Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vannak az iskolákban...

Miért vannak az iskolákban kötelező holokauszt megemlékezések?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy kötelezhetik erre a diákokat?


Mindig mondom a gyerekeimnek hogy az országunk , Európa ,Amerika elpusztítóiról , tönkretevőiről, akik miatt rengetegen szenvednek a Közel-keleten akik nem különbek a náciknál ,róluk soha ne emlékezzenek meg pozitívan.Nem érdemlik meg.


A legutóbbi eseménykor kötelezve volt a fiam rá , pedig jelentette hogy nem kíván és nem is akar részt venni.

Hogy lehetséges ez?


Máskor igazoljak neki egy napot vagy van módja hogy felmentsem ez alól az esemény alól?


Szegényeknek így is mindenféle hülyeséggel mossák az agyát.


Amikor én tanultam ,a szoci rendszerben nem volt így túldramatizálva a Holokauszt.



2013. márc. 26. 14:36
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
54%

"Majd a gyerek, ha felnő eldönti, hogy volt-e holokauszt, és ha úgy dönt, hogy volt akkor azt is eldönti, hogy őt érdekli ez és ha érdekli akkor azt is eldönti, hogy ünnepli-e vagy leszarja."


Nem kell eldöntenie, mivel volt és kész. Ez tény. Ez nem vélemény vagy értelmezés kérdése, itt milliók meghaltak. Pont.

És pont ezért is teszik kötelezővé a megemlékezést. Ha az egészet hagynák a feledés homályába merülni, teljesen kivonni a köztudatból, nem fog megmaradni az emberek (és legfőképp a fiatalság) fejében, hogy mennyire borzalmas is volt a Holokauszt.

A legjobban így lehet elkerülni a lehetséges megismétlődését, hogy emlékezünk rájuk. Nem kéri senki, hogy "ünnepelj", de az alapvető elvárás, hogy mindent megtegyél annak érdekében, hogy ne fordulhasson elő hasonló népirtás. Ezt pedig a megemlékezéssel tudod elérni.

Ezért is tanítják az összes normális iskolában a Holokausztot, Holodomort, Gulagokat részletesen.

A kérdező Izraellel kapcsolatos badarságaira meg inkább nem is térnék ki, a lényeget szerintem kifejtettem.

2013. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
63%
Nem érdemes szembeszállni a jelenlegi hatalom által kreált kötelező megemlékezésről,hanem ki kell kerülni,tehát adj igazolást a fiadnak,hogy más irányu elfoglaltság miatt nem vehetett részt és kész.Emlékeztetlek a kádár rendszer alatti kötelező május 1-i kivonulásokról,és a kommunista szombatokról.A hazug és koholt okból kreált április 4.i ünnepségekről nem is beszélve.
2013. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
67%
Van holokauszt emléknap, Trianon-emléknap és Kommunizmus áldozatainak emléknapja. Ez van, megemlékezünk az elmúlt 200 éve legjelentősebb magyar eseményeiről. Ezek pedig a fent említettek+ 1848 és 1956. Csak mert nem egyezik a te politikai ízléseddel, még nem jelenti azt, hogy töröljük el. Én például nem gondolom, hogy Trianon visszacsinálása helyes döntés lenne, de attól még ez egy egész Magyarországot megrázó esemény, meg kell emlékezni róla.
2013. márc. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
67%
Én sem szeretném, hogy a gyerekemet ilyen helyzetbe hoznák. Szerintem nincs helye ennek az iskolában. Több mint 15 éve nálunk is menta Schindler listája, a "náci teszt" stb a történelemórákon. A 20. század bonyolultságának bemutatása, ok-okozati összefüggések felállítása nem sikerült a történelemtanáromnak.
2013. márc. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Igen , emlékezzen meg róla aki akar.


Ne korlátozzák senkinek a személyi szabadságát.


Főleg amilyen túldramatizált , eltúlzott egy ilyen Holokauszt megemlékezés.

Épp erről beszéltünk pár szülővel , hogy miért csinálják ilyenre.

2013. márc. 26. 15:11
 16/42 anonim ***** válasza:
71%
11-es. miért csak mindig róluk van szó? annó törökök is írdatlan sok örményt megöltek, nomegasztán ott van sztálin, alatta jóval több áldozat volt, mégsem emlegeti senki.
2013. márc. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
53%
Kell az új haza, az embereket hozzá kell szoktatni a honfoglalókhoz. Ezért.
2013. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
68%

Konkrétan Sztálinról illetve annak magyar vonatkozásairól (=Rákosi rendszer) évi 2 megemlékezés van (1956-os és általános Komcsi áldozatokról), a Holokausztról pedig csak 1, úgyhogy az az érv nem áll meg, hogy "dehátsztálinsokkalrosszabbmégsembeszélünkróla!!!"

És nem értem ezzel a problémátokat. Ha nagyon el van túlozva, az az iskola hibája, de szerintem alap, hogy beszéljünk ilyen tragédiákról. Komolyan, ez olyan mintha valaki szerint nem szabadna megemlékezni az 56-os forradalomról, mert ő kommunista és nem akarja a szemét kapitalisták hülyeségét hallgatni. Megtörtént (akárhányan is próbálják ezt tagadni), szörnyű volt (akárhányan próbálják is ezt tagadni), az a minimum, hogy megemlékezünk róla évente egyszer 10 percben. Én is inkább jobboldali vagyok, de nem látok ezzel problémát.

2013. márc. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
59%

Nevetséges, h ennyire ráerőltetik az emberre ezt a szart.

Én biztos nem engedném a gyerekem.

2013. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 Pietrosol ***** válasza:
64%

# 18!


Legyen évente tíz perc megemlékezés, de egy perccel se több.


Viszont szánjanak ugyanennyi időt zsidó testvéreink arra a megemlékezésre, ahol lehajtott fejjel bánkódnak a kánaániták lemészárlása és Jézus keresztre feszítése miatt.


Vagy inkább ne, mégse! Emlékezzünk pozitív dolgokról és bánkódjon az, aki akar!

2013. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!