Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vannak az iskolákban...

Miért vannak az iskolákban kötelező holokauszt megemlékezések?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy kötelezhetik erre a diákokat?


Mindig mondom a gyerekeimnek hogy az országunk , Európa ,Amerika elpusztítóiról , tönkretevőiről, akik miatt rengetegen szenvednek a Közel-keleten akik nem különbek a náciknál ,róluk soha ne emlékezzenek meg pozitívan.Nem érdemlik meg.


A legutóbbi eseménykor kötelezve volt a fiam rá , pedig jelentette hogy nem kíván és nem is akar részt venni.

Hogy lehetséges ez?


Máskor igazoljak neki egy napot vagy van módja hogy felmentsem ez alól az esemény alól?


Szegényeknek így is mindenféle hülyeséggel mossák az agyát.


Amikor én tanultam ,a szoci rendszerben nem volt így túldramatizálva a Holokauszt.



2013. márc. 26. 14:36
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
36%

"Nem kell eldöntenie, mivel volt és kész. Ez tény. Ez nem vélemény vagy értelmezés kérdése, itt milliók meghaltak. Pont."


Ja, majd a zsidók és te megmondjátok, hogy ez így volt és kész, ne ellenkezzen senki. Mondhatom nagyon szép...

2013. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
73%

"Van holokauszt emléknap, Trianon-emléknap és Kommunizmus áldozatainak emléknapja."


Ja, csak míg a holokausztot egyfolytában nyomatják, addig a többi mind-mind egy napra koncentrálódik.

2013. márc. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
64%

A holokauszt nemzetközi emléknapja január 27.

A holokauszt magyarországi emléknapja április 16.


Mindkettőt megtartjuk Magyarországon, ezenfelül rengeteg rendezvény van a témával kapcsolatban, iskolai vetélkedőket rendez a MAZSIHISZ, ráadásul egyéni iskolai megemlékezések is vannak, szóval minden hétre esik egy-egy holokausztozás.


Szóval az, hogy évente 1 nap van megemlékezés, az erős ferdítés.

2013. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
74%

Emlékezzünk meg USA-ról is aki az atombombával az legnagyobb szemétséget művelte. 4000 fokon 300.000 ember égett el nyom nélkül, mintha meg sem születtek volna. És még nemzedékekkel később is pusztított a sugárzás.


Szerintem is:

"Emlékezzünk pozitív dolgokról és bánkódjon az, aki akar!"


és még valami, ha új világot akarunk építeni a gyerekeinknek, akkor régi idők sz@rját ne dobjuk rájájuk.

2013. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
65%

És nektek nagyon fáj erre áldozni háromnegyed órát évenként az életetekből ugye? Nem tudom, hogy mitől más ez mint mondjuk a '48-as megemlékezés. Magyar honfitársainkat (lényegtelennek tartom, hogy hányat) ölték meg hülyeségek miatt.

Ha én most kijelenteném, hogy nem kívánok részt venni mondjuk az '56-os megemlékezésen, akkor "hülye komcsi zsidóbérenc hazaáruló lennék". Kettős mérce...

2013. márc. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
57%
A legnagyobb baj ezekkel a megemlékezésekkel, hogy a mai zsidóság egy (kis) része gusztustalanul kihasználja ezt. Nem tudok sokra, sőt igazából semmire se tudok becsülni egy olyan népet ami a saját tragédiájából hasznot húz, ez által lealacsonyítva azt. Ha az egészből nem csináltak volna ilyen cirkuszt (pl büntetik a "tagadását") senkinek nem fordulna meg a fejében, hogy megkérdőjelezze annak valóságát.
2013. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
44%
Megint egy holokauszttal foglalkozo kerdes, amit NEM zsido tett fel.
2013. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
66%
Annyira örülök, hogy nekem normális anyám van.
2013. márc. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
15%
Mert a kormányokban fejetlenség van most az a divat hogy mindenhonan az fojik hogy szemét nácik mert a szemét tatárok már lejárt. Amugyis minden ről szeretönk megemlékezést teni pl 48-49 es szabadságharcrol évi kető van. Lényegében azért szentelnek neki enyi figyelmet mert még élnek akik átélték mindegy hogy tábor őr vagy katona vagy tábori zsidóvolt. Nekik fintos emlék. Ráadásul sok pénzes ember érdeke hogy ojanért kapjanak jovátételt ami a nagyapáikal tőrtént . És ez nem valami hátér hatalom meg ijesmi irányitjah hanem a pézes zsidók egyéni érdeke Apénzük amugy a keresztényég hibája mert a kőzépkorban tiltoták a kölcsönők adasát kamatra a zsidóknak nem volt tilos igy lett pénzuk belőle végül már anyi hogy egye zsidó családoktol maguk az úralkódok kértek kölcsőn és országo. De nincs semi osze esküvés csak egyéni érdekek és ez sokszor egyezik deha ugy adódik hogy nem lazán tőnkre vágják egymást. Amugy szerintem hitler céljai jók voltak hogy ki irtsa a szineseket és zsidókat igy a feherék egyesitsék a világot mert igy nem lene enyi genetikai szenyeződés más főemlősőktől de a modszerei vel tőb kárt okozot mint hasznot főként a stratégia szarvas hibái miat bukta el aháburut . És most a gyöztesek ünepelik hogy vesztetünk. Bár szerintem elég lene a tőri kőnyvekbe csak mert igy tele lesz a tőőkuk a az egészel és elentétes hatást vált ki.
2013. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim válasza:
44%

Hát nálunk még eddig nem volt, de ha lesz, én tuti bedobok egy karlendítést :D Nem hiszek a holokausztban, túl részletesen néztem utána, és rájöttem, hogy több ponton is sántít a történet...


Csak nem értem, hogy Kistarcsa, Recsk, és a Gulágok miért nem rázzák meg a világot???

2013. ápr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!