Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jó ötlet lenne ezt megtenni?

Jó ötlet lenne ezt megtenni?

Figyelt kérdés

A KIWA egy amerikában székelö nemzetközi segédkölcsönszervezet ,ahol mikrokölcsönöket lehet adni-kapni!


gondoltam Magyarországon is jól jönne egy ilyen.


itt a link: [link]



2013. márc. 5. 01:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
honnan lenne a tőke?
2013. márc. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem. És különösen a devizabefürösztéses hitelek után épelméjű ember már nem állní szóba hitelezőkkel.
2013. márc. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

# 1


A tőkét az emberek adnák be apránként


# 2


Ez nem banki hitelezés-és nincs kamat

2013. márc. 5. 04:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs kamat, akkor miért adnák az emberek önként oda a pénzüket?


Konkrétan: Kis Józsinak van 100 000 Ft fölös pénze. Miért adná azt oda?

2013. márc. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Ja, jól jönne. Mert az emberek olyan jóságosak, hogy csak úgy lemondanak a fölös pénzükről és összeadják tőkeként. Nem várnak el hasznot, minek is az nekik? Bőven kárpótolja őket a tudat, hogy jót tettek. Az ügyfelek is örülnek, hogy nincs kamat, felvesznek 100.000 Ft-ot, visszafizetnek ugyanennyit. Az infláció meg senkit sem érdekel, az erre a cégre nem vonatkozik, így nem értéktelenedik el a tőkéje. Sőt, a munkatársak is ingyen dolgoznak, nem kell megfizetni a titkárnőt és a többi alkalmazottat, az irodának nincs rezsiköltsége és úgy egyáltalán: semmi költsége nincs egy ilyen cégnek.

Szerinted hol a hiba ebben a gondolatmenetben?

2013. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

# 5


Ez a segitésről szól!Non-profit szervezet!

2013. márc. 5. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:

aki beleadja a fölösleges pénzét, azért adja, hogy tag legyen és majd kapjon ő is.

pl Kiss Józsi belead 100-at, de jövőre kapna 200-at, utána ha tud belead 50-et


valahogy anyával vagyok én így.

mindig ad pénzt, de amikor tudok törlesztek, amennyit csak tudok. van hogy pluszban vagyok és van nála tartalékom. szóval ugyanez, csak kicsiben amit mi csinálunk.

2013. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Sőt, a munkatársak is ingyen dolgoznak,..."

a non-profit szervezeteknél is van munkaerő. mégis működik a cég és nem veszteséges.

2013. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, jó ötlet megtenni!


Én azon az oldalon állnék, ahol a tőke lecsapódna, te meg azon, aki adná (mert ugye ez a segítésről szól). Na, benne vagy?


5-ös remekül megfogalmazta.


Utolsó: persze, non-profit szervezeteknek is lehet bevételük és nem veszteségesek, de itt most pont arról van szó, hogy kamatot nem szednek (akkor honnan van a szervezetnek bevétele? tagdíjból?).

2013. márc. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az elgondolás nem rossz,de senki nem adna pénzt ingyen.Pláne ilyen infláció mellett...


A másik pedig az,hogy miként hajtanád be a pénzt az embereket? Ha nincs kamat,akkor miből tartanál fenn egy ehhez szükséges céget? Ha nem fizetné valaki vissza(valljuk be,erre elég nagy esély van itt),akkor ki fizetné ki a behajtóknak a díjat?Vagy ha felvásárolná egy behajtó cég a meglévő tartozást egy kisebb összegért,akkor ki nyelné be a kiesett összeget?


Millió kérdést lehetne felsorolni és nem vagyok egészen biztos benne,hogy nem ütközne valami törvénybe egy ilyen szervezet létrehozása...

2013. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!