondom hogy itt a munkahelyek 100%-a tökéletesen működik és rózsaszín limóval hordanak dolgozni! Aki pedig úgy megy külföldre hogy se nyelvtudása, se szakmája, se szakmai tapasztalata nincs az ne csodálkozzon hogy üres zsebbel megy haza, aztán szídja a fórumokon a külföldöt hogy "engem jól átvertek, nem kaptam 2000 eu-t fizető állást". A külföldi élet és főleg az indulás nem mindig vezet virágszirmokkal borított úton. Rengetegen megszenvedik itt is az elején a rabszolgamunkát mire a szakmájuknak megfelelő állást és előrelépést kapnak. De viszont itt addig is a rabszolgamunkát is kifizetik, meg tudsz belőle élni és van mód feljebb lépni! Itt csak rajtad áll! Nem a rokon/szomszéd/sógor ajánlásán múlik hogy ki kerül pozícióba, hanem a rátermettségen és szaktudáson! Nem véletlen hogy pont a jól képzettek maradnak hosszú távon külföldön.

2013. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
.
2013. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!