Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rendes dolog-e, hogy egyfolytá...

Rendes dolog-e, hogy egyfolytában reklámokkal bombáznak minket?

Figyelt kérdés
Miért akarnak mindig rávenni minket arra, hogy vegyünk dolgokat, amire nem csak hogy nincs szükségünk, de egyenesen károsak is nekünk?! Meddig tűrjük!!!

2013. febr. 22. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Ez, vagyis az erős marketing, a kapitalista szabad piaci gazdaság egyik fő eleme. Pofátlanság, de nem tudunk mit tenni ellene, ezt választottuk '89-ben. :)
2013. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha akkor "tudtunk" választani, akkor újból választhatunk. Semmi sem végleges!
2013. febr. 22. 12:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vissza a KGST piacra? :))
2013. febr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
tudsz választani most is. NE VEDD MEG! okos gyerek...
2013. febr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 asmosys ***** válasza:
76%

A reklám alapvetően bemutat egy terméket. Akaratgyengék érzik, hogy meg is kell vennie.

Ha zavar ne nézd meg, klikkeld át stb. Ha a létezésének ténye zavar, találd ki hogy lehet az ebből fakadó bevételeket kiváltani. Egy jó megoldásig fogjuk tűrni a reklámokat. :D

2013. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Miért olyan fontos, hogy azoknak a cégeknek legyen bevétele? A mi kárunkra! Persze, hogy nem kell megvenni a dolgokat, de miért kell eltűrni, hogy mindent beszennyezzenek?! Manapság még sport sincs "szponzorok" nélkül, se kultúra, se semmi!
2013. febr. 22. 13:11
 7/15 anonim ***** válasza:

"Manapság még sport sincs "szponzorok" nélkül, se kultúra, se semmi!"


Pontosan, ahogy mondod. Akkor ne legyen sport? Ne legyenek pl. koncertek? Mert az államtól várhatod, hogy kifizesse.


Amúgy meg nem a mi kárunkon gazdagodnak, mert árut adnak a pénzünkért. Ez egy harc a gyártók/forgalmazók között, hogy melyiket válasszuk. A verseny pedig azért jó, mert ezzel a színvonal is nő, elvileg. Ha nem jellene reklám és verseny, az azt jelentené, hogy az adott területen valakinek monopol helyzete van, vagyis olyan szitykot sózhat ránk, amilyet akar. És akkor az tényleg a mi kárunk lenne.


Szóval a reklám nem baj. Az a baj, mikor pl. egy film közepére szúrják be, de úgy, hogy a színész mondata közepén még a szót is kettévágják. Láttam már olyan filmet, hogy elkezdte a szót, és a reklám után mondta ki az utolsó szótagot. Na az gáz, olyankor elkapcsolok. :D

2013. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűnt fel, hogy a reklám a cégeknek fontos. Mert tesznek azért, hogy növekedjen a bevételük. Az a tapasztalatuk, hogy ez eredményes, bármire rávetik magukat az emberek, mint darázs a cukorra, ha töményen unszolnak. Hát megteszik. Amint ez nem következik be, alább fog hagyni reklám. Hogy nálad mikor következik be, az tőled függ.

Nekem hasznos. Fejleszti a reflexet. Már olyan gyors vagyok, hogy nem tud megszólalni.

2013. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Már olyan gyors vagyok, hogy nem tud megszólalni."

Bocsi, ezt nem értem. Ki nem tud megszólalni? :)

2013. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 doboszoli ***** válasza:
100%

Különösebben nem befolyásol a vásárlási szokásaimban a reklám, sőt inkább a "sok reklám, tehát gyanús az ügy" hatással van rám.

Ami bosszant a kényszer nézés. Tudom, hogy a kereskedelmi csatornák ebből élnek, de tényleg unalmas a másfél órás akciófilm közben 15-20 percenként ismétlődő reklám, és az "ajánló".

Még aranyosabbak az (amúgy az élettel járó), tampon, betét, székrekedés, hasmenés, stb. reklámok, amiket pöpecül az ebédemhez, vacsorámhoz igazítanak...))

Mit tudunk csinálni? Legyen kéznél a távirányító!

2013. febr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!